קובר פדי
Coober Pedy

5
(1)
קובר פדי - למטייל (1) מתוך הטיפ של MILANEMI
קובר פדי מתוך הטיפ של MILANEMI - למטייל (2) מתוך הטיפ של MILANEMI
קובר פדי מתוך הטיפ של MILANEMI - למטייל (3) מתוך הטיפ של MILANEMI
קובר פדי מתוך הטיפ של MILANEMI - למטייל (4) מתוך הטיפ של MILANEMI
קובר פדי מתוך הטיפ של MILANEMI - למטייל (5) מתוך הטיפ של MILANEMI
קובר פדי מתוך הטיפ של MILANEMI - למטייל (6) מתוך הטיפ של MILANEMI
Coober Pedy SA 5723, Australia

מה חושבים מטיילים על קובר פדי

5
מדרג אחד
1
0
0
0
0

1 המלצות על קובר פדי

תמונת הפרופיל של MILANEMI
MILANEMI

”קובר פדי - ביקור אחר לחלוטין“

קרא עוד

העיירה קובר פדי שוכנת בשום מקום בלב המדבר האוסטרלי, על הדרך מאודלייד לאליס ספרינגס. זוהי עיירה שמונה כ-3000 תושבים שמגיעים לכאן בעקבות המרבצים של האבן החצי יקרה לֶשֶם ׁׁ (Opal) . למרות שהאבן מוגדרת כחצי יקרה, יש ללשם רמות שונות של איכות ומגוון צבעים. האבנים ברמות הגבוהות יקרות מאוד. בעיירה הקטנה הרפתקנים מ-45 מדינות בערך, שמחפשים את מזלם ואת הדרך להתעשרות קלה.

לקובר פדי אופי מיוחד. המגורים בעיירה רובם בתוך חדרים חצובים בסלע - אמצעי מצויין להגנה מפני הקיץ הלוהט ולילות החורף הקרים. למרות קוטנה העיירה מתעוררת לחיים בערב, ובמסעדות המעטות התפוסה מלאה. במקום קיימים, כמובן, סיורים מודרכים בתוך מכרות, חנויות שמוכרות תכשיטים מן האבן היפהפיה וגם “בית יתומים” לקנגורו שאיבדו את אמהותיהם או שנפצעו מן התחבורה על הכביש הראשי שחוצה את המדבר. לאחרונה נפתרה בעיית מי השתייה באזור על ידי התפלה, ומי הברז ששתינו שם היו הטעימים ביותר במדבר.

כדי להגיע לקובר פדי יש לנסוע מאות קילומטרים מאודלייד או מאליס ספרינג, אבל לדעתי המאמץ שווה את הביקור המיוחד הזה. השהות בעיירה חייבת לכלול לפחות לילה אחד של לינה בחדרים החצובים (ישנו מגוון של מקומות לינה - החל מאכסניות פשוטות ועד מלונות יפים) , ביקור במחצבות ובחנויות ותקשור עם התושבים המיוחדים של המקום המוזר הזה.

אזהרה - באזור שמקיף את העיירה ישנם מאות בורות צרים ועמוקים מאוד שנחפרו על ידי מחפשי האוצרות. אל תסתובבו בשטחים הפתוחים ובעיקר שימו לב היכן אתם דורכים. לנפילה לתוך בור כזה יכול להיות סוף רע מאוד!

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על קובר פדי

אין עדיין פוסטים על קובר פדי.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם