יורופקאר דאבלין
Europcar Dublin City

1 Mark St, Dublin 2, D02 EP98, Ireland
+353 1 812 2880
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

2 המלצות על יורופקאר דאבלין

תמונת הפרופיל של tsahal1
tsahal1

”השכרת רכב באירלנד“

קרא עוד

טסנו לאירלנד קבוצה של ארבעה זוגות בחודש יוני 2017. בתחילה התלבטתי אם לשכור רכב אחד גדול או שניים אבל מהר הבנתי שאירלנד היא לא המקום להתנייד ברכב גדול בשל הכבישים הצרים. בעבר שכרתי מס' פעמים רכב במדינות שונות באירופה והגעתי למסקנה, לאחר בדיקה מעמיקה כי דרך האתר Rentalcars הכי זול, מה גם שיש להם פקידים דוברי עברית. תמיד עדיף לסגור את העסקה טלפונית כך יש אפשרות לשאול את כל השאלות. שוחחתי עם פקיד בשם חגי בעל סבלנות אין קץ. סגרתי על סיטרואן פיקסו שבעה מקומות כך שבקיפול שני המושבים מתקבל תא מטען גדול המספיק לארבעה מזוודות. יש לזכור כי ההגה בצד ימין כך שמומלץ בחום לקחת רכב אוטומטי ולא ידני בהתחשב שצריך גם לנווט וגם על הדרך להנות מהנוף. עוד דבר חשוב זה לא לוותר על ביטוח מלא על כל צרה שלא תבוא כך אני עושה תמיד. הביטוח מול רנטלקרס ולא מול חברת השכרת הרכב תמיד יוצא יותר זול מולם. על כל נזק שנגרם משלמים ומקבלים את ההחזר מרנטלקרס.

אז הגענו לדבלין בבוקר עייפים אחרי קונקשין בציריך. בדבלין ממש לא צריך רכב אז טיילנו בעיר ולקחנו את הרכב למחרת. הסניף מרחק הליכה מהמלון בו היינו במרכז העיר. בסניף ניסו לשכנע אותנו לעשות ביטוח אצלם בתוספת 150 יורו לרכב. אמרנו לא תודה. לפנינו היו זוג גרמנים מהם הוציאו 250 יורו על ביטוח על אף שאלה אמרו להם כי כבר רכשו ביטוח. עוד ניסו לשכנע אותנו לקחת רכב דיזל ולא בנזין בתוספת של 75 יורו. מחישוב שערכתי לפני לא השתלם לכן לקחנו רכב בנזין. כשראו שבאנו מוכנים יצאנו לקבל את הרכב ולהפתעתי אני רואה שני רכבי דיזל. אמרתי להם שלא החלפתי לדיזל אבל אמרו לנו שאלה הרכבים היחידים שיש להם כרגע. בקיצר ניסו לדחוף לנו. עם קבלת הרכב חשוב שכל שריטה ופגיעה ברכב תתועד בכתב במסמכי הרכב. מה שלא מתועד לא להתבייש ולבקש שיתעדו בכתב. מה שלא מתועד מבחינתם אתם אחראים לכן צריך גם בנוכחותם לצלם את הרכב מכל הכיוונים שתהיה לכם הוכחה כי הפגיעה היתה כבר במועד קבלת הרכב. בהחזרת הרכב כבר זכרו אותנו וקיבלו את הרכב ממש מהר והפעם היו הרבה יותר נחמדים. חשוב לוודא איתם כי אין כל בעיה ברכב וכי אין להם כל טענה באשר למצבו. עוד דבר בקשר לניווט באירלנד. הניווט בוויז ממש לא עבד לכן כל הטיול ניווטנו בעזרת גוגל מפס שהיה מעולה כולל הוראות בעברית. יום ניווט שלם לוקח כשלושים מגה ממש כלום. למי שלא רוכש חבילת גלישה ניתן להוריד אופליין מפה של אירלנד בגוגל ולנווט עם הפלאפון אפילו כשהוא במצב טיסה ללא כל שימוש באינטרנט וללא עלות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Yael_3727254
Yael_3727254

”אכזבה גדולה מיורופקאר בדבלין“

קרא עוד

אנסה בקצרה (למרות שהסיפור ארוך): הזמנתי להורי רכב דרך האתר הבריטי המצוין Rentalcars.com. הספק היה יורופקאר בנמל התעופה של דבלין, אירלנד. עם הזמנת הרכב, שילמנו 303 שקלים נוספים עבור ביטוח “הגנה מלאה” של Rentalcars המקנה ביטוח מקיף ביותר על הרכב, כולל טוטל-לוס, ובעצם נותן לשוכר ראש שקט.

כשהורי הגיעו לאסוף את הרכב שהזמינו, הפקיד בדלפק, שהוא בעצם איש מכירות שמקבל עמלה על כל דבר שיצליח לדחוף ללקוחות, הסביר להם שהביטוח שרכשו ברנטלקארס “אינו תקף ברפובליקה של אירלנד”, ושאם לא ישלמו 190 יורו עבור ביטוח מקיף של יורופקאר, הם בעצם לא מבוטחים. היה נשמע לי מוזר וביקשתי לשוחח איתו בטלפון, ואכן הוא התעקש ואמר לי את אותו הדבר (דיברתי איתו כמעט חצי שעה). הוא טען שבכל מדינה באירופה החוקים שונים, שאירלנד מאוד מחמירה וזה המצב. הורי היו מותשים מהטיסה ומיואשים מלעמוד בדלפק והסכימו לשלם את הסכום עבור ביטוח נוסף, שלא הזדקקו לו, שכן היו מבוטחים לגמרי.

בנוסף, לא היה לחברת ההשכרה רכב ברמה שהורי הזמינו (פורד פוקוס או דומה = משפחתית), לכן הפקיד המשיך וניסה לשכנע אותם לשדרג לדיזל, תוך שהוא מפחיד אותם שהדלק כל כך יקר באירלנד, שהם חייבים את השדרוג. מה מחיר השדרוג, אתם שואלים? “רק” 350 יורו! (לשם פרופורציה: עלות השכרת הרכב המשפחתי לשבוע הייתה 450 שקל).

בסופו של דבר, בעצתי, הם לא שידרגו, ולכן שונמכו לרכב פיצפון ברמה נחותה מזה ששילמו עליו (קיבלו פולקסווגן פולו מנוע 1,000 סמ”ק), מבלי שיאמרו להם מילה על כך.

בקיצור, לדעתי מדובר בחבורה של שקרנים מגעילים. אין לי דרך אחרת לתאר זאת. קראתי עוד ביקורות של אנשים מרחבי העולם, ומסתבר שזה לא מקרה חריג.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על יורופקאר דאבלין

אין עדיין פוסטים על יורופקאר דאבלין.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות