מידע חיוני נוסף בפורטו

4 המלצות על מידע חיוני נוסף בפורטו

תמונת הפרופיל של YEUDAS1
YEUDAS1

”השוואה בין פורטו וליסבון“

קרא עוד

אשתי ואני נפשנו בליסבון בתאריכים 5-10.11.19, ונסענו ברכבת (שלוש שעות) צפונה לפורטו, שבה שהינו בתאריכים 10-13.11.19.לטעמנו, ניתן לדמות את ליסבון הליברלית והבינלאומית לתל אביב ואת פורטו השמרנית לירושלים. ליסבון הינה עיר נחמדה בהחלט, ויש בה אתרים נאים ומעניינים, אך פורטו היא בעינינו פשוט מדהימה וקסומה, ולא בכדי היא סיפקה כנראה לסופרת ג''יי קיי רולינג, שהתגוררה ועבדה בה בשנים 1991-1993, השראה לכתיבת הספר הראשון בסדרת ''הארי פוטר'': יש בעיר שפע סימטאות צרות תלולות ומסתוריות, יש חנות ספרים עתיקה בשם ''ללו'', יש בית קפה נושן ''Majestic'', יש תחנת רכבת מפוארת '' סאו בנטו'', כנסיות ובניינים מרשימים עם אריחי קרמיקה מאוירים, ונהר רחב עם גשרים אדירים. ובנוסף לכך, גם שפע חנויות במדרחובים רבים. הסטודנטים של האוניברסיטה בפורטו, אשר משוטטים ברחובות העיר עם גלימות שחורות ומתנופפות - הם חייבים ללבוש אותן - דבר ששימש כנראה השראה לסופרת ומופיע כמובן בסדרת ספרי ''הארי פוטר''.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של YEUDAS1
YEUDAS1

”ניסיון ביקור בבית הכנסת ''כדורי'' - ''מקור חיים'' בפורטו“

קרא עוד

אשתי ואני נפשנו בפורטו בתאריכים 10-13.11.19. שהינו במרכז העיר, בסמוך לשדרה המרכזית דוש אליאדוש, ונסענו במיוחד במונית לבקר בבית הכנסת השוכן ברובע בואבישטה המערבי, שאינו במרחק הליכה. עפ”י האמור במדריך '' פורטו כאן ועכשיו'' (עמ'' 127) , הגענו לבית הכנסת בשעה 14.00, בתחילת שעות הביקור באתר. מדובר במבנה גדול ולבן שמוקף בחומה גבוהה, ונראה כמו יעד מבוצר. צלצלנו שוב ושוב באינטרקום המותקן עם מצלמה בשער החיצוני של בית הכנסת, אך שמענו רק הודעה מוקלטת בפורטוגזית. הבחנו כי דלתות בית הכנסת היו פתוחות מעט, אך לא נראתה שום תנועה בקרבתן. חיכינו שם לשווא עד השעה 14.20, ועזבנו. אולי צריך לתאם מראש את הביקור במשרדי הקהילה היהודית, למרות שאין כל הנחייה כזאת באתר הקהילה. אולי בעונת התיירות באביב ובקיץ המצב שונה לטובה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של רובי50
רובי50

”איך לחסוך כסף!“

קרא עוד

יש אוטובוס ציבורי דו קומתי הנוסע לאורך הנהר ואטרקציות חשובות אחרות. כדאי מאוד לנסוע איתו במחיר פעוט במקום לנסוע בקרונית העתיקה והיקרה.

כמו כן אפשר לוותר על השיט ולראות את הנוף מהאוטובוס מצד אחד ולאחר מכן לראות את הנוף האחר מהטיול על גשר לואיס או גאיה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של negohot
negohot

”רובע גאיה“

קרא עוד

אם אתם מגיעים לפורטו, ברכב מדרום, אתם עוברים ברובע גאיה. מומלץ לעבור דרך הקתדרלה - Monsteiro Da Serra Do Pilar, ולצפות מהרחבה על הרובע ועל פורטו, שמעבר לנהר הדארו.

המראה מרהיב. רואים את כל הגשרים המובילים לעיר, את מרכז היקבים, ואת מבנה העיר העתיקה.

לטעמי, תצפית זו חוסכת את העליה למגדלים השונים בעיר.

בשלב זה אפשר לבקר ביקבים או כל מקום אחר ברובע ולחסוך הגעה נוספת אליו.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מידע חיוני נוסף בפורטו

אין עדיין פוסטים על מידע חיוני נוסף בפורטו.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות