יצאנו לטיול למחוז יאשי ברומניה 4 אנשים , עלינו על טיסת וויז אייר נחתנו ביום שני ב13.30 מזג האוויר היה גשום וקר 6 מעלות לקחנו מונית למלון 25 לאו (כמעוט דומה לערך השקל) Unirea Hotel & Spa המלון נחשב למלון יוקרתי בגג המלון קומה 13 יש מסעדה במלון יש ספא 100 לאו לטיפול, בריכה קטנה ונחמדה .

ביום הראשון הלכנו לכיוון הארמון התרבות עברנו דרך מדרחוב Stefan cel MareStefan cel Mareהדוכנים במדרחוב היו סגורים עברנו דרך St. Paraschiva Metropolitan Cathedralגהגענו לארמון יש לציין שהגינות והיופי של הארמון נמצאים מהצד השני של המדרחוב, על יד הארמון נמצא קניון מפואר.

למחרת הלכנו לצד השני של יאשי הגענו עד לגן הבוטני 5 לאו לאדם, הגן היה שומם לא היו אנשים גם בדרך שהלכנו היו מעט אנשים ברחוב, אולי בגלל הקור חזרנו דרך הרחוב הראשי חזרה למלון .

אחר צהרים נסענו עם מונית לשדה התעופה( 10 דק' נסיעה במונית) לשכור רכב לטייל מסביב ליאשי אני רוצה לציין שהזמנו בבית רכב מספיק זמן מראש אך קיבלנו הודעה שאין רכב , הזמנו שוב לאחר שדיברנו עם נציג ברנט קאר (לא מומלץ) ושוב קיבלנו הודעה שאין להם רכב. בשדה התעופה הלכנו לאוויס וקיבלנו רכב למחרת במחיר של 560לאו ליום. למחרת חזרנו בבוקר לשדה התעופה לקחנו את הרכב ונסענו לטיול סביב יאשי הגענו למנזר מצוייר מאוד יפה בשם voronet בדרך עברנו בכפר, נסיעה של שעתיים וחצי מיאשי. משם המשכנו למכרה מלח מרשים יורדים 70 מדרגות ומגיעים לאולם ומגרש כדוררגל המקום עצום רק הריח לא נעים salina Cacica

המשכנו למצודה בעיר Suceava אכלנו צהרים באחת המסעדות בעיר וחזרנו לשדה התעופה בערב להחזיר את הרכב.

ביום האחרון שלנו טיילנו שוב במדרחוב שהיינו ביום הראשון וכל הדוכנים היו פתוחים וראינו יותר אנשים בערב הייתה מוזיקה ברחוב ומוזיקה מהמסעדות , מזג האויר התחמם ואולי כי זה היה יום לפני פתיחת שנת הלימודים האוניברסיטאית וכל הסטודנטים חזרו . ביאישי יש אוניברסיטה גדולה לרפואה.

אני רוצה לציין שהמחירים מאוד מאוד זולים כל פעם אכלנו במסעדה אחרת ל-4 אנשים שילמנו בין 140 לאו ל200 ארוחות מלאות אפשר גם הרבה פחות.

אין הרבה מה לעשות ביאשי יום וחצי מספיקים , מומלץ לנחות ביאישי לטייל ומשם להמשיך לטיול נודד