המוזיאון היהודי ובתי הכנסת בוונציה
Museo Ebraico di Venezia

4.3
(3)
Fondamenta Trapolin, 2902B, 30121 Venezia, Italy
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על המוזיאון היהודי ובתי הכנסת בוונציה

4.3
3 מדרגים
1
2
0
0
0

3 המלצות על המוזיאון היהודי ובתי הכנסת בוונציה

תמונת הפרופיל של pinjas
pinjas

”הגעה מונציה לגטו“

קרא עוד

הגענו לוונציה מ Mestre עם קו אוטובוס 5 עד התחנה ראשית Piazza Di Roma, משם לוקחים שייט (20 יורו לאדם חופשי חופשי לכל ההיום בלבד) , מהתחנה אוטובוס הולכים כ30 מטר עד התחנה B אוניה מספר 4.2 או 5.2 עד תחנה Guglie משם פחות מ50 מטר אתם כבר בגטו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ygnatek
ygnatek

”המלצה לסיור בתי הכנסת בגטו בוונציה“

קרא עוד

סיור בתי כנסת נעשה דרך המוזיאון היהודי (10 אירו כולל ביקור במוזיאון, אם כי המוזיאון עצמו משעמם). הסיור היה מעניין באופן מפתיע והמדריך היה מצחיק, אינפורמטיבי ונחמד מאוד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dviroos
dviroos

”סיור כדאי בבתי הכנסת“

קרא עוד

כשהיינו בוונציה השתתפנו בסיור מודרך שמקיים המוזיאון היהודי (Museo Ebraico) בעיר, בשלושה מתוך בתי הכנסת בגטו (יש אחד או שניים נוספים שאינם נכללים בסיור). שניים מבתי הכנסת ממש מחוברים למוזיאון, ואחד נוסף מצוי במרחק הליכה קצר. מלבד זמני חגים, הם לא פתוחים לתפילה ולכן הסיור הוא הדרך היחידה לבקר בהם. במסגרת הסיור שומעים על ההיסטוריה של הגטו היהודי בעיר וההיסטוריה של בתי הכנסת. מעניין לכל מי שיש לו עניין מינימאלי בהיסטוריה יהודית באירופה, ומעניין גם מנקודת מבט ארכיטקטונית (בתי הכנסת נבנו בעיקר על ידי לא יהודים, ששילבו בהם מוטיבים נוצריים שאינם מקובלים בבתי כנסת). הסיור יוצא ב-10:30, 11:30 וכן הלאה עד סגירת המוזיאון. שימו לב ש”המוזיאון” עצמו הוא שלושה חדרים קטנים שיש בהם בעיקר תשמישי קדושה, ואין באמת סיבה לבקר בו ללא הסיור.

שעות פתיחה: 19:00-10:00 מה-1 ביוני עד ה-30 בספטמבר (סיור אחרון יוצא בחמש וחצי); 17:30-10:00 בשאר השנה (סיור אחרון יוצא בארבע וחצי). המוזיאון סגור בשבת ובחגים יהודיים, וכן ב-25 בדצמבר, ב-1 בינואר וב-1 במאי. הסיורים באנגלית ובאיטלקית ואין צורך להזמין מראש (אלא אם אתם באים עם קבוצה גדולה או מעוניינים בסיור בעברית או שפות אחרות, ובמקרים אלו צריך להזמין מראש). המוזיאון מעביר גם סיורים בבית הקברות היהודי באי לידו, ולסיור זה צריך להזמין מראש.

עלות כרטיס: כניסה למוזיאון בלבד – 4 אירו למבוגר, 3 אירו לאוכלוסיות שזכאיות להנחה (אינני זוכר מי נכנס לשם). מוזיאון וסיור – 10 אירו למבוגר, 8 אירו לאוכלוסיות שזכאיות להנחה. וטיפ נוסף – ברגע שקניתם כרטיס לאחד מהמוזיאונים היהודיים באיטליה, אותו כרטיס יקנה לכם את ההנחה המיוחלת אם תלכו למוזיאון יהודי אחר באיטליה.

הטיפ עזר לך?

כתבות על המוזיאון היהודי ובתי הכנסת בוונציה

מתוך הבלוגים - פוסטים על המוזיאון היהודי ובתי הכנסת בוונציה

אין עדיין פוסטים על המוזיאון היהודי ובתי הכנסת בוונציה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות