בטיחות ואזהרות בקו סמוי

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

12 המלצות על בטיחות ואזהרות בקו סמוי

תמונת הפרופיל של harel55
harel55

”Jungel club - מומלץ מאוד - לא לעלות עם קטנוע“

קרא עוד

מדובר במסעדה מדהימה הן מבחינת אווירה והן מבחינת האוכל. ממוקמת בנקודת תצפית גבוהה מאוד.

ככלל, כדי לעלות למקום יש להשתמש בהסעות של המסעדה, 100 בהט לאדם. מכוניות לא מורשות לעלות. קטנועים אפשר לעלות אבל שימו לב - מדובר בעליה ובירידה בשיפוע גדול מאוד.

מוצע לא לעלות עם קטנוע - יש עם זה מספר בעיות:

  1. קטנוע 125 - לא ניתן לעלות כאשר מדובר בשני אנשים על קטנוע - ראיתי זוגות תקועים בעליה.
  2. עליתי עם קטנוע בנפח 150, נוסע יחיד בלי שום בעיה.
  3. בירידה הרכבתי נוסעת נוספת ותוך כדי ירידה (כפי שאמרתי השיפוע גדול מאוד) , הבלמים הפסיקו לבלום - קיבלתי אופנוע ישן ומתוחזק למישור ולא לעליות מסוג זה.
     תוך כדי ירידה לוחצים על ברקס והקטנוע לא עוצר ואף צובר מהירות. יצאנו בסוף בנזק קל יחסית, לאור העובדה שיש לי ניסיון בנהיגה על אופנועים.
  4.  

באופן מפתיע כשהתלוננו בחנות שהשכירה לנו ובדקנו את הקטנוע במישור הברקס בלם טוב במישור.

אין כיסויים ביטוחיים בתאילנד, לא מבקשים רישיון נהיגה כאשר משכירים קטנוע.

חשוב לשים לב שאם אין לכם רישיון נהיגה על קטנוע הביטוח הרפואי לא מכסה נזקים.

אל תחלמו על לגשת למשטרה - הם לא סובלים ישראלים, אומרים את זה בריש גלה, ובוודאי שיותר חשוב להם להגן על נותני השירות המקומיים מאשר על התיירים המזדמנים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של הג'וקר
הג'וקר

”לא לעשות טיול טרקטורונים“

קרא עוד

לא לעשות טיול טרקטורונים בקוסמוי! טיול מסוכן מאוד ולפני הטיול גם המדריכים דואגים ליידע אותך שאין ביטוח אם קורה לך משהו! אפשר בקלות לקבל מכות בגוף גם אם אתה הנוסע הכי זהיר בעולם בגלל שהמשלוח מסוכן מאוד!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של בני סימן טוב
בני סימן טוב

”נהגי ג'יפים מופרעים בטיול ספארי בקוסומוי“

קרא עוד

יש טיול ג'יפים ממש מומלץ בקוסומוי שמרכז את כל האטרקציות ביום אחד. אבל שימו לב לכמה דברים: נוסעים בתוך טנדר/ג'יפ כ-8 אנשים. ניתן גם לשבת 2 על גג הג'יפ מעל הנהג. ממש כיף, אבל בכלל לא מומלץ – מקבלים שם חופשי מכות מענפים בדרך וזה לא נראה כלל בטיחותי. לחלק מהג'יפים על הגג היה חגורות ולחלק לא. מה שגם שהנהגים עושים ביניהם כל מיני משחקי דרך על כביש מהיר –נצמדים אחד לשני ועושים שטויות. אז יש להרגיע אותם על תחילת הטיול בטון ענייני רציני ולא כבקשה. אם ממשיכים לעשות שטויות – יש בקבוצה לרוב איזה מפקח אז צריך לדווח לו והוא ירגיע אותם. בכל מקרה הטיול הזה ממש מומלץ רק צריך לתת דגש על הבטיחות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מיקו וחצי
מיקו וחצי

”סמים בקו סמוי“

קרא עוד

אחד הבילויים המהנים בקו סמוי הוא טיול בערב על חוף הים. יש שם הרבה רוכלים, והדרך של סוחרי הסמים לגשת ללתיירים היא עם השאלה "רוצה בלון?". הרבה מהם גם מחזיקים ביד מעין בלון. חלק מהתיירים לא מבינים במה מדובר, ומתוך סקרנות או נימוס מבקשים לראות. הסוחרים מושיטים לך יד, וברגע שהוא מכניס לך ליד שקית קטנה עם גראס - הוא אומר לך שתשלם מיד או שהוא יקרא למשטרה. אז כשניגש אליכם מישהו חברותי מדי ולא ברורה לכם הכוונה שלו - פשוט תתעלמו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של avshalomov
avshalomov
1

”אזהרה בקשר לאופנועי הים“

קרא עוד

אנחנו הגענו לקוסמוי שמונה אנשים והשכרנו חמישה אופנועי ים, כשהחזרנו אותם הם טענו שעשינו מכה באופנוע ים ודרשו מאיתנו לשלם להם פיצויים על זה. בהתחלה כשסירבנו הם איימו שיקחו אותנו למשטרה ואחרי שדרשנו את זה גם, הם עצרו בצד ולא הסכימו להמשיך רצו שנסגור את זה איתם. מפה לשם זה נמשך שעה בערך של המתנה, כשאחריה הם התחילו להרים טלפונים לאנשים ולהשמיע איומים על חיינו. אנחנו לא רצינו להסתבך במדינה זרה במיוחד בדברים כאלה אז נעזרנו בישראלי מקומי. הישראלי הזה הכיר אותו ועשה עלינו סוג של קומבינה ובסוף היינו צריכים לשלם 15000 בה"ט לתאילנדי כדי שנוכל להפטר מהסיפור הזה. בסוף הסתבר לנו שכל מי שמשכיר את האופנועי ים בחופים בקוסמוי שייכים לסוג של מאפיה שדקרו והרגו ישראלי שנה לפני זה (על ויכוח דומה). העצה שלי היא להמנע מהשכרת אופנועי ים בחופים ולא לסמוך על אף אחד שם במיוחד על הישראלים שעברו לגור שם. אני יודע שזה מפתה לשכור אופנוע ים בגלל זה השכרנו למרות ששמענו בלי הפסקה אזהרות, אני רק אומר שעדיף להמנע מהפיתוי הזה אף אחד לא רוצה להוציא באמצע הטיול 15000 אלף בה"ט שזה בערך 5000 דולר על עקיצה בחופים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של avshalomov
avshalomov
2

”תרמית אופנועי הים בקו סמוי“

קרא עוד

לפני הטיול שלי לתאילנד נכנסתי לאתר, ראיתי את האזהרות, אבל לא כל כך התחייסתי, כמו כל הישראלים אמרתי "לי זה לא יקרה", אבל כשהגענו 8 אנשים לקו סמוי והשכרנו 5 אופנועי ים, גילינו עד כמה לנו זה כן קורה.

אחרי שהחזרנו את אופנועי הים הם טענו שעשינו מכה באחד מהם וזה שצילמנו ודאגנו להכל מראש לא עזר לא ממש עניין אותם. בהתחלה הם לקחו אותנו למשטרה כדי לתת לשוטרים את הפרוטקשן ולהפחיד אותנו, אבל באמצע הדרך הם עצרו ולא הסכימו להמשיך, משם זה פשוט התגלגל ונהיה יותר גרוע זה התחיל בלאיים שיחפשו אותנו ועד הטלפון שהוא מרים לאנשים כדי לדאוג שיהרגו אותנו (ואני רציני). בסוף יצאנו מאוד בזול - שילמנו לו סך הכל 2,000 שקל וגם זה אחרי שהרבה ישראלים מקומיים התערבו בזה.

אני יודע שזה מפתה להשכיר אופנוע ים, אנחנו נפלנו בפח, אבל זה לא שווה את זה. כל מי שיבדוק יכול לגלות שלפני שנה וחצי רצחו ישראלי על זה ושהרבה אנשים יוצאים בנזק של 20,000 ש"ח לפחות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של liranbar
liranbar
1

”השכרת דו גלגלי ואופנועי ים בתאילנד - לא מומלץ“

קרא עוד

אני אומר את זה בשבילכם ונטו בשבילכם. תיזהרו מהשכרת כלי רכב: רכב / אופנוע / קטנוע / אופנוע ים בתאילנד! מסיבה מאוד פשוטה - אין ביטוח. אני יודע שרוב הצעירים מתלהבים מהשכרת קטנועים בתאילנד, באיים, ברור שזה כיף. נוסעים בלי קסדה, אין משטרה, אין חוקים, בגדול כיף, אבל: 1) נזק הכי קטן שתעשו לקטנוע ינסו לשחוט אתכם בסכומים שיגיעו לאלפי שקלים. חבל לחסוך כסף ולהשאיר 2,000 שקלים אצל סוכן קטנועים כי התהפכתם עם הקטנוע ועכשיו הוא לא יחזיר לכם את הדרכון עד שתשלמו. 2) שלא נדבר על רכב, אם זה לא דרך סוכנות מסודרת כמו AVIS וכדומה, לא לגעת. מספיק שתעשו תאונה קטנה ויהרס לכם כל הטיול. חלילה תדרסו ילד, אין ביטוח על זה. אתם תשלמו כל החיים.

3) מי שאין לו רישיון נהיגה על אופנוע קטנוע, בבקשה, אל תהיו גיבורים. באסה לחזור עם רגל שבורה הביתה. 4) להיזהר ביותר מהחבר'ה שמשכירים אופנועי ים בחופים. הם מחכים להזדמנות לדפוק תיירים, רובם שם עבריינים שלא יהססו להגיד לכם אחרי שתחזירו את האופנוע ים שיש מכה בתחתית האופנוע ועל זה אתם צריכים לשלם 10,000 באהט. לבדוק טוב טוב את האופנוע ים ולבקש שהוא ירשום את הריג'קטים בטופס עליו אתם חותמים.

שורה תחתונה: אני לא אומר שלא תשכירו אופנועים, אבל עשו טובה סעו בזהירות, אל תשתוללו ותבדקו ליקויים על הכלים לפני שאתם חותמים על הטופס. כמו כן, רצוי להשכיר ממישהו שאתם רואים שהוא יחסית גדול ויש מבחר רב של כלים ולא מאיזה מישהו שיש לו שני קטנועים ישנים בתוך מחסן! 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של saritt75
saritt75
1

”כיוסים בתאילנד“

קרא עוד

אני רוצה לשתף בחוויה מזעזעת שעברתי אתמול בלילה בקוסומוי. חזרתי מהגרין מנגו עם ידיד בארבע לפנות בוקר. הייתי עם תיק קטן. אופנוע עם שני רוכבים עבר לידי ואחר מהם פשוט חתך את התיק מהיד שלי, נשארו לי ביד הידיות של התיק. אני עד עכשיו מזועזעת מהחוויה האלימה, ואני ממליצה בחום לא להסתובב בלילה ברגל - רק במוניות, לא לקחת תיק ואם כן לשים בו רק מה שחייבים, כסף, סיגריות, ולהסתובב בחבורות. בבית חב"ד סיפרו לי שאחת המטיילות עברה חוויה דומה והיה לה בתיק גם דרכון. אין עם מי לדבר כאן, רובם לא מבינים אנגלית והמשטרה לא מתפקדת. אני שוב חוזרת - זהירות!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של guypelled
guypelled

”היזהרו היזהרו נסיעה באוטובוס לאיים“

קרא עוד

שימו לב, למרות הפיתוי הגדול לא לקחת טיסה לאיים בתאילנד זאת טעות מרה. לי ולחברה שלי הפכו את כל התיקים בזמן הנסיעה לאיים (יש לציין שהתיקים היו נעולים - יש להם מכשיר שפורץ את הריצ'רץ' ומחזיר אותו למצבו המקורי). אל תגידו לי זה לא יקרה, בשביל כמה שקלים זה ממש לא שווה את זה וגם לוקח זמן עד שמגלים שפרצו לכם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”אזהרה על מלון אלט ריזורט“

קרא עוד

ישראלי שהיה איתנו במלון אלט ריזורט שילם 800 באט פחות ממה שאנחנו שילמנו. אחרי שדיברנו עם המנהל הוא אמר שאין לו מה לעשות בנידון כי ההזמנה כבר בוצעה. למרות שהבענו מורת רוח ואמרנו שאנחנו רוצים לקבל כסף בחזרה הוא ענה לשיחת טלפון ועבר לחדר אחר כדי להתעלם מאיתנו. יצאנו מהמלון בהרגשה שרימו אותנו.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על בטיחות ואזהרות בקו סמוי

אין עדיין פוסטים על בטיחות ואזהרות בקו סמוי.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות