בלוג זה מתאר את המשך הטיול שלנו במקסיקו. חלקו הראשון מתואר בחלק א'.

פלאיה דל כרמן יכולה לשמש כבסיס לטיולי יום לאזור מאחר ויש בה מגוון מלונות בכל רמות המחירים, מסעדות, חנויות, מרכזי קניות וחיי לילה פעילים, כולל המועדון המפורסם קוקו בונגו. ביום הראשון שלנו באזור בחרנו לנסוע לאקומל. אקומל ידוע כחוף בו ניתן לשחות עם צבי ים והנסיעה מפלאיה דל כרמן אליו אורכת קצת פחות משעה. הוא קרוב מאוד לטולום. האוטובוסים של אדו לטולום לא עוצרים שם, אך האוטובוסים של אוריינטה עוצרים בכביש הראשי בכניסה לאקומל ומשם ניתן ללכת לחוף עצמו. ניתן להגיע לשם גם בקולקטיבו או במונית. חשוב לנסוע לאקומל רק כאשר מזג האויר טוב מאחר ורק אז ניתן לראות את הצבים. לאזור בו נמצאים צבים מותר להכנס אך ורק עם חגורת הצלה. ניתן לשכור חגורת הצלה וכן את כל ציוד השנירקול הנדרש בחנות הצמודה לחוף. אסור להשתמש בסנפירים מאחר וזה מרחיק את הצבים. בנוסף יש שם חוף רחצה רגיל וגם אזורי צלילה ושנירקול אליהם הכניסה מותרת עם מדריך בלבד. ביום בו היינו היו הרבה צבים במים והשחייה עימם זו חוויה מיוחדת. מלבד זאת החוף עצמו נחמד מאוד ושווה לבקר שם. בתכנון המקורי שלנו רצינו להמשיך משם לטולום, עיירה מומלצת לביקור מאחר ויש בה שילוב של עתיקות וחוף יפה אך לבסוף החלטנו להשאר כל היום באקומל וויתרנו על הביקור בטולום. למחרת בחרנו לבקר בפארק xel ha. באזור יש מגוון פארקים כגון xcaret, xenses, xplor. חשוב לבדוק מראש מה מציע כל פארק ולנסות לבחור את המתאים לכם ביותר. הפארקים הללו יקרים ובחירה לא נכונה עלולה לגרום לאכזבה. אנחנו בחרנו ב-xel ha מאחר והוא ממוקם ליד לגונה טבעית והדגש בו על טבע אותנטי ולא על מופעים או אטרקציות מלאכותיות. המחיר הוא “הכל כלול” והוא כולל אוכל על בסיס “אכול כפי יכולתך" בכל אחת מהמסעדות שיש בפארק, שתייה בכל אחד מדוכני השתייה בפארק, מגבות, ציוד לשנירקול, לוקרים וחגורות הצלה שמפוזרות בפארק לשימוש חופשי. אסור להכנס למים ללא חגורת הצלה. בפארק יש אפשרויות רבות לשחייה ושנירקול, שיט אבובים נינוח וארוך לאורך הנהר, אומגות למים, קפיצות למים ועוד פעילויות מסוג זה. לנו נראה שהיינו נהנים יותר סתם באחד מהחופים באזור.

למחרת עזבנו את פלאיה דל כרמן לכיוון איסלה מוחרס. נסענו באוטובוס אדו לקנקון ומהתחנה המרכזית שם לקחנו מונית (בזול!) לרציף המעבורת לאיסלה מוחרס. השיט לאיסלה מוחרס אורך 20 דקות, המעבורת עוגנת במרכז העיירה, ליד חנויות ומלונות. אורך האי 7 ק"מ, רוחבו 650 מ' ובקצהו הצפוני נמצא חוף יפה ונוח לרחצה. מרכז העיירה צמוד לחוף, מדובר בכמה רחובות בהם יש מסעדות, חנויות וכו'. בית חב"ד נמצא ברחוב הראשי, הרבה מסעדות מציגות המלצות בעברית של מטיילים, אחת המסעדות המצליחות בעיר שייכת לזוג ישראלי ויש גם חנות בשם "דני שובבני". זה המקום היחיד בטיול בו פגשנו ישראלים, כולם צעירים בטיול של אחרי צבא. הסתובבנו בחוף הצפוני היפה ובמרכז העיירה ולמרות הגשם הכבד נהנינו. למחרת הסתבר שבשל מזג האויר לא ניתן לצאת לשיט כפי שתכננו ולכן שכרנו רכב גולף ויצאנו לחקור את האי. הנסיעה באי מאוד מעניינת וקצהו הדרומי של האי מרהיב ביופיו , מי הים מתנפצים על הצוקים והמראה מהפנט. יש שבילי הליכה שמגיעים ממש למים, נדרש תשלום אך לדעתי זה אחד המקומות היפים שראינו ואין להחמיצו.

יש גם שמורה של צבי ים, פארק מים ודולפינריום בו ניתן לשחות עם דולפינים. איסלה מוחרס מקום מאוד נחמד ובהחלט ניתן לבלות בו מספר ימים בהנאה רבה. לנו למרבה הצער היה רק יום שלם אחד בו ולמחרת אחרי בוקר בו בילינו בחוף הצפוני שטנו לקנקון לקראת הטיסה שהיתה לנו למחרת. יש מעבורת שיוצאת מאיסלה מוחרס ישירות לאזור המלונות בקנקון, אנחנו לא נסענו בה מכיון שבטעות קנינו כרטיס הלוך ושוב לרציף הרגיל. המלון שלנו שכן באזור המלונות, במרכז חיי הלילה. יש הרבה מועדונים ומוקדי בילוי, חנויות, קניונים וכו'. העיר נראית כמו משהו שמנסה לחקות את לאס וגאס ולדעתי לא מתיימרת להיות מקסיקנית אותנטית. היא מתבססת על תיירים אמריקאיים שדי מעוניינים להיות במקום דומה למה שהם מכירים.

אנחנו הקדשנו את שעות אחה”צ והערב לקניון פתוח שנמצא על הלגונה, שמו la isla shopping village . הוא בנוי בצורה יפה ויש בו מגוון חנויות מותגים מוכרות ומסעדות טובות. למחרת בבוקר סיירנו בחוף באזור המלון שלנו, החוף היה מלא אצות אבל החופים הצמודים למלונות היוקרה נוקו. אחה”צ עזבנו את מקסיקו בטיסה ובכך הסתיים טיולנו הקצר והמהנה.

לסיכום, חצי האי יוקטן הוא יעד מעניין ומגוון, מתאים הן לטיול נינוח והן לטיול פעיל ומאפשר חשיפה לתרבויות רחוקות. המקסיקנים בהם פגשנו היו אדיבים וחייכנים ולמרות שאיננו דוברי ספרדית לא נתקלנו בכל קושי בהתנהלות. המחירים נוחים ואפילו האוכל הפתיע לטובה….נשמח לחזור למקסיקו ולגלות בה יעדים מעניינים נוספים.