יורופקאר דאבלין ”אכזבה גדולה מיורופקאר בדבלין“

אנסה בקצרה (למרות שהסיפור ארוך): הזמנתי להורי רכב דרך האתר הבריטי המצוין Rentalcars.com. הספק היה יורופקאר בנמל התעופה של דבלין, אירלנד. עם הזמנת הרכב, שילמנו 303 שקלים נוספים עבור ביטוח “הגנה מלאה” של Rentalcars המקנה ביטוח מקיף ביותר על הרכב, כולל טוטל-לוס, ובעצם נותן לשוכר ראש שקט.

כשהורי הגיעו לאסוף את הרכב שהזמינו, הפקיד בדלפק, שהוא בעצם איש מכירות שמקבל עמלה על כל דבר שיצליח לדחוף ללקוחות, הסביר להם שהביטוח שרכשו ברנטלקארס “אינו תקף ברפובליקה של אירלנד”, ושאם לא ישלמו 190 יורו עבור ביטוח מקיף של יורופקאר, הם בעצם לא מבוטחים. היה נשמע לי מוזר וביקשתי לשוחח איתו בטלפון, ואכן הוא התעקש ואמר לי את אותו הדבר (דיברתי איתו כמעט חצי שעה). הוא טען שבכל מדינה באירופה החוקים שונים, שאירלנד מאוד מחמירה וזה המצב. הורי היו מותשים מהטיסה ומיואשים מלעמוד בדלפק והסכימו לשלם את הסכום עבור ביטוח נוסף, שלא הזדקקו לו, שכן היו מבוטחים לגמרי.

בנוסף, לא היה לחברת ההשכרה רכב ברמה שהורי הזמינו (פורד פוקוס או דומה = משפחתית), לכן הפקיד המשיך וניסה לשכנע אותם לשדרג לדיזל, תוך שהוא מפחיד אותם שהדלק כל כך יקר באירלנד, שהם חייבים את השדרוג. מה מחיר השדרוג, אתם שואלים? “רק” 350 יורו! (לשם פרופורציה: עלות השכרת הרכב המשפחתי לשבוע הייתה 450 שקל).

בסופו של דבר, בעצתי, הם לא שידרגו, ולכן שונמכו לרכב פיצפון ברמה נחותה מזה ששילמו עליו (קיבלו פולקסווגן פולו מנוע 1,000 סמ”ק), מבלי שיאמרו להם מילה על כך.

בקיצור, לדעתי מדובר בחבורה של שקרנים מגעילים. אין לי דרך אחרת לתאר זאת. קראתי עוד ביקורות של אנשים מרחבי העולם, ומסתבר שזה לא מקרה חריג.

לכל המידע על דבלין אירלנד
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות