את הפוסט הקודם סיימתי בכך שהמשכנו בדרכנו אל עבר החוף המזרחי אך לא לפני שנתקן את הרכב במאונט אייזה.

אנחנו ב17.11.18 וכעבור נסיעה של כ-400 ק”מ שוב הרכב נהיה שייקי על אף שהחלפנו פילטר דלק, מה שעשינו בתור אילתור וחוסר ברירה זה לעצור בצד הדרך כל פעם שזה קרהזה לכבות את הרכב והתנעתו מחדש כולל תדלוק של הרכב עם מיכלי הרזרבה שלנו, באחת מתחנות הדלק שעצרנו בהן (אחת ל-200 ק”מ), בלב המדבר, במקום שנקרא barkly homestead wayside inn, שהוא לא רק תחנת דלק אלא גם קמפסייט או בית הארחה אם תרצו, בעודנו נכנסים לשלם על הדלק ולקנות גלידה, רואים מלאכיות, המוני מלאכיות שהתאספו להן לאיזה כנס פמניסטי לנשים בלבד שהתקיים במסעדה הצמודה לתחנת הדלק, מחזה לא שגרתי אך מרענן, ואנחנו צריכים כמובן להמשיך הלאה.

לאורך הדרך אנחנו שמים לב שיש דפוס חוזר בנוף, מליוני דברים לא ברורים שיש בחול במדבר, ותכלס, עד היום אין לנו מושג מה הם.

לבסוף אחר הצהריים אנחנו מגיעים לעיירת הפועלים הזאת בלב המדבר שנמצאת כבר בשטחה של מדינת קווינסלנד, הלא היא מאונט אייזה (mount isa) שנראה כאילו המקום עצר מלכת, קפא, ישנו סניף בלוקבאסטר שקיים שם, אנחנו רואים אותו במו עיננו.

התמקמנו בקמפסייט, שם שוטר עבר והסביר לנו שיש הרבה גניבות מרכבים ולכן שווה לשמור על הרכב נעול בכל עת.

היינו צריכים גם למצוא מוסך שיקבל אותנו לטפל ברכב, התקשרנו והסברנו את התקלה לבערך 4 מוסכים שאמרו לנו שלא יכולים לקבל אותנו היום או מחר ולכן נאלצנו לחכות בעיירה הזאת כ-3 ימים עד שהרכב יתוקן ויטופל ע”י רשת המוסכים של “רפקו”.

באותו ערב הלכנו להסתובב בעיר ומצאנו מסעדת דיינר אמריקאית שנראית כאילו עדיין שייכת לשנות ה-50 מהסרטים, שם סופסוף חזיתי בבירת הגינס הראשונה שלי באוסטרליה, חייב לציין שהיא לא הייתה בשיאה והאוכל היה די סביר.

בוקר ה18.11 הגיע, ואנחנו נמצאים במאונט אייזה, העיירה שעצרה מלכת, והיינו צריכים למצוא רעיונות איך להעביר את הזמן, מצאנו קולנוע בעיירה, קולנוע כמו של פעם, קונים כרטיס ויושבים איפה שיש מקום פנוי או איפה שרוצים, ראינו את הסרט החדש של חיות הפלא והיכן למצוא אותן, משם המשכנו לארוחת צהריים ברשת המקסיקנית באוסטרליה זומבררו ואז עברנו בקצביה מקומית שם קנינו נתחי סטייק טובים, מכיוון שהיה מאוד חם בלילה זה לא ישנו ברכב ולקחנו “בקתה” בקמפסייט.

אנחנו ב19.11 וסופסוף יכולים ללכת למוסך שם יטפלו לנו ברכב, מגיעים לשם על הבוקר ומוסרים את הרכב אבל יש לנו עכשיו כמה שעות לשרוף עד שנקבל אותו חזרה, אז אנחנו מסתובבים בעיר, בחום נוראי של 40+ מעלות עד שמוצאים קניון.

בתוך הקניון יש kmart וסופר וכל מני חנויות עם מזגן, אז פשוט מסתובבים שם כדי להעביר את הזמן במקום להנמס בחוץ. לאחר מכן הלכנו לבראנץ' בבית קפה (שעוד נגלה בהמשך שהיא רשת) אביב לקח אגז בנדקיט שהיה סביר מינוס ואני טוסט אבוקדו (קטע כזה של אוסטרלים), לאחר המתנה של כמה שעות חזרנו למוסך שם הראו לנו שהרכב תקין, נתנו לנו אחריות על המשאבת דלק ואנחנו ממש ממש שמחים!

משם צריך להמשיך מזרחה וזה בדיוק מה שעושים, אז אנחנו מתחילים בנסיעה שאורכת כ-3 שעות עד שמגיעים לעיירה בשם ג'וליה קריק.

אנחנו מתמקמים בקמפסייט בחדר מכיוון שחם מאוד ולא ניתן לישון ברכב. הגענו בשעת ערב בשעה 6 וחצי ולאחר ארוחת ערב שהכנו, מתארגנים למקלחת טובה אחרי שהזענו רוב היום בחום הנוראי, אביב כבר מאורגן וניגש לצאת מהחדר אל עבר המקלחת, פותח את הדלת ופתאום נופלת לידו זיקית, מבוהל ממש מוציא אנחת רווחה, מסתכל שנייה הצידה ורואה נחש! טורק את הדלת חזרה ומאז לא יצאנו מהחדר עד למחרת בבוקר, נכנסים למיטה במטרה לישון (עד כמה שאפשר עם המחשבה שיש לנו נחש אוסטרלי מחוץ לדלת), קמים למחרת בבוקר עם סריקה זריזה שאין נחש מלפנינו מצדדנו ומאחורינו, מתקלחים וממשיכים לנוע מזרחה בבוקר ה20.11 כאשר היעד שלנו הוא טאונסוויל, העיירה הראשונה שנפגוש בחוף המזרחי, לאט לאט איך שמתקדמת הנסיעה רואים איך הנוף משנה צורה, ממדבר אדום שכוח אל להרים ירוקים.

אנחנו מגיעים בשעת ערב וכעבור כ-8 שעות נסיעה לטאונסוויל, עיירה שמזכירה קצת את אילת באווירה שלה, נוף הררי וירוק ממערב וממזרח אוקיאנוס כחול, המון תיירים ואנחנו מגיעים להוסטל YHA המקומי שם מעבירים את הערב בבריכה שעל הגג, לאחר מכן מחפשים מקום לאכול ומקבלים המלצה מעובדת הקבלה על getta burger אך מתאכזבים לגלות שזה המבורגר פאסט פוד סביר ביותר.

אנחנו ב21.11 והחלטנו שהפעם כל עוד אנחנו נמצאים באזור מיושב אנחנו נלך לבצע בדיקת 10,00 לאוטו, אמנם קצת באיחור אבל עדיף מאוחר מאשר לעולם לא, שלחנו את הרכב לטיפול במוסך רפקו המקומי לעשות בדיקה מקיפה לראות שהכל בסדר וכעבור כשעתיים קיבלנו את הרכב חזרה עם ספר החתימות שלו על הטיפול, איזה כיף שאנחנו עכשיו בראש שקט.

משם אנחנו עולים צפונה כשהיעד הבא שלנו הוא קיירנס!

הנסיעה לא קצרה בכלל,כ-4 וחצי שעות לקח לנו להגיע לקיירנס, כולל עצירה קצרה במקדונלדס בדרך לקחת נאגטס לנשנוש צהריים. לבסוף הגענו לקיירנס בסביבות 5 בצהריים והתמקמנו בהוסטל dreamtime travellers, הוסטל באווירה היפית, קצת הזוי, מראה מאוד טרופי, ולדאבוננו גילינו שהמזגן בחדר עולה כסף לתפעול (אשכרה צריך להכניס מטבעות), למזלנו היה בחדר בחור יפני שדאג לעשות זאת כל הלילה, בערב יצאנו להסתובב בעיר, קיירנס היא עיר תיירות ומסיבות, המון חבר'ה צעירים מכל העולם מגיעים לפה על מנת לעבוד בהוסטלים ובחוות כדי להיות זכאים לקבל את השנה השנייה לויזת עבודה. באופן כללי, מעכשיו בחוף המזרחי רוב הפעמים נישן בהוסטלים מכיוון שזאת האווירה, הרבה חבר'ה צעירים, מסיבות והכרויות, מצאנו המבורגרייה מגניבה בשם cairns burger cafe ובמילות הסיכום של שותפי לטיול אביב “מסעדה משפחתית המגישה המבורגרים גבוהים עם הרבה תוספות. קציצות יחסית קטנות מבשר ממוצע (לא משהו מיוחד), שילובים נחמדים של תוספות. המבורגר מומלץ House Special - שילוב נפוץ מאוד של בייקון, גבינה וביצת עיין, כל מקום מוסיף דברים משלו.”

לאחר מכן המשכנו להסתובב בעיר והגענו לבר אירי P.J Obrien ההמוני לשתות קצת בירה אחרי יום עמוס.