מידע חיוני נוסף בפאפוס

מידע חיוני נוסף בפאפוס - למטייל (1) מתוף הטיפ של הכל טוב12
מידע חיוני נוסף בפאפוס מתוך הטיפ של ronishwartz - למטייל (2) מתוך הטיפ של ronishwartz
מידע חיוני נוסף בפאפוס מתוך הטיפ של Boaz_3375410 - למטייל (3) מתוך הטיפ של Boaz_3375410

9 המלצות על מידע חיוני נוסף בפאפוס

תמונת הפרופיל של ronishwartz
ronishwartz

”100 דברים לראות ולעשות בפאפוס והסביבה“

קרא עוד

אני מתגורר בקפריסין כבר שנתיים והכנתי מדריך + מפה (Google Maps) על “100 הדברים שהכי שווה לראות ולעשות בפאפוס והאזור”, עם המון המלצות טובות על אטרקציות, מסעדות טובות, חופים יפים וכל מה ששווה. לינק: 100 דברים ששווה לראות ולעשות בפאפוס והאיזור (מדריך-מפה)

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של הכל טוב12
הכל טוב12

”ספינה טרופה“

קרא עוד

על שפת החוף המרכזי של פאפוס עומדת ספינה עתיקה שטבעה חצי בתוך המים. המקום יפה בעיקר בשביל להצטלם אפשר להתקרב לכיוון הספינה או להצטלם מרחוק. הכניסה אליה אסורה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ביקי
ביקי

”חוסר התאמה לתייר שומר מצוות“

קרא עוד

קפריסין הפכה ליעד חם למטייל החרדי/דתי, קרוב לבית ושפע של מלונות ובתי הארחה שמציעים אוכל כשר. כמי שחזר לאחרונה מנופש כזה חשוב לדעת את האמת. אכן יש אוכל כשר. אך הכשרות אינה מלמדת על אופי הנופש. איני יכול לומר על מקומות אחרים, אך הנופש של יוני כהנא בלגונה הכחולה ועכשיו בכרתים אינו מותאם בשום פנים לאדם שומר תורה ומצוות שקצת נזהר. בגדי ים חופשי בכל מקום ואוכלוסיה מסורתית שבאה רק בשביל הכשר. היוזמה נפלאה וראויה לכבוד. אך אדם שומר תורה ומצוות ימצא עצמו מובך מאוד להיות במקומות הללו כולל הטיולים שאינם מותאמים ושלל הפעילויות. השמרו לנפשותיכם

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של mashush1
mashush1
3

”חשמל בקפריסין-כיצד להתחכם לשיטת ה-3 פינים ללא מתאם“

קרא עוד

כידוע כל השקעים בפאפוס ובאיזור קפריסין הינם בשיטת ה3 פינים. במלונות בהם אתם שוהים לעיתים נדרשים מתאמים חלק אפילו בתשלום ומאחר שלעיתים מס' הלנים הוא רב זה לא רלוונטי לקנות או להוציא עוד כסף כאשר ישנו פיתרון זמין קל ולא דורש מאמץ מיוחד המאפשר לכל מכשיר בעל 2 פינים להיכנס לשקע. ובכן מה עליכם לעשות יש להיעזר בכל אמצעי כמו קרטון קשיח או מקלון ואפילו משקפיים שבעזרתם תוכלו ללחוץ על הפין העליון דבר המשחרר את הנעילה של שני הפינים התחתונים ומיד לתקוע את התקע בשקע.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של  Tal K
Tal K

”החזר מס בשדה התעופה - פשוט וקל“

קרא עוד

על כל רכישה מעל 50 יורו יש לשמור את הקבלה ולבקש בחנות טופס של Tax Free (לרוב המוכרים נותנים מיוזמתם) , ממליצה למלא את הפרטים לפני ההגעה לשדה התעופה. לפני הצ'ק אין ושליחת המזוודות, גשו לדוכן שנמצא מימין על מנת להחתים את הפקיד על הטפסים, ללא חותמת לא תקבלו החזר! יש להראות לו את הרכישות, לכן שימו אותם במקום נגיש. לאחר ההחתמה ועם הכניסה לבידוק תיקי היד ישנן שתי עמדות להחזרת המס, ניתן לקבל במקום במזומן עם עמלה של 30% בערך, או זיכוי לאשראי ללא עמלה, אך לוקח לזה 6-8 שבועות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של abalaw
abalaw

”כללי בידוק בחזרה לארץ משדה התעופה פאפוס“

קרא עוד

אין ספק שמדיניות השמיים הפתוחים פתחו את שוק הטיסות לטיסות "לאו קוסט" רבות וזולות וכולנו רוכשים כרטיסים בעלות של עשרות דולרים בלבד. חלקנו אף נמנעים מלקיחת מזוודה גדולה אלא מסתפקים בתיק /מזוודה קטנה, אז מה חשוב לזכור לפני שטסים.

בנתב"ג אתם יכולים לעלות לטיסה עם כל כלי קיבול נוזלי שתרצו.שמפו, סבון, בושם, שתיה, קרמים שונים וכיוצא בזה - אין בעיה עם הכמות.

הבעיה מתחילה בבידוק הבטחוני בחזרה לארץ, שהרי אין לכם מזוודה, אבל קניתם בושם מיוחד, קרם שיגרום לפנים שלכם להיות צעירים לנצח, בקבוק משקה יקר ועוד ועוד אך במשקל שעולה על הכמות המותרת.בבידוק הבטחוני בפאפוס, עובר לעליה לטיסה, ההנחיות הן לזרוק כל נוזל מהמזוודה שעולה למטוס (מעל משקל מותר) . כן, כן - המוצר נוזל לפח הקרוב יחד עם הדמעות שנוזלות לכם מהפנים על הכסף שהשקעתם והולך לפח.

לכן, טיפ - אם כבר רכשתם מוצר נוזלי או כל מוצר שאסור להעלותו למטוס, מעל לכמות המותרת, כנסו לאתר של חברת התעופה רכשו מזוודה לחזור בלבד ותשלחו את המוצר כבר במעמד הצ'ק אין. ואז רק ישאר לכם להסתכל בעינים מבינות ומשתתפות בכאב של אלו לידכם אשר ישתפו אתכם בכאב כיצד הבושם היקר שרכשו נלקח מהם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של abalaw
abalaw

”חשמל בקפריסין ומתאם למכשירי החשמל“

קרא עוד

בקפריסין משתמשים בשקעים התואמים את השקעים באנגליה. מדובר בשקע גדול המורכב משלושה פינים מוזרים, מומלץ לרכוש מתאם וכן לבוא עם מפצל כי בכל זאת לכל אחד מהנוסעים יש לפחות שני מכשירי חשמל שצריכים שקעים.

אבל נניח ששכחתם, בקניון בפאפוס יש חנות שנקראת ג'מבו.בכניסה לחנות תוכלו לרכוש מתאם ב-2 יורו. שם הקניון בפאפוס: Kings Avenue Mall.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של abalaw
abalaw

”טיפים חכמים - איך לנהוג נכון בצד השני של הכביש“

קרא עוד

איך נוהגים בצד השני של הכביש - תזהרו בעיקר מהתיירים (כמוכם) .

אז ככה, לכל מי שלא התנסה בנהיגה בצד השני של הכביש (ירושה של האימפריאליזם הבריטי, בין היתר, לקפריסין ניו זילנד ואנגליה) יש כמה עצות שאני אציע מנסיוני לקראת החוויה המיוחדת.

ראשית, צריך לזכור שמעבר לזה שנוסעים בצד השני של הכביש, גם ההגה נמצא בצד השני של הרכב, (אל תדאגו תמיד תגיעו לפתוח את הרכב מהצד של הנוסע.כוחו של הרגל) , וכך גם תיבת ההילוכים, אז דבר ראשון.תשכירו רכב אוטומטי.נכון, זה עולה כפול אבל היי, לא מספיק שההגה ואתם יושבים הפוך, אתם צריכים גם תיבת הילוכים ליד שמאל?

שנית, תרגלו את הנסיעה במתחם של השכרת הרכב, תוך שמירה על העקרון "הנהג תמיד נמצא במרכז הכביש". אם אתם נוהגים ולא נמצאים בצד הקרוב למרכז הכביש - אופס, אתם לא במקום הנכון.

כללי פניות: ימינה - סיבוב גדול, שמאלה - סיבוב קטן. בקיצור, תמיד שמאלה יהיה סיבוב פשוט יותר.

זכות קדימה באור ירוק - כאשר אתם נדרשים לפנות ימינה בצומת, זכרו שאם לא מדובר על אור ירוק לפניה ימינה עם סימון יעודי (כלומר ימינה בלבד ומסומן) תמיד תזכרו לתת זכות קדימה לרכבים שבאים ממולכם כי גם להם יש ירוק.

צומת - בצומת נכנסים לכיוון שמאל. לא להתבלבל.

סעו בזהירות, בסופו של יום זו חוויה, אך תזהרו ותהיו עירניים לאלו שלא קראו את הטיפ.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של morrisa
morrisa

”מידע כללי למבקר“

קרא עוד

עיר מאוד ידידותית עם מחירים מאוד סבירים וכמובן לא יקרים. עיר מגוונת במגוון אזורי בילוי לכל הגילאים. בירה בבית מלון יכולה לעלות עד 4.5 יורו לא יותר. מחיר נסיעה באוטובוס 1.5 יורו. בירה במסעדה מול הים 2.5 יורו. ארוחת דגים וציפס 15 יורו. ובעיקר אנשים ידידותיים באוריינטציה למתן שירות ולהטיב עם התייר. תהנו לכם.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מידע חיוני נוסף בפאפוס

אין עדיין פוסטים על מידע חיוני נוסף בפאפוס.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לפאפוס

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם