כפר גריניץ'
Greenwich

כפר גריניץ' - למטייל (1) מתוך הטיפ של AVIDAN RG
כפר גריניץ' מתוך הטיפ של AVIDAN RG - למטייל (2) מתוך הטיפ של AVIDAN RG
כפר גריניץ' מתוך הטיפ של AVIDAN RG - למטייל (3) מתוך הטיפ של AVIDAN RG
כפר גריניץ' מתוך הטיפ של AVIDAN RG - למטייל (4) מתוך הטיפ של AVIDAN RG
Greenwich, London SE10, UK
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

גריניץ’ הוא כפר עתיק בדרום מזרח לונדון, דרומית לנהר התמזה.

הכפר גריניץ' ידוע בזכות מצפה הכוכבים המלכותי המפורסם השוכן בו, והניצב בראש גבעה בלב פארק גריניץ’. מצפה כוכבים זה העניק לגריניץ' את מיקומו הגאוגרפי הייחודי -קו האורך 0º, הידוע בכינוי קו גריניץ’. על פי קו האורך 0° נקבע גם שעון גריניץ’, ששימש בעבר כשעון בינלאומי (GMT). בגריניץ' שוכנים מבנים היסטוריים עתיקים כמו בית המלכה וכנסיית אלפה הקדושה, לצד שווקים רבים, תיאטרון, מוזיאונים ועוד. בשנת 1997 הכריז ארגון אונסק”ו על חלקים מהכפר כאתר מורשת עולמית.

11 המלצות על כפר גריניץ'

תמונת הפרופיל של volcano2
volcano2

”Greenwich בילוי של יום בגריניץ“

קרא עוד

גריניץ נמצאת בפאתי לונדון ושווה השקעה של כמה שעות. הגעה אפשר באוטובוס 188 מלונדון או בטיוב נכלל באזורים 1-2.
 בעת ההגעה מומלץ סיור בכפר היפה. הליכה קלילה אל פארק גריניץ המרשים ולפי השילוט עלייה לכיוון מצפה הכוכבים (עלייה עלייה:-) . במרומי הגבעה תצפית יפייפיה על האזור, מצפה הכוכבים - בתשלום, שעון גריניץ הפורסם שעון 24 שעות ובסמוך לו מימין אחרי שער מיוחד ומוזר קו המרידיאן 0.

בחזרה ניתן לבקר בבית המלכה, המוזיאון הימי הבריטי (פה גם יש שירותים ללא תשלום) וב"קאטי סארק" הכניסה לאוניה בתשלום.

סיור נחמד ללא תשלום לבוקר אחר בלונדון.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אלין וסער
אלין וסער

”אטרקציות בפארק הירוק“

קרא עוד

פארק Greenwich מציע שלל אטרקציות מעניינות ושלוות במרחק קצר מהמרכז העמוס של לונדון, ובראשן האפשרות לעמוד משני צדדיו של קו גריניץ' המפורסם, ולשהות בשני אזורי זמן שונים בו זמנית. בנוסף ניתן לבקר באוניית המסחר Cutty Sark, במוזיאון הצי המלכותי (הכניסה ללא תשלום), בפלניטריום, בשוק או פשוט להיזרק על מרחבי הדשא האינסופיים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של AVIDAN RG
AVIDAN RG

”הדרך המושלמת להגיע למוזיאון“

קרא עוד

מאחר והמוזיאון שבחצרו מצויין קו אורך אפס ולידו השעון שלפיו נקבעים כל זמני העולם, נמצאים במעלה גבעת פארק גריניץ והגלל שהייתי אחרי אירוע מגביל בהליכה מאומצת (בנוסף באותו יום היה בלונדון 38 מעלות) חיפשתי ומצאתי דרך להגיע לאמצע הפארק באוטובוס וכולל במחיר הרכבת.

אז ככה יורדים בתחנת רכבת DLR בשם Deptford Bridge“ ומשם עולים באוטובוס אדום מספר 53 לכיוון מזרח (שימו לב לא להתבלבל בכיוון, שאלו את הנהג) למספר תחנות ויורדים בתחנה S באמצע הפארק ליד הכניסה לחנית הנכים. משם רק יורדים במורד הגבעה. הפארק חינם, המוזיאון בתשלום.

כרטיס הרכבת הוא באותו “זון” של הפארק כך שהנסיעה ללא עלות. בדרך למטה לאחר המוזיאון והצילומים תפגשו אנשים בעליה “ללא אוויר” ותחייכו על הטיפ שקיבלתם ב”למטייל”.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של IDHA
IDHA

”שיט לגריניץ' וביקור בגריניץ'“

קרא עוד

אם אתם רוצים לבקר בגריניץ', זאת הדרך הטובה והמומלצת ביותר להגיע לעיירה. תחילת הטיול מתחיל בשייט לכיוון העיירה, תחנת הכרטיסים לשייט נמצאת כשתי דקות מהביג בן (ממול מעגן הסירות של אוטובוסי הנהר - Thames Clippers ) . השייט שעובר בנהר בלונדון ומציג את יופייה של העיר מגיע לתחנתו הסופית לאחר כשעה של שייט, בעיירה גריניץ'. בעיירה יש כמה דברים מעניינים לעשות: מצפה הכוכבים המלכותי, הקולג' הימי המלכותי הישן, ספינת המפרשים המפורסמת “קאטי סארק”, וכמובן החלק המפורסם ביותר, קו האפס המפורסם, הנמצא בראשה של גבעה עם נוף על העיר (לכל אתר יש שעות פתיחה, כדאי לבדוק מראש).

את הדרך חזרה אפשר לעשות באמצעות רציף רכבת ה-DLR ומשם אל הרכבת הקלה דוקלנד'ס.

הטיול מדהים! וזו הדרך המומלצת ביותר לבקר בגריניץ'.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של alh
alh

”גריניץ' היפה“

קרא עוד

העיירה/כפר גריניץ’ נמצאת בעיר הגדולה והמפורסמת לונדון. גריניץ’ הוא המקום שלפיו מכוונים את השעון ברחבי העולם וללא ספק תמונה עם השעון וקו גריניץ’ הם האטרקציה המרכזית.

אל המקום בו הקו מתחיל והגלובוס הכסוף לידו צריך לשלם, אך הרבה אנשים לא יודעים שעם הקו אפשר להצטלם גם בלי לשלם. פונים ימינה בשעון של גריניץ’ דרך שער ושם אפשר לעשות תמונה עם קו גריניץ’ בחינם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של alh
alh

”רכבת לגריניץ'“

קרא עוד

לכפר המפורסם גריניץ’ ניתן להגיע גם ע”י רכבת מהירה וחדשה שנקראת dhr. הרכבת עוצרת גם באזור היותר מפותח של משרדים וחברות גדולות. לכל מי שממהר לחוות עוד מהעיר או סתם לגוון מהשייט רצוי לעשות זאת כי היא גם הרבה יותר מהירה וגם הרבה יותר זולה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של alh
alh

”שייט מדהים לגריניץ'“

קרא עוד

השייט המדהים לגריניץ’ יוצא מ-West Minister ממש ליד הביג בן. אורכו הוא כשעה בה אתה שט על התמזה (הנהר שחוצה את העיר) וחווה את היופי של העיר מהמים ואת הארכיטקטורה היפה שלה והשוני בין השכונות השונות. בדרך רואים את “אי הכלבים” (שהוא גם תחנת עצירה), משם השייט ממשיך לגריניץ’. השייט לא מאוד יקר ועלה לנו כל המשפחה- 5 נפשות 35 פאונד לכיוון אחד.

*שווה לשבת במעלי הסירה ולא בתוכה...

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של צ.ק.
צ.ק.

”טיול לגריניץ' לונדון“

קרא עוד

טיול חביב לכמה שעות. ניתן לשוט לגריניץ' מלונדון (תקף בכרטיס הטראוול כארד). ביקור במזח ובספינת המפרש הקאטי סארק. משם אפשר להיכנס למוזיאון הימי (מתאים מאוד לילדים) ולסיים בפארק המקסים שבו יש את קו האפס המפורסם ותצפית יפה על לונדון. ניתן לחזור ברכבת הקלה ללונדון.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dekelblr
dekelblr

”גריניץ'“

קרא עוד

ממליצה לצאת ליום אחד מלונדון אל העיירה גריניץ (ניתן להגיע עם ה-Dlr - נמצא ב-Zone2) עד לתחנת Cutty Sark. בסוף השבוע (אנחנו היינו ביום א') מתקיים שוק אוכל ומכירה של אמנים (תמונות, ביגוד ותכשיטים). השוק קטן, אבל מאוד כייפי. לא הייתי נוסעת במיוחד רק בשביל השוק, אבל אם כבר מגיעים לגריניץ' שווה לקפוץ גם לשוק. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אפי שוב
אפי שוב

”גריניץ', לונדון“

קרא עוד

כדאי לבקר בגריניץ'. אנחנו היינו עם המתבגרים שלנו וזה מתאים גם לילדים צעירים יותר. אפשר להתחיל בחוויה של שייט מלונדון (אוטובוס ימי), אנחנו בחרנו לסיים בשייט להתחיל ב-DLR (סוג של מטרו עילי). ללכת למוזיאון הימי, כניסה חינם. יש בו תצוגה מרשימה של כל מה שקשור לספינות. בארמון המלכה יש גלריית תמונות זה אולי לא יעניין ילדים. לא לוותר על הגבעה, הנוף מקסים ויש כמובן את קו האפס (לא נכנסנו) ואת הפלנטריום (היה נחמד מאוד). ירדנו מהגבעה, חבל שחלק מהמדשאות כמעט צהובות זה לא מונע מאנשים לעשות פיקניק בפארק וזה גם רעיון לבלות שם שעה או שעתיים אחרי המוזיאונים. אפשר לסיים בשוק ולאכול שם. אנחנו מפאת צפיפות וילדים שלא אוהבים צפיפות ויתרנו ואכלנו במסעדה.

הטיפ עזר לך?

כתבות על כפר גריניץ'

מתוך הבלוגים - פוסטים על כפר גריניץ'

הוספת פוסט

תגיות

הזמנת חופשה ללונדון

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם