תחבורה ציבורית ומוניות בדלהי

תחבורה ציבורית ומוניות בדלהי - למטייל (1) מתוף הטיפ של gadibm
תחבורה ציבורית ומוניות בדלהי מתוך הטיפ של gadibm - למטייל (2) מתוך הטיפ של gadibm
תחבורה ציבורית ומוניות בדלהי מתוך הטיפ של gadibm - למטייל (3) מתוך הטיפ של gadibm
תחבורה ציבורית ומוניות בדלהי מתוך הטיפ של gadibm - למטייל (4) מתוך הטיפ של gadibm
תחבורה ציבורית ומוניות בדלהי מתוך הטיפ של gadibm - למטייל (5) מתוך הטיפ של gadibm
תחבורה ציבורית ומוניות בדלהי מתוך הטיפ של gadibm - למטייל (6) מתוך הטיפ של gadibm
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

38 המלצות על תחבורה ציבורית ומוניות בדלהי

תמונת הפרופיל של sc.yarin
sc.yarin

”מטרו וטוק טוק בדלהי“

קרא עוד

המטרו בדלהי נקי וישנם מס קווים עלות זולה מאוד וניתן לרכוש רב קו ולהטעין על מנת לחסוך זמן בתור. יש להיזהר מכייסים כי לי גנבו את הסלולר מבלי שהרגשתי. הקו הצהוב בעיקר מגיע לאתרי תיירות.

ישנם בעיר כמות של טוק טוק. יש לסכם מראש על נסיעה ואפילו להתמקח. עלות זולה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Stnitzan
Stnitzan

”רכבת קלה לשדה התעופה“

קרא עוד

לשדה התעופה בדלהי ניתן להגיע בריקשה, מונית וגם... ברכבת קלה נעימה, מהירה, וזולה. הרכבת יוצאת מתחנת ניו דלהי, כל נהג ריקשה יודע, (מאזור המיין באזר העלות לתחנה בסביבות 50 רופי לריקשה), התחנה משולטת וקלה להתמצאות, עלות הנסיעה 60 רופי לאדם ואורכה בערך 20 דקות. מומלץ מאוד בעיקר בשעות העומס.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של sharwals
sharwals

”הטיפ שיסדר לכם את כל הנסיעות בתוך דלהי“

קרא עוד

UBER!!! הגירסה הבינלאומית לגט טקסי, עובד בצורה מושלמת. נוח וידידותי להזמין מונית, לא קרה מצב שחיכיתי יותר מ 2 דקות ולא משנה מאיזו נקודה, רושמים את היעד והמחיר מופיע עוד בטרם הנסיעה, מחירים מפוקחים ונמוכים מאד אפילו בהשוואה לטוקטוקים, רכבים ממוזגים ונקיים.

תורידו את האפליקציה ולא תצטרכו מעבר לזה, התניידתי רק עם אובר במשך 4 ימים בדלהי והיה פשוט תענוג.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של שירן כחלון
שירן כחלון

”חסכוני וחווייתי - מטרו דלהי!“

קרא עוד

אני רוצה להמליץ לכל המטיילים שמגיעים לדלהי על הנסיעה במטרו. דלהי היא עיר מדהימה! יש בה המון קניונים מודרניים, מוזאונים ומבצרים רבים. ישנה אפשרות לקחת ריקשה ממקום למקום אבל זו אפשרות יקרה.

לעומת זאת יש אפשרות לנסוע במטרו, כשהמטרו מגיע כמעט לכל מקום בדלהי! נסיעה במטרו עולה 20 רופי, ולכל מי שנסע במטרו במדינות שונות לפני כן, זה מתנהל באותה צורה, יש רכבות ולכל מסלול יש צבע ועוברים בין הרכבות לפי הצורך..

קחו בחשבון שכמו בכל הודו, גם במטרו ישנה צפיפות מטורפת והמון המון אנשים אבל היי.. זה חלק מהחוויה של הודו!

להלן הקישור לאתר של המטרו בדלהי:

http://www.delhimetrorail.com/

 

 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של תום ל
תום ל

”לא להזמין מונית לנמל התעופה בדלהי מ-Ajay Guesthouse. נוכלים!“

קרא עוד

הזמנו מונית לנמל התעופה בדלהי מהמלון שלנו, Ajay, במיין באזאר. מזהיר את כולם מלהזמין אצלהם מונית. אנחנו הזמנו מונית כמה שעות לפני, שילמנו מראש וקיבלנו קבלה. קודם כל המונית איחרה, הנהג הוא לא נהג מונית באמת הוא סתם בנאדם שעובד במלון, שלוקח רכב מחבר שלו. בנוסף הוא גרם לנו ללכת לאורך כל המיין באזאר כדי להגיע לרכב משום שהוא לא הסכים להביא את הרכב למלון הנמצא במרכז המיין בזאר.

הסיבה העיקרית להימנע מלנסוע איתם היא שהנהג / עובד במלון דרש עוד 200 רופי לבנאדם שלישי שנסע איתנו במונית. עובדה שכמובן הוא לא ציין מוקדם יותר כשסגרנו את המונית. החלפנו איתו צעקות ודרשנו את הכסף חזרה. הנוכל מנצל את העובדה שאתה מאחר לטיסה ומזכיר לך את זה כדי לסחוט ממך עוד 200 רופי. אכן בנאדם עלוב. בכל מקרה הם דורשים 400 רופי למונית לנמל תעופה, כשאפשר להשיג בפחות.

להתרחק מהמלון!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של gadibm
gadibm

”נסיעות ברכבת בהודו“

קרא עוד

אישתי ואני נסענו להודו ל-18 ימים בחופשת ראש השנה / סוכות. את הטיול ארגנו דרך חברה מקומית Club Holidays And Adventure של Rajen Singla, וכרטיסי הרכבת הוזמנו על ידו. בטיול היו לנו שתי נסיעות רכבת: הייתה לנו רכבת אחת מ-Amritsar ל-Haridwar, כשבע שעות בבוקר. אמנם תחנת הרכבת ב-Amritsar הייתה עמוסה, אבל לא הייתה לנו בעיה למצוא את הקרון. על אף שהיינו בקרון הכי טוב ברכבת, קרון ממוזג, הכיסאות היו ישנים מאוד והיו איתנו בעיקר הודים. כל הזמן עברו בקרון אנשים שמכרו אוכל ושתיה, בתחנות בדרך עלו לפעמים גם ילדים פושטי יד.

הייתה לנו גם רכבת מ-Haridwar ל-Delhi. כארבע שעות בערב. לתחנת הרכבת ב-Haridwar ליווה אותנו הנהג והראה לנו את השלטים המוארים ברציף, המראים היכן יחנה כל קרון, כך ידוע איפה לחכות לקרון שרשום בכרטיס הרכבת. גם כאן היינו בקרון הכי טוב ברכבת, קרון ממוזג, והפעם הכיסאות היו חדשים ונוחים והיו דיילים שחילקו ארוחת ערב ונישנושים, שהיו כלולים במחיר הכרטיס, לאורך כל הנסיעה. בשתי הנסיעות עברו עובדי הרכבת ומידי פעם העבירו סמרטוט לניקוי רצפת הקרון.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של gadibm
gadibm

”נסיעות ברכבת התחתית“

קרא עוד

בבוקר הטיול האחרון שלנו בניו-דלהי היינו ללא נהג ומדריך והשתמשנו ברכבת התחתית בכדי להגיע לקניון Pacific Mall. הלכנו לתחנת המטרו שהייתה ממש קרובה למלון, שאלנו בקופה איך מגיעים והמוכרת האדיבה כתבה לנו על פתק באיזו תחנה אנחנו נמצאים, לאיזו תחנה צריכים להגיע ומה כיוון הקו אותו אנו צריכים לקחת. העלות הייתה מצחיקה, למיטב זכרוני, 30 רופי לכרטיס. הרכבות לא היו עמוסות, השילוט היה נוח ולא הייתה לנו בעיה להתמצא וגם כאשר השתהנו בשביל לבדוק איזה קו לקחת, עצרה הודית נחמדה על ידינו וביקשה לעזור. מומלץ להשתמש באמצעי תחבורה זה בניו-דלהי העמוסה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Ilana3210317
Ilana3210317

”רכבת מדלהי לג'ודפור“

קרא עוד

נסענו ברכבת מדלהי לג'ודפור במחלקת 3AC שזו מחלקה טובה – יותר טוב מסליפר, אבל לא הכי טוב שיש. יש בכל קרון 8 מקומות - דרגשים. יש מזגן, שמיכות ומצעים ושירותים. משך הנסיעה כ-11 שעות. רכבת לילה. עלות הנסיעה לאדם – 1226 רופי. הנוסעים אתנו בקרון היו הודים ממעמד הביניים. היה מאוד נחמד בנסיעה ושקט, ללא כל בעיות. מה שכן, קשרנו את התיקים שלנו מתחת למושבים כך שלא יוכלו לחלץ אותם בשום מקרה...

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של eyal_tlv
eyal_tlv

”כרטיסי רכבת שמורים לתיירים בדלהי ובכלל“

קרא עוד

ברכבות בקווים עיקריים אליהם תיירים מגיעים, ישנם בדרך כלל כמה מקומות שמורים לתיירים (Foreign Tourist Quota). כרטיסים למקומות אלו ניתן לרכוש עד 4 שעות לפני יציאת הרכבת, רק עם הצגת דרכון. ישנו משרד רישמי של הרכבת בהם נמכרים הכרטיסים האלו.

בדלהי המשרד נמצא בקומה הראשונה במתחם תחנת ניו דלהי, בקצה המיין בזאר. שדרה של נוכלים מנסים למשוך את התיירים למשרד מתחזה. פשוט היכנסו עם כביש הכניסה, ולאחר העיקול שמאלה יש מדרגות למעלה עם שילוט אדום: international tourist bureau.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של lavik9
lavik9

”ה"מטרו" בדלהי. נוח, מסודר, נקי וזול“

קרא עוד

בשנים האחרונות אף נחנכה רכבת תחתית בעיר שהשימוש בה מקל מאוד את הסיורים ברחבי העיר. למטרו הרבה מאוד תחנות, הרבה מאוד קווים ואפילו גם קו מהיר שנקרא "מטרו אקספרס" שמגיע עד לתוך שדה התעופה. המטרו למרבה הפלא מאוד נקי, מטופח ומרווח ויש שם גם אבטחה שדואגת לסדר מופלא בתחנות בהם יש יותר תנועה והם יותר מרכזיות, בנוסף הרכבות מדייקות ומקסימום המתנה לרכבת הבאה יכולה להגיע לסביבות 5 דקות וכמובן שכל המטרו ממוזג ולפעמים אין מה לעשות, יש שעות עומס שזה דבר ליגיטמי בטח בעיר כזאת גדולה כמו דלהי עם הרבה מאוד תושבים. טווח המחירים בה בין תחנה לתחנה נע בין 6 -20 רופי בערך, תלוי מאיפה לאיפה נוסעים לא כולל את הקו לשדה תעופה.

אפשר לקנות גם כרטיס ליום שלם, לשלושה ימים וגם כרטיס חכם שאתה יכול להטעין אותו בכסף מה שמקנה הנחה של בערך עשרה אחוזים על כל נסיעה ופותר אותך מלעמוד בתור לקניית נסיעה וכשתחזירו את הכרטיס אתם מקבלים 50 רופי החזר על הכרטיס כלומר זיכוי שאתם משלמים אותו בהתחלה למקרה של איבוד. התחנה הקרובה למיין באזר נקראת: Ramakrishna Ashram Marg - הקו הכחול התחנה של מקדש הלוטוס: Kalkaji Mandir - הקו ורוד. התחנה שקרובה לבניני הפרלמנט נקראת Central Secretariat שנמצאת על על הקו הצהוב, משמה אפשר ללכת גם לשער הודו ברגל. הליכה של בערך 15 -20 דקות ברגל. כמו כן, אפשר ללכת בערך את אותו מרחק לשער הודו מתחנה שנקראת Khan Market שיושבת על הקו הורוד.

בנוסף, יש בעיר מקדש שנקרא Akshardham Temple ששם התחנת מטרו הוא אותו שם. התחנה של קנוט פלייס נקראת Rajiv Chowk שיושבת על הקו הכחול, תחנה אחת מהתחנה של המיין באזר. יש גם מקדש שקדוש לדת הסיקית שנקרא Bangla Sahib, נמצא מרחק של בערך קילומטר וחצי הליכה מקנוט פלייס אפשר ללכת אליו.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בדלהי

אין עדיין פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בדלהי.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לדלהי

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם