תחבורה ציבורית ומוניות באיטליה

תחבורה ציבורית ומוניות באיטליה - למטייל (1) מתוף הטיפ של 8avi8
תחבורה ציבורית ומוניות באיטליה מתוך הטיפ של 8avi8 - למטייל (2) מתוך הטיפ של 8avi8
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

43 המלצות על תחבורה ציבורית ומוניות באיטליה

תמונת הפרופיל של אלה ותומר
אלה ותומר

”רכבת מהירה מנאפולי לרומא- שווה כל אירו!“

קרא עוד

אם אתם מעוניינים לנסוע מנאפולי לרומא או להיפך, אנו ממליצים על רכישת כרטיס לרכבת המהירה של חברת Trenitalia. הרכבת מגיעה למהירות של 320 קמ״ש וגומעת את המרחק הרב בשעה ורבע. המושבים ברכבת נוחים מאוד, הרכבת חדשה, מסודרת ונקייה ויש בה אף מזנון ובר. ניתן לרכוש את הכרטיסים מראש מהאינטרנט אך אנו לא ממליצים על אופציה זו מכיון שבמקרה זה אתם מתחייבים לשעה ספציפית. האופציה השנייה שאותה אנחנו ביצענו היא רכישת הכרטיס במכונות יעודיות בתחנת הרכבת. המכונות נוחות לשימוש ומקבלות גם מזומן וגם אשראי. מחיר הרכבת המהירה הינו 48€ לכיוון. ישנה אופציה לרכבת זולה יותר שאורך הנסיעה עולה לשעתיים ורבע אך קחו בחשבון שרכבת זו נוטה להתעכב.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Nogit
Nogit

”תיקוף כרטיסים בעת עלייה לרכבת באיטליה“

קרא עוד

בהרבה מקומות באיטליה - קונים כרטיסים לנסיעה במכונה/פקיד, וניתן לעבור איתם ולהגיע עד לרציף, אבל לעלות איתם לרכבת בלי לתקף זה שקול ללעלות בלי לשלם, ועלולים לקבל על כך דו”ח.
 לכן חשוב לחפש מכונות שעושות תיקוף לכרטיס. המכונות האלה מדפיסות חותמת על הכרטיס וכך מראות שאתם משתמשים בכרטיס עבור הנסיעה הזו.
 קל לשכוח ולא לשים לב, כי אין שום דבר שמחייב אתכם לעשות את זה, ובנוסף לא אומרים את זה בשום מקום ואפילו אין חצים או שלטים שמורים על כך.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של 8avi8
8avi8

”רכבות מהירות באיטליה שלא כל אחד מכיר“

קרא עוד

נחתנו במילאנו כאשר מטרתנו הייתה להגיע לטורינו המרוחקת כ-140 ק”מ בתחבורה ציבורית. במסגרת תכנון הטיול נכנסתי לאתר של טרנאיטליה, חברת הרכבות האיטלקית, בה המחירים היו מאוד יקרים.

באיטליה קיימת חברת רכבות נוספת בשם Italo המפעילה רכבות מהירות המגיעות עד 300 קמ”ש, מחברות ערים מרכזיות באיטליה כמו פירנצה, מילאנו, רומא, ונציה ועוד. הרכבות סופר חדישות, יפות, נוחות והכי חשוב מהירות.

נסענו בעלות 10 אירו לאדם במשך 55 דקות ממילאנו לטורינו והיה מעולה.

אתר: Https://www.italotreno.it/en

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yomic
yomic

”מידע חשוב על רכבות באיטליה של חברת Trenitalia “

קרא עוד

חובה לתקף את הכרטיסים מחוץ הרכבת! , לפני ההעליה לרכבת. לא ידענו זאת וקבלנו קנס של 30 יורו לאדם.

בכל נסיעה ברכבות כדאי לבדוק מה צריך לתקף ואיפה, כי יש גם כרטיסי נסיעה אזוריים ליום / כמה ימים ואותם מתקפים לפני הנסיעה במכשיר אחר.

בנוסף יש לשים לב לסוג המסלול עליו אתם עולים: לפעמים מאותו רציף יוצאות בזמן סמוך 2 רכבות לאותו יעד, לפעמים של חברות אחרות ולפעמים של אותה חברה, אך במסלול מהיר או רגיל. עלינו בטעות על רכבת של חברה אחרת ושוב שלמנו.

למדנו פשוט לנסות לחפש פקח או נהג בקרבת הרכבת (בד”כ מקדימה) ולשאול אותו אם הכרטיס מתאים לרכבת הזו. הרבה הנאה בלי כאבי ראש מיותרים והוצאות מיותרות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של perrysh
perrysh

”אפשרות הגעה לקורמאיור ממילאנו בתחבורה ציבורית“

קרא עוד

למטיילים ב-Tmb - ניתן להגיע ל-Courmayeur בתחבורה ציבורית ממילאנו באוטובוסים של חברת Savda. העלות היא 20 אירו לאדם ומשך הנסיעה כ-3.5 שעות. האוטובוסים יוצאים מתחנה במילנו שנקראת Milano Lampugnano M1 בשעות 7.15, 13.00, 17.00, ו 19.15 וחוזרים בכיוון ההפוך מקורמאיור למילנו בשעות 6.45, 9.35, 13.35, 17.00 ו 18.00. מי שמעוניין להמשיך לשמוני ישנו אוטובוס של חברה זו שחוצה את המינהרה. משך הנסיעה 45 דקות, והעלות 15 אירו לאדם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של astra58
astra58

”נסיעה משדה התעופה לרומא“

קרא עוד

אני ממליץ מאוד על נהג מונית Gianni Veneziano. דובר עברית. מחכה לך כמה שצריך בשדה התעופה. נותן המלצות לגבי טיול. אפשר ליצור קשר איתו במייל: info@torpedoblunccroma.it

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ronarad
ronarad

”תחבורה בין כפרי צ'ינקווה טרה“

קרא עוד

גם אם הגעתם ברכב אין סיבה לנסוע איתו בין כפר לכפר – הנסיעה בכבישים הצרים והמפותלים אורכת זמן רב והחנייה בכל מקום בתשלום גבוה.

עדיף לנוע בין הכפרים ברכבת - הנסיעה בין 2 הכפרים הקיצוניים אורכת 15 דקות בלבד, העלות אינה גבוהה, והרכבת פעילה כמעט כל היממה (בתקופה בה הייתי, מחוץ לעונה (תחילת דצמבר) הרכבת הראשונה יצאה ב-05:00 והאחרונה בחצות – 30 רכבות ביממה (שימו לב שלא כל רכבת עוצרת בכל כפר, ויש רכבות שלא נוסעות בסופ”ש או להיפך, בימי העבודה. לוח זמנים ניתן לקבל בקופת הרכבת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של achoop
achoop

”תיקוף כרטיס ברכבות באיטליה“

קרא עוד

כאשר קונים כרטיס רכבת באיטליה חשוב לתקף אותו לפני שעולים על הרכבת. אחרי שמקבלים את הכרטיס המודפס מהמכונה, צריך לגשת למכונה אחרת בתחנה, בד”כ ליד השער לרציפים ולתקף את הכרטיס.

לא תמיד יש שערים אוטומטיים בתחנות, אלא רק פקחים שמסתכלים שמי שמגיע לאזור הרציפים מגיע עם כרטיס, והם לא בודקים את זה. מרגע התיקוף יש לכרטיס תוקף קצר לשימוש ולא ניתן להחזיר אותו. אם עולה פקח לרכבת והכרטיס לא מתוקף הוא יכול לחשוד בניסיון לנסוע בלי לשלם ומקבלים על זה קנסות גבוהים גם אם זה לא בכוונה וחבל.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של danisade
danisade

”רכבות מהירות באיטליה“

קרא עוד

לקחנו שתי רכבות מהירות באיטליה מרומא לפירנצה על ידי Italo ומפירנצה לונציה על ידי Trenitalia.

הנסיעות בשתי הרכבות הן מאוד מהירות הרכבות נוסעות במהירות של 230 ק”מ ומעלה. אם מזמינים את הכרטיסים מראש המחירים הם מאוד זולים בין 15 ל35 יורו לכיוון, אבל הכרטיסים הם לשעה ויום ספציפיים. יש להדפיס את הואוצ'ר או לשמור אותו במובייל. בשתי הנסיעות מבקרי הכרטיסים בדקו.

כשקונים את הכרטיסים במקום המחיר אף יכול להגיע ל-80 אירו ויותר. אז כדאי להערך מראש.

האתר של שתי החברות הוא מאוד ידידותי. יש לזכור ש-Trenitalia מחזיקה את רוב נתח השוק גם מבחינת תדירות הרכבות, וגם מבחינת פריסת הקווים, לא תמיד קל למצוא את הרכבת המתאימה ב-Italo. כשמזמינים צריך לשים לב שמזמינים את הרכבות הישירות והמהירות, ולא את הרכבות האיזוריות האיטיות יותר.

הנסיעה ב-Italo הייתה יותר נוחה – מושבים של שניים במקום מושבים של ארבעה. בנסיעה עם Italo היה אינטרנט חופשי וגם יותר מקום למזוודות כי הרכבת הייתה פחות עמוסה.

בכל אופן אם אתם נוסעים בלי ילדים זה גם משתלם מבחינת חסכון בזמן, נוחות וגם מבחינה כספית.

שתי הנסיעות הזוגיות עלו לנו קצת פחות ממאה אירו (19 מרומא לפירנצה ו-29 מפירנצה לונציה) את הכרטיסים הזמנו שבוע עד עשרה ימים מראש.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של צv
צv

”טיפ לרכבות באיטליה“

קרא עוד

דבר חשוב שאנחנו למדנו על בשרנו (וארנקינו...) באיטליה, הוא שאת כרטיסי הנסיעה לרכבות כדאי לעשות כמה שיותר מוקדם, ככל שמתקרבים לתאריך הנסיעה, המחיר עולה, ועלול להגיע למחירים כואבים מאוד.

בנוסף, ישנן כמה חברות רכבות באיטליה, הבולטות שבהן נתקלנו הן Trenitalia, ו- Italo. לא מצאתי הבדלים בולטים ביניהן, למעט העובדה שברכבות של Italo יש Wifi חופשי, בניגוד לחברות אחרות. זה עשוי להיות מאוד מועיל לתיכנונים במהלך הנסיעה, כמו גם להעברת הזמן בה.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות באיטליה

אין עדיין פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות באיטליה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות