ברצוני לשתף אותכם בטיול לדרום איטליה בסוף אפריל 2022 ומקומות לינה מומלצים. הטיול שלנו החל בבארי והסתיים בנאפולי. החלטנו מראש על 2 לילות בבארי, ולאחר מכן איסוף רכב.

פרט חשוב, קנינו מראש מהארץ GLOBAL SIM ב 70 שח כדי להימנע מלחפש סים מקומי לניווט. החלפתי בסים שלי, למרות שיש לי טלפון עם 2 סימים, אחרת זה לא עבד. נסענו עם ווייז כל הדרך, עבד מצויין.

שנית, למי שיש כרטיס נכה, כל הכניסות למוזיאנים ואתרים בחינם, לפעמים גם למלווים.

נחתנו בבארי ב-10 בלילה , נרשמנו מראש למלון CRISTALׁ. כדאי לבדוק מחיר ישירות מול המלון וגם בבוקינג...([email protected] tel 0805218467, www.hotelcristalbari.it

היתרון של המלון שלא מרוחק מתחנת הרכבת (10 דקות הליכה), מרחק הליכה של 15 דקות למרכז העיר. בארי הפתיע לטובה, מרכז היסטורי יפה, חוויה להסתובב באיזור שקרוב לים. כדאי לבקר בתיאטרון מרגריטה שקרוב לים, מתקיימות בו תערוכות מתחלפות. אנחנו ראינו תערוכה של BANSKY.

למחרת לקחנו את הרכב משדה התעופה ( יש גם אוטובוס מהעיר לשדה בעלות של 1 יורו או רכבת ב 5 יורו לכרטיס, שניהם מתחנת הרכבת). הנקודה הבאה הייתה מערות הנטיפים. יש 2 מסלולים, ארוך של שעה וחצי או של שעה. מקום יפה, במיוחד לכאלה שלא ראו עדיין הרבה מערות. כדאי לברר שעות כניסה כי הביקור הוא מודרך בלבד. משם נסענו לעיירת הטרולים, כ 20 ק"מ מהמערה. מדהים, מומלץ. חזרנו חזרה לעיירה של המערה לשינה. בדיעבד, היינו צריכים לחפש מקום לינה ליד עיירת הטרולים, אבל פיספסנו. ישנו בחווה מצויינת בשם CASA MARIANGI, תקשרתי איתה דרך ווטסאפ 393388023625+ .

למחרת נסענו לכיוון LECCE, תוך עצירה בעיירת OSTUNI, ביקור בעיר העתיקה והמשך ל LECCE. כעיקרון, בכל נסיעה לעיירה , יש לשים בוייז את שם ההעיירה ו-CENTRO STORICO. זה יבטיח הגעה קרוב ככל שאפשר למרכז העיניינים. בLECCE, ישנו במקום מקסים שממוקם בעיר העתיקה. המקום נקרא MIRO, יש לו בר , החדרים מעל לבר, ארוחת בוקר מצויינת בבר. אם אוכלים אצלו ארוחת ערב שהיא מצויינת , נותן 20% הנחה. MIRO, איש מקסים, ידידותי ועוזר, תקשרתי איתו דרך ווטסאופ, טל 393204142500+. העיר עצמה מדהימה, נשארנו לילה נוסף מעבר למתוכנן. 10 מטר מהבר של MIRO נמצא המוזיאון היהודי וקתדרלה מקסימה. קחו מפה של העיר וחרשו אותה, היא מקסימה.

נקודה הבאה היית TARANTO, ומשם לMATERA שהיא מקום מדהים. ישנו במקום מצויין, קרוב למרכז, מייל של המקום [email protected], טל 393493142147+, שם בעל המקום GRAZIANO IULIANO. ממליץ להיכנס למוזיאון שנמצא בתוך ארמון בקצה העיר העתיקה, יש שם תערוכת צילומים שיקל להבין את ההיסטוריה של המקום. כמוכן, לטייל באופן עצמאי או מאורגן (מיותר....) בואדי ולהתרשם מהמקום. ממליץ במיוחד לבקר בבית לדוגמה שנמצא מול חנות המיניאטורות של העיר, בתוך הוואדי. ממליץ במיוחד על הבית לדוגמה הזה משום שהבחורה בכניסה מדברת אנגלית טובה כדי להבין את הייחודיות של המקום.

משם נסענו לPOTENZA, עיירה קטנה שעצרנו בה רק כדי לישון , כבר היינו עייפים. משם המשכנו לכיוון SALERNO. מאחר ולא מצאנו מקום קרוב לעיר במחיר שפוי (מאוד יורו ללילה), עצרנו במרחק של 20 ק"מ מהעיר במלון SAN LUCA בעיירה BATTIPAGLIA. בערב נסענו לעיר הגדולה , ל SALERNO. בדיאבד ממליץ להגיע מוקדם לסלרנו , לקחת משם מעבורת לאמלפי ולחזור באותו ערב. אמלפי הוא מקום מטורף מבחינת חניה, שייט נותן שקט נפשי והוא לא יקר . כעיקרון, לא לעשות את הדרך אמלפי ביום ראשון, העומס בכבישים טורף. מומלץ לבקר לפני אמלפי , בדרך לנאפולי ב RAVELLO, עיירה בקצה הר, ביקור בווילה ועיירה ציורית. משם ברחנו לכיוון נאפולי, הכבישים היו עמוסים בטרוף.

בנאפולי ממליץ על שני מקומות ללינה, שניהם באותו בניין , במיקום מצויין של העיר העתיקה. אחד JULIA, טל 393385308614+, שמגישה ארוחת בוקר, או ANNALISA, טל 393392516219+, שאמרה שתכניס ארוחת בוקר. אצל ANNALISA, החדרים מאד מרווחים ויפים. עם שניהם תיקשרתי בווטסאפ. נאפולי לדעתי פנינה, קחו מפה ותחרשו אותה. אנחנו התחלנו ב FREETOUR . מומלץ מאד לבקר במאגר מים (נאפולי תת קרקעית). לתשומת ליבכם, יש תור לדוברי אנגלית שהוא קצר, זה התור השמאלי. יש מוזיאונים, אוכל מצויין, צריכים רק רגליים טובות. בנאפולי אפשר לבלות שבוע ללא בעיות אם מצרפים גם את פומפי והר הגעש