סקירה כללית

בפוסט זה אנו דנים בכל הכספים השונים הנדרשים כדי להגיע לטנזניה ולאחר מכן יש לנו טיפוס מהנה ובטוח לקילימנג'רו. ככזה, אנו דנים בעלויות הבאות:

• נסיעה לקילימנג'רו • אשרת טנזניה • הסעות משדה התעופה •          ביטוח נסיעות • שימוש במכשירים טכנולוגיים בטנזניה • חיסונים ותרופות • ציוד טרקים • בגדי טרקים • מפעילי טיולים בקילימנג'רו • תוספת למטייל בודד • בחירת מסלול הקילימנג'רו • הוצאת מזומן • טיפ על קילימנג'רו

בסוף הפוסט בבלוג יש לנו טבלה שבה תוכל להשתמש כדי להבין את עלות הקילימנג'רו האישית שלך על סמך כל מה שנדון!

1. הגעה לקילימנג'רו

כדי לטפס על הקילימנג'רו צריך לבוא ולחזור. ההר נמצא בצפון מזרח טנזניה באזור הקילימנג'רו. העיירה מושי והעיר ארושה משמשות כנקודות עצירה פופולריות למבקרים משני צידי הטיפוס. מושי נמצאת במרחק של 66 ק"מ מהפארק הלאומי קילימנג'רו, וארושה נמצאת במרחק של 83 ק"מ משם. היכן תשהו תלוי אם תוסיפו ספארי בטנזניה לטיפוס הקילי שלכם - רעיון פנטסטי, לדעתי!! אני מעודד מבקרים לעשות את שניהם, שכן ספארי הוא פרס נהדר על השלמת טיפוס ההרים המגה שלך.

מפה המציגה את מיקומו של הר קילימנג'רו בצפון טנזניה


שדות תעופה בינלאומיים בטנזניה

תרצה לחקור טיסות לשלושת שדות התעופה הבינלאומיים הבאים בטנזניה:

• נמל התעופה הבינלאומי קילימנג'רו (JRO)

• נמל התעופה הבינלאומי יוליוס ניור (DAR)

• נמל התעופה הבינלאומי עביד אמאני קארומה (ZNZ)

JRO הוא המקום אליו טסים רוב האנשים לטיפוס הקילימנג'רו שלהם. הוא מציע קרבה נפלאה להר קילימנג'רו. הוא גם נמצא במרחק של 31 ק"מ בלבד מ-Moshi, ו-52 ק"מ מארושה.

JRO מהווה גם נקודת מוצא טובה לספארי בצפון הארץ. הפארק הלאומי סרנגטי המפורסם ומכתש נגורונגורו נמצאים בצפון טנזניה. אלו הם יעדים ברמה עולמית, בין היתר, שממש לא תרצו לפספס לראות!

DAR נמצאת ממש מחוץ לעיר הנמל דאר א-סלאם והיא שדה התעופה הראשי של המדינה. חשוב לציין, זה השער לספארי בדרום המדינה. ZNZ הוא שדה התעופה באי זנזיבר, יעד תיירותי פופולרי בזכות החופים היפים והתרבות וההיסטוריה העשירה שלו. אנו מזכירים את כל שלושת שדות התעופה לעיל מכיוון שמטפסי קילימנג'רו רבים אוהבים לכלול טיול זנזיבר ו/או ספארי בחופשת טנזניה שלהם.

אם אתם מגיעים לקילימנג'רו משדה תעופה אחר, תצטרכו לקחת בחשבון את העלות של טיסה פנימית או שכירת הסעות כדי להביא אתכם לשם. לחלופין, אתה יכול לנסוע בכביש כדי להגיע לשם, אבל אנחנו לא ממש ממליצים על אפשרות זו (במיוחד אם אתה לא רגיל לנהוג בצד שמאל של הכביש!)

2. ויזת טנזניה ($50 או $100)

אשרת נסיעה ל-90 יום לטנזניה עולה 50 דולר. ויזה זו מאפשרת לך לנסוע בין היבשת לזנזיבר, שיקול חשוב אם ברצונך להוסיף את יעד החוף המרגש הזה למסלול הטיול שלך.

זכור שכדי לקבל ויזה הדרכון שלך יצטרך להיות תקף למשך שישה חודשים מתאריך הגעתך לטנזניה, כפי שנהוג במרבית המדינות. אז אם הדרכון שלך מזדקן, עדיף שתתחיל לחדש אותו מהר!

אתה יכול להגיש בקשה לויזה לטנזניה באינטרנט. אנא שימו לב כי תגיש בקשה ל"וויזת תייר לטנזניה", המכונה גם "ויזה רגילה". אנו ממליצים על מסלול זה כקל ביותר. אתה יכול גם לקבל ויזה כאשר אתה נוחת בטנזניה. צ'אט עם (+255764741373) אם יש לך שאלות בנוגע לבקשת הויזה שלך לטנזניה.

3. העברות לשדה התעופה

ברוב המקרים, העברות לשדה התעופה כלולה בדמי החבילה שלך. העלות היא בסביבות 25 דולר ארה"ב עבור העברה לכל כיוון.

4. ביטוח נסיעות (~$100)

למרות שביטוח הוא לא נושא די טוב עבור אנשים מסוימים, זה נושא מכריע ואנו ממליצים לא לדלג על קריאת הסעיף הזה! ביטוח נסיעות הוא חובה לכל מי שמתחייב לנסוע לקילימנג'רו. למעשה, ביטוח נסיעות לנסיעות עד לגובה 6,000 מ' הוא חובה. בעת רכישת ביטוח נסיעות, אנו ממליצים לבחור באחד המציע כיסוי לכל הדברים הבאים (וזה מה שאנו עושים באופן אישי בעת נסיעה):

 • נסיעה מתעכבת, מבוטלת או מופרעת

 • ביטוח רפואי

 • מטען שאבד או ניזוק

למרות שזה רק נתון כדורסל, אתה יכול לצפות שביטוח הנסיעות שלך לקילימנג'רו יעלה בסביבות 200 דולר ארה"ב אם תבחר בחבילה מהסוג שהזכרנו לעיל.

השתדלו לא לצאת לטרק ללא ביטוח נוסעים

5. שימוש במכשירים טכנולוגיים בטנזניה

טנזניה משתמשת בתקעים מסוג D ופועלת על מתח אספקה ​​של 230V ו-50 הרץ. תלוי מאיפה אתה מגיע, פירוש הדבר עשוי להיות רכישת מתאם אוניברסלי ואפילו ממיר מתח או שנאי. אם אתה מטייל עם חברים, מתאם צוות עשוי להספיק.

קניית כרטיס סים מקומי

נראה כי תעריפי נדידה בינלאומיים נועדו לרוב לגרום לבכי. אנו ממליצים לאלו השוהים בטנזניה שבועיים או יותר להתאמץ ולרכוש כרטיס סים זול בטנזניה. אנו אומרים "תתאמץ" כי תהליך הרישום לכרטיס SIM עם הדרכון נוטה להיות ארוך.

כרטיס SIM מקומי עולה מתחת ל-2 דולר ארה"ב (או 2 אירו).

ישנם חמישה ספקי רשת בטנזניה:

 • וודאקום

 • איירטל

 • זנטל

 • טיגו

אני ממליץ ללכת עם Vodacom או Airtel, מכיוון שאלו השחקנים הגדולים ביותר שמציעים את הכיסוי הרחב ביותר. אנו ממליצים פשוט לקנות כרטיס סים בשדה התעופה או בעיר מושי/ארושה כשאתם בטנזניה. 

עבור חלקם, הסיכוי לטפס על הקילימנג'רו הוא הזדמנות להשאיר את הטכנולוגיה מאחור לכמה ימים. אבל אנחנו יודעים שרבים מכם ירצו את הגאדג'טים שלכם, במיוחד את הטלפון הסלולרי שלכם, בטיפוס, אז הפרטים האלה הם בשבילכם. תהיה לך גישה קבועה לחשמל בטנזניה עד לרגע היציאה כדי לנסוע לפארק הלאומי קילימנג'רו. לאחר מכן תצטרך לטעון כל מכשיר עם מקור הכוח שלך. שימו לב שמטענים סולאריים אינם אידיאליים, מכיוון שהשמש לא תמיד בחוץ בקילימנג'רו. זה קורה במיוחד בשלב מוקדם כאשר אתה נמצא ביערות הגשם ובחלקים ביצתיים של ההר. אני ממליץ להביא פאוור בנק רגיל אם אתה רוצה להטעין מכשירים על ההר. למרבה המזל, הם די זולים בימינו.

הקליטה השתפרה באופן דרמטי בשנים האחרונות וכעת אתה יכול למצוא אות טלפון סלולרי ברוב הקילימנג'רו. הקבלה יכולה להיות איטית לפעמים, אבל היא בהחלט תהיה טובה מספיק כדי לשלוח לך הבטחות קבועות אהובות על כך שלא נפלתם מההר.

הליכה ביער הקילימנג'רו

6. חיסונים ותרופות

באופן אידיאלי, אתה צריך ללכת לראות את הרופא שלך חודש או חודשיים לפני שאתה מתכנן לנסוע לטנזניה. ייתכן שתרצה להתחסן ו/או לשים את ידך על כל תרופה נחוצה, כגון תרופות נגד מלריה. בהתאם לאופן הפעולה של שירותי הבריאות באזור שלך, ייתכן שתצטרך להוסיף את הביקור הזה לתקציב שלך.

חיסונים לטנזניה (~200 דולר ארה"ב)

חשוב בעת נסיעה לקבל חיסונים המכוונים למחלות ידועות שקיימות במדינת היעד. עבור טנזניה, אתה רוצה להתחסן נגד הפטיטיס A ו-B, טיפוס ומחלת הכלבת. תידרש גם להציג הוכחה לחיסון נגד קדחת צהובה אם אתה נוסע ממדינה שבה המחלה קיימת. זה יכול גם להיות שימושי לקבל חיסון מאיץ לפני נסיעה בינלאומית עבור הרעים הסטנדרטיים שלך כמו דלקת קרום המוח וחצבת. אם אתה מבקר את הרופא שלך אתה יכול לשאול אותו או אותה מה מומלץ לטיול לטנזניה.

טנזניה ומלריה

הידעתם שהמילה מלריה מגיעה משתי המילים הלטיניות mal ו-aria, שמשמעותן ביחד "אוויר רע"? הסיבה לכך היא שהרומאים חשבו שהמלריה מרחפת באוויר. כמובן שאנו יודעים כעת שהמחלה מועברת באמצעות עקיצת יתושים.

כל טנזניה היא אזור מלריה, ולכן אנו ממליצים על טיפול תרופתי נגד מלריה לפני היציאה לקילימנג'רו. תצטרך לדבר עם הרופא שלך על תרופה זו.

קילימנג'רו ורפואת גבהים

קילימנג'רו נמצא בגובה של כמעט 6,000 מ' (19,685 רגל) מעל פני הים. במילים אחרות, מחלת גבהים קילימנג'רו היא סכנה ממשית. אם תחליט לקחת תרופות כדי לעזור עם הגובה, דבר עם הרופא שלך כדי לרשום לך את התרופה שהכי מתאימה לך.

היה שמח (לא חולה) על ההר - בקש מהרופא שלך לרשום לך תרופות לגובה

7. ציוד טרקים

הקילימנג'רו הוא הר לא טכני, כלומר אינו דורש שום סוג של ציוד טיפוס כמו קרמפונים וחבלים. אתה גם לא חייב להיות בעל הכשרה או ניסיון בטיפוס הרים. הסיבה לכך היא שכל השבילים המובילים לפסגה הם מסלולי הליכה פשוטים.

עם זאת, שבילי ההרים סלעיים ומחוספסים במקומות. ויש אקלים ארקטי בפסגה. למעשה, האם ידעת שיש קרחונים בראש הקילימנג'רו? עם השטח הסלעי ותנאי הקור בחשבון, אתה צריך להגיע מוכן עם הציוד והלבוש הנכונים. אנו דנים ברשימת האריזה שלך בקילימנג'רו בפירוט בפוסט אחר. למטרות פוסט זה על עלות הטיפוס לקילימנג'רו, אנו רוצים להפנות את תשומת לבכם לעלויות הפוטנציאליות הכרוכות בציוד טרקים וביגוד מסוימים.

רוב האנשים שמטפסים על קילימנג'רו עושים את זה בסגנון קמפינג. רק מי שנוסע במסלול Marangu שוהה ביחידות אירוח בבקתות.

בהתחשב בכך שכמעט בוודאות תטוס לטנזניה כדי לעשות קילימנג'רו, לא ניתן לצפות ממך לספק ציוד מחנאות משלך. החדשות הטובות הן שכל מפעיל טיולים טוב יספק בעצם את כל מה שאתה צריך לקמפינג, כמו אוהלים, אוהל בלאגן, סכו"ם, ציוד בישול, האוכל עצמו וכו'. עם זאת, בדקו תמיד לפני ההזמנה עם מפעיל טיולים מה בדיוק מסופק כחלק מדמי החבילה.

ציוד מסופק על ידי מפעיל טיולים

כמעט כל מפעיל טיולים מספק למטפסים את כל ציוד המחנאות, כולל אוהלים, שולחנות וכיסאות. חלק מהמפעילים מספקים

שק שינה ומזרן שינה איכותי ללא תוספת תשלום. רוב מפעילי הטיולים של קילימנג'רו אינם מספקים את התוספות הללו, אז אל תניח שהם כלולים עם כל מפעיל אלא אם כן צוין.

אם אתה רוצה להביא פריטי קמפינג משלך (כמו שק שינה) ועדיין אין לך אותם, אנא כלול אותם בתקציב שלך.

בבחירת שק שינה ומשטח שינה, אני ממליץ לבחור כאלה שיכולים להתמודד עם טמפרטורות קרות עד -20 מעלות צלזיוס.

שימו לב כי תצטרכו להביא אתכם גם פנס ראש כדי להגיע בקלות ובבטחה למחנה בלילה. ניתן לשכור אלה גם באופן מקומי בטנזניה. צ'אט עם (+255764741373) אם אתה צריך עזרה בהשכרת ציוד לטיפוס שלך בקילימנג'רו.

תפוסה זוגית היא הנורמה

רוב מפעילי הטיולים עובדים על מדיניות תפוסה כפולה, כלומר שני אנשים לכל אוהל. זה חל גם על הלינה בלודג' או במלון לפני ואחרי הטיפוס. אם אתה מגיע כמטייל סולו, יתאים לך מישהו. עם זאת, אם תרצו להחזיק אוהל משלכם, ישנו תשלום נוסף של כ-200 דולר ארה"ב.


אוהלי שינה בקילימנג'רו במחנה Karanga

8. בגדי טרקים

הצמדת הבד הנכונה כשאתם מטפסים על הקילימנג'רו תעלה לכם כנראה יותר מציוד הקמפינג והטרקים, מכיוון שהוא חייב להיות מאורגן על ידכם באופן אישי. אם אתה טרקטור מתחיל, אנחנו רק רוצים שתשים לב שייתכן שתצטרך לרכוש פריטים מסוימים, כגון בגדים פנימיים תרמיים, זוג מגפי טרקים טובים, מכנסי טרקים וז'קט חורף מתאים. עם זאת, בכל האמצעים בקש מחברים ובני משפחה עבור פריטים שאתה יכול לשאול כדי להוזיל את העלויות שלך!

כשקר, או רטוב, או שניהם, תרצו לקבל את בגדי הטרקים הנכונים! כשקר, או רטוב, או שניהם, תרצו לקבל את בגדי הטרקים הנכונים!

9. ייעוץ בבחירת מפעיל טיולים

אם אתה רק מתחיל לחקור את הטיפוס שלך לגג אפריקה, הדבר הראשון שאתה צריך לדעת הוא שמפעילי טיולים בקילימנג'רו יכולים לגבות בין $1,500 ל-$5,000 לאדם. כמו כן, ישנם למעלה מ-300 מפעילי טיולים רשומים בקילימנג'רו!

אבל אל תרגיש מוצף מבחירה! אני אספק לך תובנות לגבי הסוגים השונים של מפעילי טיולים כדי לעזור לך לצמצם את אלה שמתאימים לצרכים שלך. תוכלו גם לראות מדוע המחירים משתנים כל כך ומדוע העסקאות הזולות ביותר הן לרוב השקעה מסוכנת מאוד. אבל לפני שנלך צעד אחד קדימה, יש לי עצה אחת חשובה מאוד בשבילך. טיפ: נא לא להחליט על מפעיל טיולים על סמך המחיר בלבד. אם תמשיך לקרוא, תראה מדוע אני מדגיש את הנקודה הזו.

כדי לעזור לדון בסוגים השונים של מפעילי טיולים בקילימנג'רו, אני אוהב לקבץ אותם בהתאם:

מפעילי טיולים תקציביים בקילימנג'רו הם אלה שגובים בכל מקום מתחת ל-1,750 דולר ארה"ב עבור טיפוס של שבעה ימים.

אני ממליץ לא להשתמש במפעילים כאלה מכיוון שהם בדרך כלל מסוגלים להציע תעריפים נמוכים כל כך מכיוון שהם חותכים פינות בעניינים כמו שכר צוות והדרכה בקילימנג'רו וציוד בטיחות.

תמורה לכסף מפעילי טיולים בקילימנג'רו גובים בדרך כלל בין 1,750 ל-2,200 דולר עבור טיפוס של שבעה ימים.

הם מציעים את המחירים התחרותיים ביותר האפשריים תוך שמירה על הצוות שלהם, שמירה על בריאות ובטוחה של לקוחותיהם, וגם שואפים לספק חוויה נעימה ונוחה.

מפעילי טיולי יוקרה גובים בדרך כלל באזור של 2,300 עד 5,000 דולר ארה"ב, או אפילו יותר, עבור טיפוס של שבעה ימים!

אין שום דבר רע בבחירה באאוטפיטר מפואר אם זו האווירה שלך. רק תזכור שלא משנה ספירת החוטים של המפית שלך בזמן הארוחה, עדיין אתה צריך לעשות את העבודה הקשה להגיע לפסגה!

בסופושליוםתוציאאלפידולריםעלהטיפוסשלךבקילימנג'רו, לאמשנהבאיזהמפעילתיירותתבחר. אתהמשקיעבהרפתקהשלפעםבחיים, וכמובכלהשקעה, אתהלאצריךלהשאירדבריםלידהמקרה

10. תוספת למטייל בודד

מטייל בודד? רוב חבילות הקילימנג'רו מבוססות על תפוסה זוגית. המשמעות היא שאם אתם נוסעים לבד או רוצים לינה משלכם (על ההר ומחוצה לו), תצטרכו לשלם תשלום נוסף נפרד. זה יכול להשתנות ממפעיל למפעיל.

עם זאת, אתה יכול להיות מזווג עם מטייל סולו אחר אם תרצה - בתנאי כמובן שיש מישהו זמין באותו טיפוס קילימנג'רו כמוך. אז פשוט צור קשר עם פרד מהוואטסאפ של thekili-guides +255764741373 הוא מארגן קבוצת הצטרפות לקילימנג'רו לנוסעים בודדים כדי שלא תצטרך לשלם עבור תוספת הנוסע היחיד.

מטיילים בודדים לא נשארים סולו לאורך זמן - הקילימנג'רו מציג בפניכם חברים חדשים בהכרח

11. בחירת מסלול

מסלולי טיפוס בקילימנג'רו

להלן מסלולי הטרקים הנפוצים ביותר בקילימנג'רו, כולם מובילים אותך לפסגת אוהורו

 •        ה-Northern Circuit בן 9 או 10 ימים הוא בחירה מצוינת

 •      Lemosho טוב מאוד ל-7 או 8 ימים

 •      Machame Good 6 עד 8 ימים

 •       רונגאי בסדר למשך 6 או 7 ימים

 • Marangu בסדר למשך 7 או 8 ימים

 • Umbwe היא בחירה גרועה ל-5 או 6 ימים

שימו לב ששיעור ההצלחה מתייחס לכמה מטפסים מגיעים לפסגה. שיעור ההצלחה של כל מסלול קשור לפרופיל ההתאקלמות שלו - ככל שהמסלול ארוך יותר, יש יותר זמן להתאקלם לגובה הגבוה. למסלולים ארוכים יותר יש אפוא אחוזי הצלחה גבוהים יותר.

12. להוציא מזומן

לא תצטרך לדאוג לבזבז כסף עבור ההר. עם זאת, משני צידי הטיפוס שלך אולי תרצה לקבל קצת כסף עבור הרכישה המוזרה כמו מזכרת, משקה או חטיף.

מטבע טנזני

המטבע בטנזניה הוא שילינג טנזני (TSh).

היפר-אינפלציה פירושה ש-1 USD קונה לך בערך 2,340 TSh נכון לפברואר 2023. (להמרת מטבעות מדויקת ועדכנית, תוכל לבקר ב-XE.) שילינג טנזני מגיע בערכים הבאים: TSh 1,000, Tsh 2000, TSH 5,000 ו-TSh 10,000. המטבעות הבאים נמצאים גם בשימוש: TSh 50, TSh 100, Tsh 200 ו-TSh 500.

רוב האנשים מביאים איתם דולר אמריקאי לטנזניה. פתקים אלה צריכים להיות לאחר 2013 ובמצב טוב אחרת הם לא יתקבלו בשום מקום בטנזניה.

לחלופין, אתה יכול להשתמש בוויזה או מאסטרקארד כדי למשוך מזומן מכספומט. כספומטים זמינים בכל הארץ.

כפי שאתה יכול לראות, יורו ודולרים עושים הרבה בטנזניה! אז אם אתה רוצה להביא איתך מזומן עבור הרכישה הקטנה והמוזרה כמו משקה בבקבוק, אתה באמת לא צריך הרבה.

אתה צריך מעט מאוד מזומן לקילימנג'רו - כי לא איפה אתה הולך לבזבז אותם??

13. טיפ על קילימנג'רו

מתן טיפ לצוות התמיכה בקילימנג'רו הוא אופציונלי, אך צפוי.

טיפ מומלץ ליום, לכל איש צוות

חבר צוות

טיפ בדולר ארה"ב

פּוֹרטֶר

6-10

שֶׁף

10-15

מדריך עוזר

15-25

מדריך מוביל

20-30

אני ממליץ להטות את הסכום המקסימלי אם אתה באמת מרוצה מהשירות שקיבלת. אם השירות היה הולם, נא רק להטות את הסכום המינימלי.

אם כמות הטיפ למעלה נראית כמו כמות גדולה בסומק ראשון, זכרו שהיא תחולק לכל צוות ההרים שלכם.

כמו כן, אל תזלזל עד כמה האנשים האלה חשובים לטרק שלך - הם עובדים כל כך קשה, מחייכים בזמן שאתה עושה את זה, מעודדים אותך כשאתה מרגיש עייף וחסר מוטיבציה, אנחנו די בטוחים שתרצה להודות להם על כל שקל שיש לך. 

שימו לב שככל שיש יותר מטפסים בקבוצה שלכם, כך התרומה הכוללת לסכום הטיפ תהיה קטנה יותר.

טקס הטיפ לקילימנג'רו הוא כיף גדול - אתם תראו!

חשב את העלות של טיפוס הקילימנג'רו האישי שלך

ולבסוף הגיע הזמן שתחשבו על עלות הקילימנג'רו שלכם. השתמש בטבלה למטה כדי לבצע כמה חישובים ולהגיע לתקציב הקילימנג'רו המותאם אישית שלך. שוב, הסכומים ניתנים בדולרים. 

פריט

פרטים או עלות בדולר ארה"ב

ביקור רופא, תרופות וחיסונים לפני היציאה

מִשְׁתַנֶה

נסיעה לטנזניה

המחיר של טיסות בינלאומיות מהמדינה שלך

נסיעה בתוך טנזניה לארושה

עלות טיסה פנימית ל-Kilimanjaro Int. שדה התעופה (JRO) או עלות הנסיעה לאזור ארושה/מושי

אשרת תייר לטנזניה

$50 (or $100 for US citizens)

העברות לשדה התעופה

$25 each way if travelling with The Kili Guides

ביטוח נוסעים

בסביבות 200 דולר

מתאם וממיר אוניברסלי

מחיר של מתאם אוניברסלי וממיר מתח אם אתה צריך

כרטיס סים טנזני

$2

ציוד קמפינג וטרקים (כולל שק שינה)

ללא עלות אם משתמשים במפעיל טיולים כמו מדריכי הקילי

בגדי טרקים

משתנה (ניתן לשכור במושי/ארושה)

עמלת חבילת מפעיל טיולים

משתנה (בין $1,750 ל-$2,200 עבור טיפוס של שבעה ימים עם מפעיל ערך לכסף)

תוספת ליחיד (אם אינך רוצה לחלוק אוהל)

בסביבות 200 דולר

שימוש במזומן

העדפה אישית

טיפים לצוות ההרים

משתנה (ראה את התרשימים למעלה כדי לחשב את טווח הטיפ שלך כאשר אתה יודע כמה גדולה הקבוצה שלך)

אתה גמור! עם זאת, אם תרצה לדון בעלות הספציפית של טיפוס על קילימנג'רו עם מישהו, אל תהסס לפנות לחברת Trip to Africa (theKili-Guides). הם ישמחו לעזור לך לסדר דברים כדי להפוך את החלום שלך לטפס על קילימנג'רו למציאות!

איש קשר

[email protected]

וואטסאפ +255764741373