שדה התעופה לאונרדו דה וינצ'י פיומיצ'ינו
Leonardo da Vinci International Airport

4
(19)
שדה התעופה לאונרדו דה וינצ'י פיומיצ'ינו - למטייל (1) מתוף הטיפ של erezk4
שדה התעופה לאונרדו דה וינצ'י פיומיצ'ינו מתוך הטיפ של ysasson - למטייל (2) מתוך הטיפ של ysasson
שדה התעופה לאונרדו דה וינצ'י פיומיצ'ינו מתוך הטיפ של ysasson - למטייל (3) מתוך הטיפ של ysasson
Via dell' Aeroporto di Fiumicino, 320, 00054 Fiumicino RM, Italy
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על שדה התעופה לאונרדו דה וינצ'י פיומיצ'ינו

4
19 מדרגים
3
4
0
0
1

19 המלצות על שדה התעופה לאונרדו דה וינצ'י פיומיצ'ינו

תמונת הפרופיל של ysasson
ysasson

”שירותי הסעה משדה התעופה FCO לעיר“

קרא עוד

הזמנו ושילמנו הסעה משדה התעופה Fco ברומא לעיר באמצעות ריידר (Rider) . באמצע הנסיעה קיבלתי שיחה משירות הלקוחות של ריידר בתביעה לשלם תוספת (מחיר כפול) עבור ההסעה כיון שהמחיר לא כלל מזוודות (או לטענתם מזוודות "גדולות") . הנציגה ניסתה לטעון שברור מאליו שההסעה איננה כוללת מזוודות (כפי שלטענתה נהוג בכל העולם) וביקשה שאשלם תוספת מחיר משמעותית, כמעט פי שתיים) .

בעת תיאום הנסיעה לא התבקשתי בכלל לציין האם יש מזוודות או את גודלן ולדעתי ברור מאליו שאם מישהו מבקש הסעה מ/אל שדה התעופה יש לו גם מזוודות (רגילות) לקחת איתו. לי זה הרגיש כמו ניסיון סחיטה בדומה למה שקורה לעיתים במדינות עולם שלישי. (מכירים.עוצרים בדרך ו-You Pay Now? ) .

למען הסר ספק מדובר ב-3 מזוודות רגילות (למעשה אחת מהן קטנה מהממוצע) Checked-In בגודל רגיל לפי תקנות חברות התעופה לא משהו מיוחד. 3 המזוודות + 3 נוסעים ונהג נכנסו לקיה פיקנטו בדרך לנתב”ג.

ליתר ביטחון גם בדקתי שוב באתר של ריידר - בעת הזמנה אין בקשה או ציון כלשהוא לגבי גודל המזוודות אלא רק מספרן ומספר הנוסעים - מצרף צילום מסך מהאתר.

בנוסף כל ספקי השירות שבדקתי מרומא לשדה התעופה ביקשו מחיר פחות או יותר זהה (50Eur) למונית, כולל מונית Xl עבור 6-8 נוסעים. בפועל הזמנתי דרך אפליקצית Free Now ושילמתי כולל טיפ לנהג 55Eur עבור 3 נוסעים + 3 מזוודות. במקום לרכוש שירותי הסעה מראש שווה להוריד את אפליקציית Free Now ולהזמין דרכה מונית בעלות מוערכת מראש מהשדה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של asaf2
asaf2

”תחבורה למרכז ולשדה“

קרא עוד

יש שתי דרכים עקריות להגיע מהשדה למרכז והפוך, אנחנו לקחנו מהשדה רכב של בית המלון בעלות 15 יורו לאדם, מברור שלי עלות זו תקפה לכלל החברות שמציעות הסעה, בחזור לקחנו רכבת בעלות 14 יורו מתחנה טרמני ישירות לשדה תעופה, י שלרכשו כרטיס במכונות או בחנות בתחנה, יש לכרטס במכונה שצמודה לכניסה לרכבת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של חנה_3736756
חנה_3736756

”חזרה לישראל מרומא“

קרא עוד

בניגוד לכל ההמלצות הבידוק לטיסת אל על מרומא יוצא מטרמינל 3. בקצה הטרמינל יש בדיוק מיוחד לנוסעים לישראל ולארה"ב.

טרמינל 5 סגור!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shiral9
shiral9

”אם אתם שלושה או ארבעה נוסעים - עדיף לקחת מונית“

קרא עוד

האינטרנט מלא בהמלצות ופרסומים על הסעות (שאטלים) משדה התעופה ברומא למרכז העיר כאשר המחיר תלוי בכמות הנוסעים והמחיר הממוצע לשלושה - ארבעה נוסעים הינו 50 יורו.

בנסיעתינו אנו בחרנו להסתמך על מוניות. מונית בהלוך עלתה לנו 52 יורו ובחזור 47 יורו.

את המונית בהלוך ניתן לתפוס ממש מחוץ למבנה.

את המונית בחזור הזמנו דרך האפליקציה MyTaxi (המקבילה הרומאית לGett). בשימוש באשראי באפליקציה מקבלים 25 יורו מתנה לנסיעה הראשונה. מומלץ. אפשר לחפש ב”גוגל מפות” אפשרויות להגיע לנמל והאופציה של האפליקציה כבר עולה לבד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Miron_3493079
Miron_3493079

”טיסות אל על טרמינל 3 או 5“

קרא עוד

שימו לב כל היוצאים חזרה לנתב”ג בטיסת אל על בכרטיס הנופק במחשב אישור הטיסה רשום טרמינל 3. לא כך הדבר. הבידוק נעשה תחילה בטרמינל 5 ואז מוחזרים בשאטל פנימי לטרמינל 3. כך שמי שמגיע במונית בקשו מהמונית להגיע לטרמינל 5.

בכל מקרה מי שטעה וירד בטרמינל 3 יש שאטל חינם שיקחו לטרמינל 5 נסיעה בת כמה דקות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של jakijaki
jakijaki

”החזרי מע"מ“

קרא עוד

קבלת החזר המע”מ בשדה התעופה היא דרך יסורים. בטרמינל 3 ליד הצ'ק אין של אליטליה יש משרד שמטפל בהחתמה על שוברי הקניה רק למי שעשה צ'ק אין ואת המזוודות לא שלח עם שאר הנוסעים. את המזוודות יש להביא לאותו המשרד. משם המזוודות ישלחו וטופסי הקניות יוחתמו. מי שהמוצרים לא במזוודות, אלא בתיקי היד יאלץ להגיע לאגף G-F (שנמצא בטרמינל 1) דרך ארוכה ומתישה שם יש משרד שמטפל בהחזרי המע”מ.

טפסי הקניה יוחתמו והוא יאלץ להמשיך הלאה לאגף H1 ורק שם יקבל את כספו (יש שם שלושה משרדים של חברות שונות שמטפלות בהחזרי המע”מ) ממוצע ההחזר של המע”מ 11-12 אחוז.

עלי לציין שגם אותם “המאושרים” שהחתימו בטרמינל 3 ושלחו את המזוודות יגיעו לבסוף לאגף H1 כדי לקבל את כספם. הרבה אנשים נשברים בדרך הארוכה ולא מגיעים ליעד וכנראה זו הייתה הכוונה של ממשלת איטליה.

כל הנוסעים מכל החברות, כולל חברות לא ישראליות ישלחו לשערים באגף G אגף קטן ומיותם ללא שלל חנויות דיוטי פרי.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של achoop
achoop

”רכבת מהירה לרומא מהשדה ואליו“

קרא עוד

משדה התעופה יוצאת רכבת מהירה לתחנת הרכבת המרכזית של רומא, Roma Termini, וזו הדרך הנוחה ביותר להגיע. קניית הכרטיס היא במכונה אוטומטית, שם יש לבחור את יעד הנסיעה, את התאריך ואת טווח השעות (אפשר לקנות גם ליעדי המשך). יש רכבות כל 15 דקות. עלות הנסיעה 14 יורו. אפשר לשלם במזומן ואשראי, והמכונה מחזירה עודף (גם בשטרות עם העודף גבוה אז לא נתקעים עם המון מטבעות). הנסיעה אורכת כחצי שעה.

בטרמינל עצמו באולם הנוסעים הנוחתים יש מספר קטן של מכונות עם תור ארוך בד”כ. לא כדאי להתעכב שם אלא להמשיך בהליכה לתחנה ושם יש מספר גדול של מכונות. אחרי שקונים את הכרטיס עוברים בשער דומה לזה של הרכבת בארץ. בניגוד לשאר הנסיעות הרכבת באיטליה אין צורך לתקף את הכרטיס, כיוון שהוא עובר תיקוף בשער החשמלי. אם נוסעים אל השדה מה- Termini, חשוב מאד לתקף את הכרטיס במכונה לפני העלייה – תמיד עובר כרטיסן לבדוק.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של iliae
iliae

”הגעה משדה התעופה לתחנת Termini“

קרא עוד

אחרי שלוקחים מזוודות והולכים לכיוון היציאה ישנו שילוט המראה לכיוון הרכבות. ישנו צורך לקנות כרטיס לרכבת במכונה – אתם תראו תור במכונות.

הרכבת Leonardo Express הינה הרכבת המגיעה בצורה הכי מהירה למרכז העיר לתחנת הרכבת. עלותה 14 אירו לאדם, קנית הכרטיס תקפה לאותו היום לכיוון אחד, ישנו צורך לשמור את הכרטיס כי יש כרטיסן ברכבת הבודק כרטיסים ובמידה ואין ישנו קנס של 50 אירו לפחות. משך נסיעתה כ-30 דקות. מאוד מומלץ כיוון שמטירמיני ישנם מלא אוטובוסים לכל הכיוונים, מלא רכבות וכמובן הרכבת התחתית.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של iliae
iliae

”שלא תהיו מופתעים כמונו“

קרא עוד

כאשר הגענו לרומא בטיסת אל על הגענו לטרמינל 3. כאשר הכרטיס טיסה חזור מראה לנו טרמינל 5. כאשר הגענו ברכבת לטרמינל היינו צריכים לקחת שאטל לטרמינל 5 שהוא יותר מאובטח ונמצא רק עבור טיסות אל על וטיסות לארה”ב.

אחרי שעוברים שם את כל הבידוק של אל על, וכולל שליחת מזוודות והכל, שוב לוקחים שאטל לכיוון טרמינל 3 ששם עולים למטוס. פשוט נוסעים ממקום למקום בתוך הטרמינל.

הטיפ עזר לך?

כתבות על שדה התעופה לאונרדו דה וינצ'י פיומיצ'ינו

מתוך הבלוגים - פוסטים על שדה התעופה לאונרדו דה וינצ'י פיומיצ'ינו

אין עדיין פוסטים על שדה התעופה לאונרדו דה וינצ'י פיומיצ'ינו.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת כרטיסים מראש

בשיתוף Ticketbar