הכפר בטאד וטרסות האורז
BATAD RICE FIELDS

4.8
(4)
הכפר בטאד וטרסות האורז - למטייל (1) מתוף הטיפ של נתי גול
Banaue, Ifugao, Philippines

מה חושבים מטיילים על הכפר בטאד וטרסות האורז

4.8
4 מדרגים
3
1
0
0
0

4 המלצות על הכפר בטאד וטרסות האורז

תמונת הפרופיל של נתי גול
נתי גול

”טרסות האורז בבטאד-כל המידע,חובה“

קרא עוד

דבר ראשון הטרסות שם מדהימות ואסור לפספס אותם, אבל צריך לדעת שלא כל השנה זה כמו בתמונות כי בחודש יולי הם כבר קוצרים את האורז ואח"כ רואים רק טרסות של חול כך שהזמן הכי יפה זה במרץ, אפריל, ומאי, בחודש יוני חלק מהטרסות ירוקות אבל כבר הרוב צהוב ובחודש ינואר הם שותלים את האורז כך שמי שנמצא מחודש מרץ חובה שיסע לשם, דבר שני שתגיעו לשם יהיו מלא "מדריכים" שירצו לעשות לכם סיור בין הטרסות, אין שום צורך בהם, אחרי שתמצאו מקום לישון פשוט תלכו בין הטרסות כמו כולם ותרדו לעמק, ומשם תעלו בין הטרסות עד לראש ההר למעלה, יש שם מקומית שמוכרת שתיה ואוכל ותסתכלו למטה, הנוף משגע כך שאין שום סיבה לקחת מדריך אי אפשר להסתבך שם, לגבי קליטה של פלאפון אין שם בכלל בכל האיזור אבל חשמל יש היום לכולם שם, האוטובוס יוריד אתכם בבנאווי אין שום עניין להישאר שם אפילו ליום אחד ישר תסעו לבטאד, מבנאווי עד לבטאד תיקחו טרייסקל או אופנוע מונית (אל תיקחו מהאיזור של המשרד מידע איפה שהג'יפני יוריד אתכם שם הם רוצים אפילו1000 פסו עד לבטאד כך שאו תחזרו קצת אחורה או תמשיכו הלאה לכיוון בטאד ומשם תיקחו טרייסקל, לי לקחו 200 פסו על מה שבאיזור המשרד רצו 1000 פסו) וכשתרדו מהטרייסקל תלכו ברגל על השביל לכיוון הכפר בטאד היום הוא כבר מרוצף ומסומן ויש שם שביל אחד כך שאין מה להסתבך ולכן לא צריך שום מדריך, לגבי לינה הכי יפה זה לישון באלו שנמצאים למטה בעמק בין הטרסות ולא האלו שנמצאים איך שמגיעים, תסתובבו בין הבתים ותחליטו מה לקחת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של mor239
mor239

”טרסות האורז בבטאד“

קרא עוד

בטאד הינו כפר קטן הנמצא באזור צפון הפיליפינים הנקרא לוזון. לבטאד ניתן להגיע על ידי הגעה לאחת העיירות הקרובות. הגעה לבנאווי היא מאוד שכיחה. בנאווי זה כפר קטן ומאוד אותונטי. מבנאווי אפשר לקחת טרייסיקל (מתאים לאחד-שניים) או ג'פני (שיכול להתאים גם לעשרה). הנסיעה היא בין חצי שעה לשעה. הנהגים יגיעו עד לנקודה האחרונה בה יש כביש ומשם הכל בדרך, הם יחכו לכם עד לחזרה. לאחד מספר דקות תגיעו לעמד ותצטרכו לשלם מס של 25 פזו לבנאדם ולהירשם בכניסה לשמורה.

ההליכה היא די ידידותית מעט במגמת ירידה (יש לזכור שבחזור עולים אותה) אך לאחר כברת דרך נגלים הטרסות אורז - נוף מדהים וירקרק!

ממליצה ללכת דרך הטרסות על הקצוות מבטון, זה ברוחב 40-50 ס”מ ובהחלט ניתן ללכת עליהם. לקנות מים לפני אולם אם תצטרכו יש מספר נקודות לרכוש.

ניתן לקחת מדירך אולם לא באמת צריך, הדרך מאוד ברורה, יש תמיד מטיילים נוספים או מדריכים באזור וכמובן גם המקומיים עצמם שמדלגים בקלילות את הדרך עם שקי אורז על כתפייהם.

למטה במורד הטרסות נגלה הכפר בטאד - לכפר כאמור אין גישה בשום צורה של תחבורה אלא רק רגלית כשם שתעשו בדרכם.. כל פעם שתתקשו, תזכרו שהם עושים את זה כל העת ועם משקלים משתנים של מזון וסחורה.

לא בטוחה שמומלץ עם ילדים. אם מציעים לכם להמשיך למפל הגדול. תשקלו זאת היטב – המסלול למפל קשוח! (ארחיב בטיפ נפרד “המפל הגדול בבטאד”). בהצלחה!

הטיפ עזר לך?

כתבות על הכפר בטאד וטרסות האורז

מתוך הבלוגים - פוסטים על הכפר בטאד וטרסות האורז

אין עדיין פוסטים על הכפר בטאד וטרסות האורז.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה ללוזון

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם