אז אחרי שחזרנו למלבורן מטמזניה המדהימה יש לנו 12 ימים עד יומנו האחרון באוסטרליה בהם אנחנו צריכים להתרכז במשימה המרכזית שלנו – מכירת הרכב.

את ימים אלה אנחנו למעשה מקדישים למנוחה, קצת לנוח ולרבוץ אצל טוני וסיליה, לבשל ולהסתובב קצת כל אחד בנפרד, בנוסף פגשנו אצל טוני וסיליה בתקופה הזאת חבר'ה ישראלים רבים, אמיר ורובי עדיין היו כשחזרנו מטזמניה והצליחו לקנות ואן שעוד דורש עבודה, פגשנו את איתן ושי, זוג שבדיוק התחיל את דרכם באוסטרליה וכבר היו עם רכב, איזבל שזה עתה נחתה ביבשת וחיפשה עבודה ועדן שפגשנו בטזמניה הצטרפה אלינו לטוני וסיליה גם כן. ביום ראשון ה13.1 יצרתי קשר עם מתילדה שטיילה איתנו קצת לאורך החוף המזרחי מביירון ביי ועד סידני, היא נמצאת במלבורן וקבענו להפגש למשחק באולינג ולייזר טאג בקניון מלבורן סנטרל, שם גם פגשתי את חבריה הצרפתים שהכירה בבריזבן וטיילה איתם בסידני.

למחרת יצאתי לטייל בעיר יחד עם מיה, מכיוון שבמלבורן הרגשתי כבר מתמצא ו”בבית” ערכתי לה את סיור הגרפיטי בשכונת פיצרוי, לאחר מכן המשכנו ל”South Wharf” שם היה איזשהו מתחם אירוע מאוד מאכזב עם אוכל לא מעניין ושתייה מאוד יקרה והקרנה במשחקי אליפות אוסטרליה הפתוחה היוקרתית, שאליה אביב ואני נצטרף בהמשך השבוע, ההיילייט הכי גדול של היום היה כאשר משפחת הולנדר – פז נועה והילדים הגיעו עם המוטורהום הענקי לטוני וסיליה, למרות שאת הערב הזה הם בילו אצל חברים ותיקים שלהם יום לאחר מכן הם מצטרפים אלינו בצורה מלאה לטוני וסיליה.

ב16.1 יצאנו אביב מיה ואני לחוף סנט קילדה איתן ושי נתנו לנו טרמפ לשם, מיה מחר עוזבת וממשיכה לטייל באוסטרליה בחוף המזרחי אז הלכנו להנות ולהפרד בצורה שאנחנו הכי אוהבים, בים, לאחר מכן לקחנו את הרכב חזרה מהמוסך של קונסטנטינוס ב”Hallam”, הוא תיקן את כל מה שהיה צריך ברכב, החליף חוטי חשמל, החליף שמשה קדמית, התקין לנו חגורת בטיחות אחורית אמצעית שהיה חייב לנו עוד מהקנייה לפני שלושה חודשים והעביר את הרכב טסט “RWC” – וזה אומר שסוף סוף הרכב מוכן וכשיר למכירה.

יום למחרת, ה17.1 יום חמישי, בשעות הבוקר מיה ועדן עזבו לטובת המשך הטיול שלהן יחדיו בחוף המזרחי של אוסטרליה ולכן נפרדנו, לאחר מכן אביב ואני נסענו לפגוש זוג ישראלים שראו את מודעת המכירה שלנו ורצו לראות את הרכב, הם החליטו שיחזירו לנו תשובה. מאוחר יותר באותו יום הלכנו בשעת אחר צהריים לאליפות אוסטרליה הפתוחה, כחודש וחצי לפני אליפות ה-AO אביב ואני קנינו כרטיסים מיד עם פתיחת המכירה, תכנון הטיול היה כך שנהיה במלבורן בדיוק בזמן לכבוד המאורע, אחת מתחרויות הטניס היוקרתיות והמרשימות שיש בעולם, כאשר קנינו את הכרטיסים לא ידענו מי ישחק מתי אבל אביב עשה ניתוח נתונים מאוד מדוייק לפי שנים קודמות ולכן החלטנו לקנות 2 כרטיסים למשחקי ערב, ב17.1 וב-20.1, ב-17.1 יצא לנו הגרלת משחקים מעולה של בושארד הקנדית נגד הטניסאית הגדולה בכל הזמנים סרינה וויליאמס, לאחר מכן היה משחק של צונגה הצרפתי נגד דג'וקוביץ' המדהים, ערב מדהים של הגשמת חלום.

ביום שבת איזבל אביב ואני יצאנו להסתובב קצת בעיר, הלכנו לקווין ויקטוריה מרקט לשוק של יום שבת ואפילו אכלנו נשנוש של בורקס טעים לפני דאמפלינס לא משהו במסעדה סינית.

יום למחרת יום ראשון זהו יום נוסף של משחקי טניס עבורנו ויצאה לנו הגרלה מדהימה – ציציפאס היווני הצעיר והמרשים, כוכב עולה, נגד גדול הטניסאים בכל הזמנים – רוג'ר פדרר. משחק שמאוד התרגשנו לראות כי הוא אמור להיות הצגה של ממש, וכך היה, תחושת הסיום כאשר ציציפאס ניצח את רוג'ר פדרר הייתה מוזרה, מצד אחד בפעם הראשונה שאני רואה משחק טניס של פדרר הוא מפסיד, מצד שני המחשבה אומרת שאולי חזיתי במשחק היסטורי של שינוי תקופה בטניס, בו הצעירים המוכשרים מנצחים את האגדות הותיקות. מי שסיים את המשחק הזה עם דמעות בעיינים לא היה פדרר, אלא יובל הבן האמצעי של פז שגם הוא היה במשחק, כל הדרך חזרה לטוני וסיליה לא הצלחנו לעודד אותו, אבל הוא ילד בן 9 והוא ילמד שזהו הספורט ושלפעמים יש גם אכזבות.

יום למחרת יום שני היה יום חשוב ביותר, פנו אלינו זוג מטיילים שזה עתה הגיעו לאוסטרליה וחיפשו רכב, הם משוויץ בני 26-27 והיו מאוד רציניים לגבי רכישת הרכב ולכן נפגשנו איתם והצגנו להם את הרכב, הם מאוד התלהבו וקבעו איתנו שנסגור את פרטי התשלום יום למחרת.

למחרת ה23.1 אנחנו מגיעים אל הזוג השוויצרי להוסטל וסגרנו עסקה, על אף שהכסף לא עבר אלינו באופן מידי והעברה בוצעה ע”י אפליקציית טרנספרווייז השארנו אצלם את הרכב והמפתחות, את הכסף ראינו בחשבון העו”ש שלי רק יומיים לאחר מכן.

מכירת הרכב הייתה לי קשה, התחברתי מאוד לרכב שלנו, הוא היווה לי בית, הנהיגה בו הייתה מדהימה ואין ספק שכל מי שיחווה את הרכב יתאהב בו מיד, אז אם אתם באוסטרליה ופוגשים את רכב VIC QCI043 (במידה והוא עדיין רשום ככה) תנו לו את כל האהבה שבעולם.

משם אנחנו ממשיכים אל העיר לתערוכת “ArtVo” שיש בעיר, מוזיאון תעתועים ואשליות שההולנדרים אמרו שהם בדרך אליו ולכן הצטרפנו לשם, המוזיאון מאוד מהנה ומתאים לילדים, לילדים מגודלים כמונו ולמבוגרים, משם המשכנו לעם ההולנדרים לשוק קווין ויקטוריה שם היה המון דוכני אוכל טעימים ולאחר מכן חזרנו חזרה אל טוני וסיליה.

זהו למעשה היה יומנו האחרון באוסטרליה לפני הטיסה, וניצלנו אותו בצורה הכי טובה שיש, מכירת רכב ובילוי עם אנשים שאנחנו אוהבים.

את שהותנו אצל טוני וסיליה ניצלנו כל יום לבישול וכל ערב הכנו מטעמים גם בגרסא בשרית וגם בגרסא צמחונית/טבעונית הכוללים: קובה סלק, מפרום, פלפלים ובצל ממולאים, לזניות ועוד כל טוב.

אביב היה השף השאפתן בעל הרעיונות והחזון ולמעשה יצר אווירה משפחתית ושיתוף פעולה בין כל דרי טוני וסיליה.

*כמה חודשים לאחר מכן נודע לנו כי טוני וסיליה סגרו את ההוסטל ומכרו את הבית שלהם שהיה גם ביתם של מאות ישראלים בשנים האחרונות, לטובת פרוייקטים חדשים שהם התפנו אליהם.