מטבע ועלויות בליטא

מטבע ועלויות בליטא - למטייל (1) מתוף הטיפ של Zvika Ben_4113082
מטבע ועלויות בליטא מתוך הטיפ של Zvika Ben_4113082 - למטייל (2) מתוך הטיפ של Zvika Ben_4113082

3 המלצות על מטבע ועלויות בליטא

תמונת הפרופיל של Zvika Ben_4113082
Zvika Ben_4113082

”מסעדות“

קרא עוד

מחירים זולים בטירוף. אוכל טעים.אוירה ניפלאה ומדריך מקצועי ודובר גם עברית מני מוטולה.

הטיפ עזר לך?

”מחירי מסעדות בליטא 2019“

קרא עוד

מאז שליטא עברה לשימוש ביורו המחירים החלו לטפס לאיטם. אבל עדיין ליטא זולה משכנותיה לטביה ואסטוניה. בסך הכל המחירים בליטא מאוד סבירים וארוחות צהריים, מה שנקרא “מסחריות” עולות בסביבות 3.5 יורו עד 5.0 יורו.

מדובר על ארוחת צהרים בין השעות 11:00 ועד 14:00. למי שמחפש לאכול בזול כדאי להכנס לאחד מהחנויות של הרשתות הגדולות “מקסימה” אן “רימי” ושם תוכלו לאכול אוכל טרי וזול. מדובר רק על החנויות הגדולות של אותן רשתות. את גודל הסניף ניתן לראות ולזהות בצורה הבאה: אם מדובר על “מקסימה” יש לחפש סניף בליד הסמל שלו בחוץ יש Xxx. מספר ה X אומר על גודל הסניף. X אחד הוא בדרך כלל סניף שכונתי קטן ובשני Xx כבר תמצאו מבחר גדול יותר. ברימי מסעדות יש רק ב”היפר רימי”. בסך הכל המסעדות לא יקרות אלא אם תבחרו במסעדת יוקרה.

Pיצריות: יש רשתות של פיצריות כמו “צ'רלי פיצה”, “צ'ילי פיצה”, אקספרס פיצה ששם כל סוגי הפיצה בגודל 30 ס”מ עולה 5.5 יורו וכו'. מי שמחפש פיצה ברמה גבוהה יכול למצוא כזו - יורגס איר דרקונאס שהיא בליגה אחרת של פיצריות. יש לשים לב שבמחירון יש פיצות בחצי מחיר אולם רק עם כרטיס הנחות של הרשת - אז תזהרו ותשאלו מראש.

מבחינת אוכל מהיר תמצאו כמובן את מקדונלדס ואת המתחרה הגדולה שלהם בארצות הבלטיות - הרשת הסקנדינבית “האסבורגר”, שיותר זולה עם פריסת סניפים גדולה מזו של מקדונלדס.

לחובבי הבשר מומלץ לנסות את “לונדון סטייק” שם מנה גדולה ויפה של סטייק עם תוספות תעלה לכם כ-6.50 עד 7.50 יורו. יש סניף אחד בקניון “פנורמה” ועוד אחד בקניון “אקרופוליס”.

כדאי לנסות את קומת המסעדות בקניון “אוזאס” שם יש מבחר גדול של מסעדות מהירות של כל סוגי האוכל: סיני, הודי, יפני, פיצה האט, אוכל צימחוני, Subway, מסעדת מרקים בלבד וכו'.

הטיפ עזר לך?

”כמה טיפ לתת בליטא“

קרא עוד

אם אתם שואלים, לפני יותר מעשר שנים כמעט ולא היה קיים מנהג הטיפים כפי שהוא היום - זכרון לתקופה הסובייטית שהסתיימה לפני שני עשורים. למעשה בתקופה הקומוניסטית המלצר היה עובד ממשלתי במסעדה ממשלתית וממש לא היה לו איכפת מרמת השירות שקיבלת ולכן מוסד הטיפים כמעט ולא היה קיים. רק בעשור האחרון חילחל נושא הטיפים ועשיו הוא מקובל.

היום זה שונה לחלוטין וכל מלצר או נותן שירות מבין את החשיבות של שירות טוב ומנסה לתת אותו כדי לקבל טיפ.הטיפ הוא חלק ממשכורתו ולכן כדאי לא לשכוח זאת.

עקרונית טיפים בליטא עומדים על 10 אחוז אם כי במצב שקיבלת שירות יוצא דופן נהוג גם להכפיל.

נהגי מוניות מצפים שתעגלו להם את המחיר. אם מדובר על מוניות יש להקפיד להזמין מוניות דרך הטלפון, אם במלון בקשו את פקיד הקבלה לעשות זאת עבורכם. ליד קניונים יש מוניות הבית של הקניונים וכדאי לבדוק מחיר ולהקפיד על נסיעה עם מונה. זה יוזיל לכם את המחיר.

במלונות אנשי המלון יעזרו לכם עם המזוודות אם תבקשו זאת ואז הכל תלוי בכם כיון שלגבי אנשי מלון אין כל רמת טיפ מקובלת וקשה לתת המלצה בנושא.בכל מקרה מדובר במספר יורו בודדים.

במסעדות המלצרים יצפו לטיפ של 10 אחוז. לידיעת המשלם, אל תנסו לעגל ולהוסיף את הטיפ מראש, זה יבלבל את המלצר והקופאית.קודם תשלם בהתאם לחשבון ורק אחרי שתקבל עודף תשאיר טיפ לפי ראות עיניך.

טיול נעים.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מטבע ועלויות בליטא

אין עדיין פוסטים על מטבע ועלויות בליטא.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות