מסלול חד יומי בהפירנאים
Pyrenees

מסלול חד יומי בהפירנאים - למטייל (1) מתוף הטיפ של saraya
מסלול חד יומי בהפירנאים מתוך הטיפ של BackpackingPanda - למטייל (2) מתוך הטיפ של BackpackingPanda
מסלול חד יומי בהפירנאים מתוך הטיפ של BackpackingPanda - למטייל (3) מתוך הטיפ של BackpackingPanda
מסלול חד יומי בהפירנאים מתוך הטיפ של BackpackingPanda - למטייל (4) מתוך הטיפ של BackpackingPanda
מסלול חד יומי בהפירנאים מתוך הטיפ של ophir r - למטייל (5) מתוך הטיפ של ophir r
מסלול חד יומי בהפירנאים מתוך הטיפ של veredbe - למטייל (6) מתוך הטיפ של veredbe
מסלול חד יומי בהפירנאים מתוך הטיפ של veredbe - למטייל (7) מתוך הטיפ של veredbe
מסלול חד יומי בהפירנאים מתוך הטיפ של veredbe - למטייל (8) מתוך הטיפ של veredbe
מסלול חד יומי בהפירנאים מתוך הטיפ של veredbe - למטייל (9) מתוך הטיפ של veredbe
מסלול חד יומי בהפירנאים מתוך הטיפ של aviv105 - למטייל (10) מתוך הטיפ של aviv105
מסלול חד יומי בהפירנאים מתוך הטיפ של aviv105 - למטייל (11) מתוך הטיפ של aviv105
מסלול חד יומי בהפירנאים מתוך הטיפ של ezpass - למטייל (12) מתוך הטיפ של ezpass
מסלול חד יומי בהפירנאים מתוך הטיפ של ezpass - למטייל (13) מתוך הטיפ של ezpass
מסלול חד יומי בהפירנאים מתוך הטיפ של ronarad - למטייל (14) מתוך הטיפ של ronarad
מסלול חד יומי בהפירנאים מתוך הטיפ של BackpackingPanda - למטייל (15) מתוך הטיפ של BackpackingPanda
מסלול חד יומי בהפירנאים מתוך הטיפ של BackpackingPanda - למטייל (16) מתוך הטיפ של BackpackingPanda
מסלול חד יומי בהפירנאים מתוך הטיפ של BackpackingPanda - למטייל (17) מתוך הטיפ של BackpackingPanda
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

29 המלצות על מסלול חד יומי בהפירנאים

תמונת הפרופיל של מיקיפ
מיקיפ

”קניון אניסקלו- לא במסלול המעגלי“

קרא עוד

בעקבות האכזבה שלנו מקניון אניסקלו- ממליצים למגיעים לשם- 1. לדעת מראש שהכביש היפה שנוסע לאורך הקניון- חסום. 2. לא ללכת (כמו כולם) במסלול המעגלי שעולה בכלל בנחל אחר (ריו, נדמה לי) ומשם יורד ומתחבר לאניסקלו ליד Ermita De San Urbez. עדיף בהרבה להתחיל בירידה למנזר סן אורבז ומשם פשוט להמשיך עם נחל אניסקלו כמה שיש כח ולחזור- הנחל יורד לבריכות צלולות ומקסימות בתוך הקניון. כמובן שמי שעושה טרק רציני יותר יכול לעלות עם קניון אניסקלו ומשם להתחבר למסלולים אחרים בשמורת אורדסה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של aviv105
aviv105

”יום טיול בחלק הדרומי של פארק Aigues Tortes“

קרא עוד

טיול בחלק הדרומי (והפחות מתוייר) של הפארק אשר נמצא בעמק פוסקה. כדי להגיע לנקודת תחילת הטיול יש רכבל (שבמקורו שייך לחברת החשמל לטובת המפעלים ההידרואלקטריים) Telefèric De La Vall Fosca, שלוקח מהחניה כ 450 מטר לתוך השמורה. לשים לב לשעות הפעילות של הרכבל. באוגוסט עובד די רצוף אבל מחוץ לעונה (כלומר ביולי ובחודש ספטמבר עד ה 30 שאז מפסיק בכלל לעבוד) עובד מעט מאוד. תבדקו באינטרנט.

Http://www.vallfosca.net/en/things-To-Do-and-See/cablecar/

כאשר הגענו הסתבר שהיה בטיפול תחזוקה לכמה שעות ואז החלטנו לעלות את ה 450 מטר עד התחנה העליונה. זה עליה לא קלה אבל יפה, ובעיקר בסוף מגיעים ללכת על פסי קרוניות (ששימשו להקמת המפעל בתחילת המאה הקודמת) וגם במנהרות קצרות של אותם קרוניות וזה נחמד.

משם עלינו ל Refugi Colomina (מה שהתכוונו לעשות מלכתחילה) . בדרך סטינו ממש לזמן קצר לראות את אגם Tort.

בדרך לבקתת קולמינה: מבט מהבקתה לאגם שצמוד לה. בחזור הלכנו בדרך מעט אחרת (שמסומנת המפות אבל לא בשלטים) מהבקתה ועד בערך אגם Tort. דרך שיורדת כמעט ישירות עד מערכת אחרת של פסי קרוניות (ואפשר לסטות לרגע ולראות את סוף הפסים בתחנת רכבל מאוד ישנה) . מומלץ ולא מסוכן כי הפסים מהווים סימן דרך ברור.

בדרך חזור מקולמינה: תחנת רכבל ישנה שחיברה בין מסילות הקרוניות השונות.

יצא יום לא קל (הטלפון מדד שעלינו כ 170 קומות) אבל חוויתי. ממליץ לעלות כמובן ברכבל אבל באם אפשר, לחזור דרך השביל שעובר במנהרות הקרוניות במקום ברכבל. הכול בירידה עם נוף מאוד יפה.

מצויר למטה המסלול המומלץ.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של veredbe
veredbe

”מסלול הליכה קצר עם נופים יפים ב- Tella“

קרא עוד

עולים ל-Tella מכביש 138 בין Escalona ל- Bielsa. הדרך מתפתלת בהרים כחמשה קמ.

מגיעים לכפר שם יש חניה ליד המרכז מידע והכנסיה. הולכים במסלול המסומן מצד ימין כשני קמ ומקיפים גבעה שלאורכה יש מבני התבוננות של נזירים ונקודת תצפית. בסוף ספמטמבר היו לאןרך המסלול הרבה שיחים עם פטל שחור.

מסלול נחמד וקל.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Yael bazak
Yael bazak

”מסלול כיפי Circ de Colomers בעמק אראן - Val D'Aran“

קרא עוד

מסלול מקסים למיטבי לכת. ניתן לעשותו גם עם ילדים שיודעים ללכת. צריך לפנות עבורו יום שלם. בסופו מגיעים לאגם מדהים Colomers.

המסלול מתחיל מהחנייה של מלון Banhs De Tredos יש שם מוניות שבעבור 8 יורו לאדם יקחו אתכם לתחילת המסלול ויחזירו כשתסיימו. ההסעה בחזרה מהמסלול היא כל שעה מ 12 וחצי עד שש וחצי בערב.

מי שלא רוצה לקחת מונית ניתן גם לעשות את הדרך הנחל בהליכה כיפית שעוברת דרך מפל יפהפה Banhs De Tredos המסלול אורך שעה וחצי ואז עוד שעה לאגם. היציאה היא מגשר העץ שליד המלון.

אפשר גם רק ללכת למפל ולחזור - זה אורך כשעה או פחות. תלוי כמה תישארו ליד המפל.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ophir r
ophir r

”Congost de Mont-Rebei“

קרא עוד

מדובר במסלול לאורך נקיק מאוד מרשים, גם בגלל גובה הצוקים, וגם בגלל הצבע הטורקיזי של המים בנהר מלמטה. נסענו אליו קצת יותר משעה מ-Ainsa לכיוון דרום מזרח.

המסלול הוא 3-4 קמ לכל כיוון, אם כי רוב הזמן ניתן לחזור אותו בשיט על קייק מלמטה. “רוב הזמן”, מפני שכשאנחנו היינו, מפלס המים היה נמוך (אגב, בכל הנהרות והאגמים בסביבה, אולי היתה בצורת השנה) ולכן לקחו את הקייקים והסירות למקומות אחרים.

עשינו את המסלול עם ילדים בגילאי 5, 7, 11 וזה לא היה סימפטי, לא בגלל המרחק ולא בגלל החום - 38 מעלות, אלא בגלל השביל שבחלק מהמקומות ברוחב 2-3 מטר מהקיר ועד התהום, שאמור להספיק גם לעולים וגם לשבים. זה די קשה עם קטנים, ודורש משמעת, אבל שווה את החוויה.

לקחת בחשבון לפחות 3-4 שעות ולהביא אוכל והרבה שתיה - במקום ניתן לקנות רק שתיה.

מומלץ מאוד: בחזור, מתחת לחניה, ניתן לרדת לנחל ולשחות במים הזורמים, זה התאים מאוד ליום החם והיה לאטרקציה המרכזית בטיול.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ophir r
ophir r

”טיול נופי באתר הסקי panticosa“

קרא עוד

הקדשנו חצי יום בטיול משפחות כוכב כאשר השהייה היתה ב-Ainsa. האתר (סקי בחורף) ממוקם צפונית מערבית לפארק ordesa ולכיוון הגבול עם צרפת. קונים כרטיסים לרכבל שעולה לגובה כ-1800 מטר מעל פני הים. אנחנו הוספנו 11 יורו בלבד לכרטיס משולב עם ארבע ארוחות מלאות במסעדה למעלה, מומלץ אם נשארים שם לצהרים.

מלמעלה ניתן לבחור מסלול טיול, שעה עד שעתיים - תלוי בכושר, או לעלות באוטובוס 4X4 שעולה עוד כמה יורו עד לגובה של כ2200 מטר. למעלה הנוף פראי ומרשים כולל פסגות, מיצוקים, אגמים קטנים. מאוד מומלץ!

ניתן לרדת ברגל או באוטובוס שחוזר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dragoness
dragoness

”2 טיולי משפחה מ-Espot בפארק אגואסטורס“

קרא עוד

בקיץ ניתן לקחת ג'יפ מאספוט לנקודות בתוך הפארק ולטייל משם. אנחנו עשינו כך שני טיולים נינוחים בירידה, בני שעתיים כל אחד, שניהם בנוף נהדר:

1 - לקחת ג'יפ לאמיטגס (20 אירו לאדם הלוך ושוב) , משם לרדת ברגל לאגם מאוריצי, וממנו לקחת ג'יפ חזרה לאספוט. ניתן לרדת מאמיטגס בשביל בו עולים הג'יפים, או בשביל עזים למטיילים המסומן במקלות צהובים. אנחנו ירדנו בדרך הג'יפים עד אגם רטרה ומשם המשכנו בשביל הצר. נוף מדהים של הרים, אגמים ומפלים.

2 - לקחת ג'יפ לאגם מאוריצי (כ-4 אירו לאדם לכיוון אחד) ומשם ללכת בשביל ברגל חזרה לאספוט. הדרך בירידה מתונה, רובה לאורך הנחל, בין הרים, עצים, אחו ופרחים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של BackpackingPanda
BackpackingPanda

”טיולי יום מאספוט בפארק אגווסטורטס“

קרא עוד

טיולי יום מעגליים מומלצים מאספוט בפארק אגווסטורטס:

  1. הטיול הפופולרי לאגם Sant Maurici. לוקחים מונית מאספוט עד האגם ומשם ניתן לעשות מסלולים בהתאם לרמת הכושר. המשכנו מהאגם למפל, ומשם לEstany De Ratera. משם המשכנו למירדור, תצפית מדהימה לא לוותר. כשחוזרים מהמירדור יש פנייה למסלול אדום לכיוון Refuji De'amitges, מומלץ מאוד ללכת בדרך זו, זה החלק היפה ביותר שעובר בEstany De Les Obagues וממשיך עד רפוחיו אמיטגס. לאחר מנוחה בתצפית היפה של הרפוחיו ירדנו חזרה לאגם Sant Maurici דרך השביל של הג׳יפים. מהאגם חזרנו לאספוט עם המונית שאיתה קבענו בבוקר. הם מבקשים לדעת את שעת החזרה, יוצאים כל שעה עגולה. הגענו לשמורה ב10:30 ויצאנו ממנה ב17:00, טיול יום של 6.5 שעות, ההליכה היתה רגועה ונעימה עם הרבה עצירות. מהאגם לרפוחיו אמיטס- 3 וחצי שעות כולל עצירות, הרבה מתוך זה עלייה. חזרה מהרפוחיו לאגם שעתיים ירידה.
  2. טיול יום מאספוט לEstany Negre. טיול יום הרבה יותר מאתגר לבעלי כושר טוב ומעלה, שלקח לנו 9 שעות הלוך חזור. מדובר על עלייה של 1100 מטר בגובה. כל הדרך הלוך היא עלייה בלבד, לקח לנו 4 ורבע שעות עם עצירות קצרות. עשינו הפסקה ארוכה וטובה ברפוחיו J M Blanc, משם יש להמשיך עוד כ10 דק לEstany Negre. חוזרים לאספוט באותה הדרך, ירידה די תלולה של כ3 ורבע שעות. ביום זה מומלץ מקל הליכה כדי לשמור על הברכיים. הנוף יפהפה אך אם יש זמן רק לטיול יום אחד מומלץ לבחור באגם סאנט מאוריצי ורפוחיו אמיטגס. בחרנו בטיולי יום משום שהגענו לפירנאים בסוף מאי, חלק מהרפוחיוס ומהמעברים בתקופה זו סגורים או חסומים, אך גם בטיולי יום נהנינו מנופים עוצרי נשימה ומהפארק המדהים.
  3.  
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של הזברה
הזברה

”מסלול הליכה מעגלי יפהפה בפירנאים“

קרא עוד

זהו מסלול הליכה של יום שלם היוצא מעמק Aran אל חלקה הצפוני של שמורת אגוואס טורוטס. מגיעים ברכב ל-Bahns De Tredos. בקיץ יוצאות משם מוניות לנקודת ההתחלה, החל מאמצע ספטמבר בערך הדרך פתוחה, דרך עפר במצב מצוין עבירה לכל רכב. מגיעים לנקודת ההתחלה – ישנו עיקול חזק בדרך, ומגרש חנייה. חוזרים מעט מאוד ברגל עד לשלט המסמן את תחילת העלייה. העלייה בתחילתה תלולה אך לא קשה או מסובכת מדי. עולים עד לאגמון קטנצ'יק, שם העלייה נגמרת, וממשיכים על גשרוני עץ קטנים וארוכים עד לגשר החוצה את הנחל.

לאחר החצייה אנו ממשיכים ימינה, השביל מטפס בתחילה במתינות, ושוב יש גשרוני עץ ארוכים. הגשרון האחרון מסתיים בחלק הפונה בחדות ימינה. שימו לב, זוהי נקודת הפיצול ממנה תחזרו, מצידו השני של הנחל. נשארים על אותה הגדה כאשר הנחל משמאלנו וממשיכים בעלייה ההופכת לתלולה עד שמגיעים למרגלות סכר הבטון. עולים אל הסכר מצידו השמאלי וחוצים את הסכר כולו על גשר ארוך וצר. בסיומו מגיעים לבקתת קולומרס הישנה. מהבקתה יש להמשיך על גדות האגם.

בכדי להגיע אל השביל אנו עלינו מימין לבקתה על הגבעה הקטנטנה וירדנו מצידה השני אל השביל. נראה שניתן גם להגיע לשביל מצידה השני של הבקתה. ממשיכים על השביל שהולך לאורך האגם עד לבקתת קולומרס החדשה. שימו לב בדרך לפיצול השבילים – לא לקחת את השביל הימני המסומן באדום ועולה בבירור למעלה, אלא להשאר כל הזמן בצמוד לאגם עד לבקתה השניה. מהבקתה שביל צהוב ברור עולה לאגם השני (Mort). מהאגם ממשיכים שמאלה על השביל הצהוב העולה בסמוך לאגם כשהאגם מימיננו, עד לפיצול השבילים.

ממשיכים עם הצהוב שמאלה ומתקדמים לעבר אגם נוסף, וחוצים את הנחל הזורם ממנו על גבי גשר. לאחר חציית הגשר אנו ממשיכים לאורך המסלול הצהוב, מימיננו מופיע אגם נוסף. שימו לב שהדרך משולטת ומסומנת בצורה מאוד ברורה. אם אתם הולכים זמן רב ללא סימון כנראה שירדתם מהשביל. בשלב זה עליכם לשים לב היטב כיוון שישנה נקודה אחת בה יש אפשרות גבוהה להתברברות. השביל ממשיך הלאה, כאשר יוצא ממנו פיצול המתעקל ימינה. לאחר העיקול ומאחורי הסלעים מסתתר הסימון הצהוב.

קל לטעות כאן ולהמשיך במסלול השמאלי ההולך בסמוך לביצות לכיוון תצפית אל האגם הראשון, הגדול. אם הגעתם עד לתצפית זו חזרו על עקבותיכם ותוך כעשר דקות תראו את הפיצול, מכאן הוא ברור מאוד וגם רואים היטב את המקל הצהוב. כעקרון המסלול הולך בצידו הימני של העמק הרחב עם הביצות ולא אמור להתקרב בחזרה לאגם הראשון. מכאן ממשיכים בעמק עד לטיפוס קל לפס ממנו נשקף לדעתי הנוף היפה ביותר בכל הטיול – אגם Cabidomats ובו אי. מהפס ירידה בצידו השמאלי של האגם עד לפס נוסף הנראה בבירור מהפס ממנו הגענו, משמאל לאגם.

עולים לפס הזה ומשם השביל פונה ימינה עד לנקודה בה הוא מגיע לסימון האדום. בסימון האדום פונים שמאלה ומתחילים בירידה (וגם קצת עלייה). שימו לב שמהשביל האדום ישנו פיצול ימינה – לא לקחת אותו אלא להמשיך באדום עד שיורדים בירידה התלולה אל מתחת לסכר אליו הגענו בראשית המסלול. מכאן, ישנה פניה ימינה בשביל צהוב היורד למטה עד לנקודה בה הוא חוצה את הנחל הקטן – נקודת פיצול השבילים שנזכרה בתחילת המסלול. מכאן חוזרים על עקבותינו עד לרכב.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של הזברה
הזברה
2

”מסלול יומי באיזור אלקזר“

קרא עוד

מהפירנאים (איזור איינסה) ניתן ומומלץ לצאת ליום טיול דרומה אל אלקזר, בייחוד אם מזג האוויר בהרים סוער. אלקזר ממוקמת על גבעה מעל נהר הורו, בתי אבן, סמטאות צרות, זהו מקום פשוט, מקסים ומעניין ומומלץ ללכת לאיבוד בסמטאות הצרות והיפות. מאלקזר יוצא שביל תלול היורד אל ערוץ נהר ה-Vero. זהו מסלול הליכה לא ארוך ומעגלי, החוזר לסמטאות אלקזר. עם ההגעה אל ערוץ הנחל מומלץ לפנות שמאלה אל מערה ענקית ויפה מעל הנהר, ואז לחזור לנקודה ממנה הגעתם ולפנות ימינה במורד הנהר. הוקמה כאן מערכת גשרים הצמודים לסלעים והמסלול עובר ממש מעל הנהר עד ההגעה למפל. משם ממשיכים לנקודת תצפית, וחוזרים אל אלקזר. ניתן לקבל פרטים על המסלול בלשכת התיירות באלקזר.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול חד יומי בהפירנאים

אין עדיין פוסטים על מסלול חד יומי בהפירנאים.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה להפירנאים

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם