מידע חיוני נוסף במדירה

1 המלצות על מידע חיוני נוסף במדירה

תמונת הפרופיל של nadi
nadi

”מדיירה - טיול נפלא באי קטן“

קרא עוד

הייתי כבר כמה פעמים במדיירה, בעיקר כמדריך הטיול. הפעם נסעתי עם בת זוגי לשבוע של טיול באי המטרף הזה במכונית שכורה.

מתמקמים במלון בעיר הבירה פונשאל וממנה יוצאים בכל יום לכיוון אחר. האי קטן 50X20 ק”מ ובכל זאת ניתן לבלות בו שבוע ועדיין לצאת בתחושה שהיה עוד מה לראות, עוד מה לחוות.

בחרנו את התקופה בשל הקרנבל שנערך בו ב 10 בפברואר. במדיירה אפשר לטייל בכל ימות השנה. הבדלי מזג האויר קטנים בין החורף לבין הקייץ ובין היום לבין הלילה. אך בתוך האי ישנם מקומות בגובה פני הים וישנם המטפסים לגבהים (עד 1850 מטר) וכאן ניכרים הבדלים בטמפרטורות.

היופי במדיירה הוא הנוף, הטופוגרפיה הדראמטית שלו יוצרת נקודות תצפית מדהימות ביופין (Miraduoro בלשון המקום) ודרכים שהנוף לאורכן הינו נהדר. אפשר כמעט לומר שבכל דרך בה ניסע הנוף יהיה מיוחד כי תמיד הוא יהיה בעליה או בירידה. את מרבית הטיול עושים במהלך ראשון או שני בגלל שיפועי הדרכים.

מרכיב חשוב נוסף במדיירה הינן תעלות המים הקטנות המשתרעות לאורך מאות ק”מ ומשמשות להשקייה. בלשון המקום הן נקראות Levada והיום ישנן למעלה מ 50 מסלולי טיול לאורך הלבדות הללו. מטיולים קצרים של קרוב לשעה ועד טיולים ארוכים הנמשכים יום שלם.

בטיולנו בפברואר נהנינו מחגיגה של מים באי - כמויות המים בנחלים השוצפים, מפלים נהדרים (אחד גובהו מעל 100 מטר) הינם חוויה מיוחדת. באביב האי מתמלא בפריחה יפהפיה של מאות צמחים מהם רבים שאנחנו מכירים מגינותינו ושם הם גדלים בטבע - למשל כובע נזיר, ציפור גן עדן ועוד.

במדיירה מספר גנים יפים ביותר שכדאי לבקר בהם - הגנים הבוטניים העירוניים, גני מונטה ועוד. יש היום באי כמה רכבלים שנסיעה בהם מהנה ביותר, בעיקר זה העולה מפונשאל הבירה למונטה לאורך של למעלה מ 3 ק”מ.

האוכל במדיירה הינו פורטוגזי ביסודו, נא לזכור שמדיירה הינה מחוז השייך לפורטוגל. מומלץ להינות מדגי הים הנהדרים במיוחד Espada שהינה דג שחור ארוך שבשרו רך ונימוח בפה. גם לאוהבי הבשר תהיה הנאה רבה והמחירים נמוכים בחצי או בשליש מישראל.

במדיירה ניתן להינות מן היינות השולחנים המצוינים של פורטוגל ומיינות מדיירה שהינם יינות מתוקים ובעלי אחוז אלכוהול גבוה.

ככל הפורטוגלים, גם המדריאנים הינם עם נחמד ומסביר פנים. כאי החי מתיירות, הם מבינים את חשיבות הדבר ומאוד מקילים על שהות התייר במקום, גם אין בעיה, בשל כך, להסתדר באנגלית. לעתים קרובות במקומות התיירות ידברו גם צרפתית או גרמנית. לימים שהגשם יציק, ניתן למצוא בעיר הבירה פונשאל, בה יושבים 100.000 מבין רבע מליון תושבי האי, מוזיאונים ומבנים מיוחדים ששווה לבקר בהם. אזכיר אחד מהם שבעיני הוא ממש פנינה - אוסף חפצים מרתק שאסף במשך עשרות שנים אדם ששמו Carlos Abreu שהיה שר התיירות של האי. אלה מוצגים בבית לא גדול אך יפיפה, מרחק 20 הליכה דקות ממרכז העיר.

רוב המגיעים לאי מגיעים בטיסה מליסבון בירת פורטוגל בטיסה של שעה וחצי, (יש כשבע שמונה טיסות ביום בכל כיוון של חברתTap - Air Portugal אגב, חברת תעופה מצוינת) .אבל יש כמה חברות תעופה הטסות ישירות מאירופה למדיירה - Easyget, Swiss, British אלא שתדירותם נמוכה הרבה יותר.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מידע חיוני נוסף במדירה

אין עדיין פוסטים על מידע חיוני נוסף במדירה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות