סיביר? מה איבדת שם? לא הכל שלג שם? אלו בערך היו רוב התגובות של חברים שלי ששמעו שאני נוסע לטייל בסיביר. אני הגעתי לסיביר אחרי מונגוליה, עברתי רגלית ממערב מונגוליה לרוסיה. אני טיילתי בהרי האלטאי שנמצאים על משולש הגבולות מונגוליה/רוסיה/סין.

עשיתי שם טרק של 5 ימים. הטרק הוא טרק הלוך חזור. בנוי בצורה של יומיים הליכה לכל כיוון עד שמגיעים לאגם מדהים. אנחנו החלטנו להישאר לנוח יום באגם כי פשוט היה לנו נורא יפה שם. הטרק יחסית פשוט וברמת קושי קלה- בינונית. כולל כמה עליות אבל לא משהו רציני .

הטרק היה אחד הטרקים היפים שעשיתי בחיי, הרוסים אנשים מדהימים וממש שמחים לעזור. הסימון של השביל ממש ברור ואי אפשר כמעט לטעות.

תחילת הטרק: הטרק מתחיל מכפר 110 קילומטר מהגבול המונגולי בשם ציביט.(CHIBIT) בכפר יש סוג של חדרי אירוח ומקום לקייאקים. לנו עלה לילה בחדר 1300 רובל ל3 אנשים. אפשר להשאיר במשרד שם את התיקים, לקחו לנו 50 רובל ליום בשביל השמירה. בעיקרון גם יש שם מסעדה וחנות לקנות אוכל. 8 קילומטר מציביט נמצא כפר יותר גדול בשם אקטש (AKTASH) שם יש סופר רציני שאפשר להצטייד בו בקלות בכל מה שאתם צריכים ואפילו בזול.

הגעה לטרק: כמו שכבר ציינתי אני הגעתי לתחילת הטרק ממונגוליה. לקחנו וואן מאולגי לעיר בשם קוש אגח, משם תפסנו טרמפים עד עיר בשם אקטש שם העברנו את הלילה בהוסטל נחמד. עלה 450 רובל ללילה. משם לקחנו טרמפ לציביט התחלנו את הטרק.

הגעה מהארץ: שדה התעופה הקרוב ביותר הוא בגורנו אלטי- בירת האלטאי, יש שם שדה תעופה שממנו אפשר לקחת מונית שירות ב1000 רובל לציביט. אפשרות נוספת היא הגעה לנובוסיברסק משם אפשר לקחת אוטובוס לילה לגורנו אלטאי ב1500 רובל ואז מונית לציביט. דרך חזרה מסוף הטרק לנובוסיברסק באותה צורה. אפשרי גם לעשות את הדרך בטרמפים, קצת קשוח אבל בהחלט אפשרי.

מזג אוויר- אנחנו טיילנו שם בתחילת אוגוסט. המזג אוויר היה חם ונעים בימים בלילות קר. אנחנו לא נתקלנו בימי גשם אבל הבנו מאנשים שגם באוגוסט יכול לרדת.

נובסיברסק- עיר נחמדה בסהכ, לנו היא הייתה קצת מערב אחרי טיול של 3 חודשים באוהל. מאוד זול שם, קניות של בגדים, אוכל, הכל. אנשים כמעט לא יודעים אנגלית אבל מאוד ינסו לעזור לכם. בעיקרון הטיסות משם זולות מאוד לכל שאר יעדי המזרח- תאילנד, סין, קוריאה ואפילו למערב- מוסקבה, אירופה, ישראל.

עלות של שלושה שבועות טיול בסיביר עלתה לנו נכון לאוגוסט 15 בערך 3000 שקל.

אם יש לכם עוד שאלות מוזמנים לפנות אלי בפייסבוק Itamar Glazer