תחבורה ציבורית ומוניות בעקבה

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

10 המלצות על תחבורה ציבורית ומוניות בעקבה

תמונת הפרופיל של Rinat Turgeman_4014047
Rinat Turgeman_4014047

”מוניות שרות“

קרא עוד

אני הרבה בירדן ויכולה לומר לכם שמוניות בעקבה יש בשפע, מחיר נסיעה דינר במידה וטיפה מרחיקים אבל עדיין בתוך עקבה אז יבקשו שני דינר וזה בסדר אבל לא לשלם יותר מזה.

חשוב לציין כי יש אזור בעקבה שנקרא טאללה ביי הוא כעשר ד מהמרכז ולכן המחיר לשם יקר, כ 10 דינר רק לצד אחד, שם נמצאים החופים הטובים וחלק מהמלונות היותר טובים ונחשבים בעקבה.

אי אפשר להסתמך על תחבורה ציבורית אחרת בתוך עקבה.

מהגבול למרכז עקבה זה כעשר ד.

עקבה שוקקת חיים תמיד, יש פאבים, מסעדות בשפע ומחירים מאוד זולים.

תיהנו:)

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של סבתא-ברכה
סבתא-ברכה

”המלצה - נהג מונית “

קרא עוד

ביתי טיילה בעקבה לפני מספר ימים. בנסיעה במונית נפל כרטיס האשראי וציוד נוסף מארנקה.

היא הבחינה בכך רק בהגיעה למלון. נהג המוניתביוזמתו, כאשר גילה ציוד זה, הגיע למלון על מנת להשיב את האבידה.

אמין ונדיב- מומלץ.

סמי- 00962799889477.

00962795933592.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של נאור16
נאור16
1

”עיסאם בקעין - למי שמחפש מונית ממעבר רבין לבתי מלון בעקבה“

קרא עוד

תיאמתי מראש עם עיסאם הסעה של 6 אנשים ממעבר הגבול אל המלון, ובחזרה למעבר הגבול בסוף החופשה. עיסאם המתין בזמן במעבר הגבול עם רכב מתאים. יצאנו מהמלון כחצי שעה לפני הזמן, וההסעה כבר המתינה ליד הלובי עוד לפני שהתקשרתי! שירות אדיב ונעים, הגעה בזמן, מחיר סביר ביותר. מומלץ בחום! הכי קל לתקשר עם עיסאם בווטסאפ בנייד 962799308357+

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ronenben
ronenben

”נהג מונית בעקבה“

קרא עוד

מוחמד - Mohammad Qabaha. תיאמנו מראש טלפונית ובאימייל על מסלול ומחיר הכולל לינה בואדי ראם + סיור 4X4 וטיול לפטרה. מילה זו מילה וזמן זה זמן. הבחור נתן שירות מעל ומעבר ודואג שתצא בהרגשה שקיבלת תמורה מלאה ונהנית מהטיול. ארגן לנו לינה בואדי ראם במקום מעולה כולל ארוחת ערב ובוקר, דאג לנו לנהג בדואי דובר אנגלית טובה עם רכב חדיש בואדי ראם שלקח אותנו במשך יום שלם לכל האטרקציות המסומנות במפה הרשמית של מרכז המבקרים, עם הסברים וארוחה קלה שארגן בשטח. חוויה. בכל הזמנים שקבענו איתו תמיד דאג להתייצב עשרים דקות לפני. מומלץ!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yoyokohen
yoyokohen

”נסיעות בירדן“

קרא עוד

היינו בירדן 3 חברים עברנו מעקבה מהגבול תיקחו מונית רק לעקבה כי אחרת יעשקו אותכם ובערבה יש בין כולם תחרות רצינית. אז ככה מצאנו בחורציק נחמד ששותק כל הנסיעה אלא אם כן אתם פונים אליו, הוא דובר אנגלית, סגרנו איתו על מחיר הוגן מעקבה לפטרה הוא בא ב-6 בבוקר וחיכה לנו שם כל היום אח״כ בערב המשכנו לחמם שליד תפילה ששם ההתחלה של נחל זרד. הוא מכיר טוב את ירדן, הוא נתן לנו את הדירה שלו לישון והלך לחברים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של sf_aviv930
sf_aviv930

”מונית מעקבה“

קרא עוד

אחמד הוא נהג ידידותי, מכיר היטב את אתרי התיירות הקלאסיים, כמו גם את הוואדיות, דובר אנגלית נהדרת, שירותי, אמין ואדיב - ומחיר נוח. פעמיים המתין לנו במקום המפגש שקבענו, היה מוכן לעצירת ביניים קצרה ובעל נסיון רב עם מטיילים ישראלים, צעירים וצעירים ברוחם. אביב

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של banan
banan

”עלויות תחבורה ומעבר לירדן“

קרא עוד

במעבר הגבול ערבה מחיר המעבר הוא בין 70-75 ש``ח להולך רגל. ביציאה משלמים לירדנים 5 דינר. כדי לצאת ממעבר הגבול חייבים לקחת מונית. אם רוצים לנסוע לעקבה זה צריך לעלות בין 5-15 דינר, נסיעה כ- 10 דקות לפטרה בין 30-40 דינר תלוי ביום ובמצב רוח של הנהג הנסיעה אורכת כ- 1.5-2 שעות. מחיר כרטיס לפטרה- 21 דינר. אם לוקחים סוס זה 10 דולר.

כדי לנסוע לואדי ראם ופטרה יש בעקבה תחנת אטובוס ``לתיירים`` שנמצאת במרכז העיר. עלות אוטובוס לפטרה -.5 דינר ולואדי ראם 0.5 - 1 דינר. שווה לבדוק בגבול מה יותר כדאי לקחת מונית או אוטובוס (למשל ל4 אנשים עדיף מונית). בכל מלון בעקבה יש מפה חינם של העיר שכדאי לקחת גם באנגלית וגם בערבית כדי שהמקומיים יוכלו להסביר לכם איפה אתם. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”תחבורה ציבורית לכפר דאנא בדרום ירדן“

קרא עוד

ההגעה לאיזור דאנא בתחבורה ציבורית ירדנית היא אופציה פשוטה למי שאינם מטיילים בקבוצות גדולות ומחיר מונית (במקרה הטוב - 40 דינר. יכול להיות גם 50 ) קצת גדול עליהם: 5 דינר מחיר קבוע לכל מונית שיוצאת ממעבר הגבול בעקבה לעיר עקבה. מתחנת האוטובוסים המרכזית בעקבה יוצא באופן סדיר למדיי אוטובוס (בד``כ מיניבוס) לכיוון מעאן (דינר ועשרה גרוש. תייר שלא דובר ערבית נצפה משלם 5) ואוטובוס המשך בכיוון טפילה-דינר אחד. לדאנא צריך לרדת באיזור קאדסיה. ההקפצה לדאנא על ידי חמזי שעובד אצל אבו-רמזי (להלן) מי שנסע באוטובוסים מקומיים בעולם לא אמור לסבול מהנסיעה (בהנחה שהשותפים הידידותיים לנסיעה אינם פרואנים או נפאלים). יש לזכור כי ``הקפצה`` ליעד שאין בו תחבורה ציבורית (נחלים וכו`) עולה עשרות דינארים בד``כ ומצדיקה התארגנות ב-3 לפחות. בכפר דאנא אופציית מטיילים זולה (שילמתי עשרה דינר ללינה +ארוחת ערב ובוקר) היא ב- Tower.

נביל (אבו-רמזי) והצוות מספקים תמורה ידידותית לכסף בהוסטל מטיילים חינני, נדיב ואדיב עם מגע קל של הזנחה. המלון הרגיל קצת פחות מיוחד, אם כי החדרים מעט יותר מסודרים.דווקא האופציה היותר יקרה בדאנא היא הגסט האוס הרשמי של Rscn. גם המאהל ברומאנה (בשמורה) והלודג` בפינאן (בקצה נחל דאנא) הן אופציות רשמיות בתנאים טובים ולא זולים של Rscn באיזור. יש לזכור שמרבית המטיילים הזרים באיזור הם מהסוג של חובבי הטבע והארכיאולוגיה ואידך זיל גמור . הכפר דאנא וסביסתו הם מקום יפהפה ונינוח.הכי רחוק שיש מ``מיני ישראל`` בחול המועד פסח.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shahar85
shahar85

”ירדן לזוג“

קרא עוד

ראשית יש להבין איך הדברים עובדים בירדן. אם תרצו למשל לטייל בואדי רם, יש להגיע לואדי רם במונית או אמצעי אחר, שם עומדים ג`יפים בתור למטיילים ומשא ומתן בקשר למחיר ואופי הטיול יש לנהל מולם. סוכנות נסיעות תעשה את כל התיאומים עבורכם (מה שייקר כמובן את הטיול). 

נהגי הג`יפ דורשים את אותו המחיר בין אם מדובר באדם בודד או בארבעה (למשל שלוש שעות בואדי רם יעלו כ 45 דינר) ולכן יש חשיבות האם מדובר בזוג או בקבוצה. כאשר יש הרבה מטיילים, ניתן כמובן להגיע לאתר ולהמתין עד שיהיה זוג נוסף המעונין לעשות מסלול דומה.

השיטה דומה ביעדי טיול אחרים.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בעקבה

אין עדיין פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בעקבה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לעקבה

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם