לכל אלה שנעזרנו בהם , עכשיו הגיע תורנו….. נחתנו בסיינט פיטר. בשדה תעופה, בקומה שלישית יש Change למי שצריך או בנק ביציאה מהבידוק . במקום לקחת מונית לכיוון מרכז העיר , שדרך האפליקציות עולה בין 600-800 רובל (כאשר 1 ש”ח = 16 רובל) , יוצאים מהשדה וכ 150 מטר לימינכם יש תחנת אוטובוס לעיר שעלותו 40 רובל , כאשר , אם יש לכם מזוודות גדולות , לוקחים לכם גם 40 על כל מזוודה. במהלך הנסיעה שאורכת 30 ד' , ניתן להיתרשם מהעיר המקסימה. במרכז העיר לקחנו אוטובוס שמסייר בכל העיר , יש תחנות איסוף , וניתן לשלם באוטובוס ישיר זה הכי זול (800 רובל) ולא לשלם לכל המתווכים שמסתובבים ברחובות ומנסים למכור לכם.

האוטובוס ממצא ומעניין , יש אוזניות עם הדרכה בכל מקום מרכזי שעוברים בו , וניתן לרדת בתחנה שרוצים , לעשות סיור , ואז לחזור שוב לאוטובוס , שמגיע כל 10-15 ד'.

 הרמיטאז - אם מגיעים בבוקר עדיף לקנות כרטיס באינטרנט להימנע מתורים ובזבוז זמן, אחרת לקנות במקום.

קונץ קאמרה- מקום מיוחד שלא מוזכר בכלל, יש שם תרבויות ועיוותים משומרים של גוף האדם (300 רובל) עוברים את הגשר עם שני העמודים האדומים ופסלי פוסידון לוקחים שמאלה אחרי הגשר ולאחר מכן ימינה , יש שם מצד שמאל מסעדה ארמנית שווה להיכנס

רחוב ראשי נייבסקי – לטייל הלוך חזור ברגל , יש מסעדה שנקראת DEL MAR ,מומלץ ביותר .

להיכנס לתאטרון אלכסנדרובסקי שנמצא באמצע נייבסקי ראינו אגם הברבורים עם תזמורת חיה שווה ביותר.

יש קרקס שפועל בימי חמישי , ממש ברמה , לבדוק עם ההגעה ולא לפספס

לונה פארק – divo austrov לוקחים מטרו לכיוון הקו הסגול באנמצע ,לברר, ממש ברמה , רכבות הרים והכל , לא לקנות כרטיס כולל להכל אלה כל מתקן שרוצים לעלות עליו ,משלמים בניפרד!!

פטרגוף – לקחת מעבורת מהסוף של נייבסקי , לקנות לשני כיוונים זול יותר 1600 רובל , מקצר את הדרך בשעה

aqua park – מצפה דגים ענק מושקע כמו אילת פי 8 – שווה ביותר!

הגן הבוטני – צריל לקחת מטרו – יש את הצד הטרופי והצד במים – צריך לבחור איזה מסלול עושים בתוך הגן הענק – הסיור מודרך ונעשה קרוב ל שעתיים. ( לברר איך להגיע שווה )

לנסות כל מסעדה שאפשר הכל טוב ויותר טוב , לא נפלנו בשום מקום שנכנסנו אליו 

לידעית כולם – לקנות מזכרות רק בחנויות מזכרות לא במרכז – לדוגמא בבושקה מחזיק מפתחות עולה 40 רובל ובמקום מתוייר בין 150-200 רובל, ומגנטים עולים בין 45-150 רובל ! 

טאלין אסטוניה –בית המלון הכי טוב שהיינו בו – sweiss hotel – יש את העיר העתיקה , והמסעדה הכי טובה , ברמה של כוכב מישלן ומחיר של מנת פלאפל , FARM חובה!

שייט להלסינקי – לבדוק זמנים – להיות חצי שעה לפני TERMNAL D – לקחת את האוניה העוצמתית וחוויתית MEGA STAR – לקחת הלוך חזור זול יותר ובכלל כרטיס זול סביבות 50 יורו לכיוון . האוניה עם 10 מפלסים , מופעים קזינו מסעדות שווה שווה שווה.

הלסינקי – היינו יום אחד , מספיק להתרשם , העיר העתיקה והנופים , ללכת ברגל ממצא ביותר , החוויה היא האוניה שלוקחת אותנו ומחזירה לטאלין.

מטאלין לריגה – להתכתב עם איזבל היא מארגנת טיול עד 8 אנשים מטאלין לריגה 110 יורו, עוברים ועוצרים בעירות מדהימות עם הסברים מדריך היסטוריון בשם גון , שמסקר הכל באנגלית

tallinn@traveller.ee

ריגה – העיר העתיקה כל המסביב ,טיול באוטובוס לקחת רק יום אחד ולא שניים עולה 15 יורו. יש את הסגוואי שווה להשכיר ולרכב בעיר. יש את הגן הבוטני , גן חיות ( לילדים) , מסעדות בשפע , יש קארטינג ,לשתות קפה או לאכול במגדל בקומה 30, מסעדת לידו זולה ושווה אוכל עממי.

יורמלה – חצי שעה ברכבת 5 יורו לכיוון – יש את הטיילת עם מסעדות טובות מכל הסוגים ויש את רצועת החוף , מאוד מרשים

סיגולדה – שעה נסיעה באוטובוס , ברציף 12 – כשמגיעים פשוט ללכת ל tarzan park – 20 ד בליכה מתחנת האוטובוס – שווה ביותר פארק ענק מלא אתגרים – אומגות – באנגי הפוך ועוד…

וילנוס קאונוס ליטא – היינו לילה – קאונוס יפה יש מסעדה מאוד מומלצת בטריפ אדוויזר – ולאחר מכן וילנוס המדהימה , לסייר בעיר , מסעדה חובה ברמת כוכב מישלן – micolo שווה !