ביולי 2019 החלטנו באופן ספונטני עידו (15) ואני (47) על ביקור קצר בלונדון.

מזג האוויר בחודש יולי בלונדון הפכפך, צפוי גשם וגם גל חום ולכן הצטיידנו במטריות, סווטשירט וגם במכנסיים קצרים וגופיות.

מאחר ומטרת הביקור הרשמית הייתה סיור באולפנים של הארי פוטר, התחלנו את התכנון ברכישת כרטיסים לתאריכים בהם נשהה בלונדון. ניסיון רכישת הכרטיסים התגלה כבעייתי ביותר, שכן בקיץ יש לרכוש כרטיסים מס' חודשים לפני הביקור. אם אתם מעוניינים לבקר באולפנים של הארי פוטר, עזבו הכל מיד, אל תמשיכו לקרוא, נסו להזמין עכשיו כרטיסים ורק אחר כך חזרו לקרוא ולתכנן.

הזמנת כרטיסים https://www.wbstudiotour.co.uk/

אם אין מקום, תוכלו לנסות להזמין כרטיס משולב עם סיור רגלי או סיור באוטובוס (כמובן שהמחיר הרבה יותר יקר)

http://aal.gttix.com/warner-bros-studio-tour-london-with-return-transportation-4-hour-hop-on-hop-off-london-bus-tour

או

https://www.expedia.co.uk/things-to-do/unique-warner-bros-studio-tour-london-the-making-of-harry-potter.a395478.activity-details?srp=true&location=London+%28and+vicinity%29%2C+England%2C+United+Kingdom&startDate=2019-03-14&endDate=2019-03-28&pageNumber=1&expandedRegion=false&AFFCID=UK.network.affiliatewindow.205505.0.city-wonder-potter.3456_1564297097_41c43d8b43c49a5136895e804e285330&awc=3456_1564297097_41c43d8b43c49a5136895e804e285330

או

https://www.expedia.co.uk/things-to-do/unique-warner-bros-studio-tour-london-the-making-of-harry-potter.a395478.activity-details?srp=true&location=London+%28and+vicinity%29%2C+England%2C+United+Kingdom&startDate=2019-03-14&endDate=2019-03-28&pageNumber=1&expandedRegion=false&AFFCID=UK.network.affiliatewindow.205505.0.city-wonder-potter.3456_1564297097_41c43d8b43c49a5136895e804e285330&awc=3456_1564297097_41c43d8b43c49a5136895e804e285330

תכנית הטיול-

הגענו ביום שישי בערב, בטיסת ארקיע מצויינת. הזמנו מונית למלון

DoubleTree by Hilton Hotel London - Islington

יום שבת 20.7.19 - סיור קלאסי בעברית, גריניץ', טיפוס על אצטדיון O2

יצאנו מהמלון לכיוון הרכבת התחתית, רכשנו 2 כרטיסי אויסטר למבוגר ולמתבגר (חצי מחיר) ונסענו לנקודת המפגש לסיור קלאסי בעברית בלונדון.

יחד עם הסיור עברנו בארמון בקינגהאם, פארק סיינט ג'ונס, החלפת משמרות הפרשים, בית ראש הממשלה, כיכר הפרלמנט, הביג בן (שהיה בשיפוצים), כיכר טרפלגר ועוד.

לאחר הסיור, לקחנו שיט לכיוון גריניץ' מ Westminister Pier . התרשמנו מספינת הקאטי סארק אך ויתרנו על ביקור בתוכה, נכנסנו לביקור קצר בקולג' הימי, עידו מדד מסיכה וכפפה של אביר, במקום ישנה עמדת תצלום עם פיאות וגלימות, בית מרזח יפה וכמובן מיצגים נוספים. נכנסו אל המוזיאון הימי הלאומי, שם התרשמנו ממפת העולם הענקית המצויירת על רצפת הקומה השניה, וכן ראינו אוסף חרטומים וסירות מתקופות שונות.
 המשכנו לעבר המצפה המלכותי, הניצב בראש הגבעה במרכזו של פארק גריניץ'. שילמנו מחיר גבוה כדי להצטלם על הקו המפורסם והשקפנו על הנוף. לאחר מכן ירדנו מהגבעה והסתובבנו בשוק גריניץ'.

לקחנו רכבת עד למתחם O2 והצטרפנו לטיפוס, אותו הזמנו מראש דרך אתר https://tickets.aegeurope.com/upattheo2/climbs.html

הטיפוס היה קליל ונחמד, הנוף היה יפהפה.

יום ראשון 21.7.19 - סיור בסוהו בעברית, קובנט גארדן, חנויות מעניינות ופעילות VR מצויינת

יצאנו מהמלון לכיוון הרכבת התחתית, לנקודת המפגש לסיור בסוהו ובצ'יינטאון בעברית.

יחד עם הסיור עברנו ברחוב Carnaby הצבעוני, בחנויות מעניינות וצבעוניות, במלון court hotel (מלון שבנוי במבנה המשוחזר של בית המשפט וחדרי המעצר של האזור, המבנה מחויב בשימור ולכן ניתן לראות בו את חדר האוכל הבנוי בתוך חדר הדיונים, ואת הבר המכיל את תאי המעצר והכניסה אליו דרך הסורגים), בחנות הנעליים המשוגעת Irregular choise, ראינו אפים מודבקים על קירות (מחאה כנגד “דחיפת האף” של הממשלה לחיינו הפרטיים), ראינו חלונות אטומים, נצר ל”שוד לאור היום”, מהתקופה בה המלך ויליאם ה 3 החליט לגבות מס על חלונות, מס על אור היום. עברנו דרך הסמטה של ניל Neal's Yard בה אוסף בניינים יפים ומסעדת פיצות מאוד מפורסמת. המשכנו לצ'יינה טאון, שם במסעדות הכינו סיניות זקנות דמפלינגס (דים סאם) אל מול העוברים והשבים, היה ביקור מעניין, מלמד ומאוד מגוון.

בתמונה ניתן לראות אף מודבק על קיר בסוהו.

לאחר הסיור המשכנו לשוטט בקובנט גארדן, נכנסנו לחנות המומינים, רכשנו שמונצעס בשוק Jubilee Market , נהננו ממופעי רחוב של תזמורת, קוסם ופסלים אנושיים.
 ראינו את חנות הגלידה הידועה Milk Train, בה ניתן לקנות גביע גלידה העטוף בצמר גפן מתוק.

הסתובבנו שעות ארוכות בין החנויות המעניינות המציגות אוסף דמויות, פרטי אספנות, קומיקסים של הארי פוטר, שר הטבעות, מרוול ועוד: Forbidden Planet, The Noble Collection

לא הספקנו להגיע אל חנות הממתקים הידועה Cybercandy או אל חנות הספרים הענקית Foyls ברחוב אוקספורד. שימו לב כי רוב החנויות נסגרות בשעה 18 ביום ראשון.

משם לקחנו רכבת ונסענו לפעילות VR שהזמנו מראש, מלחמת העולמות https://www.dotdot.london/

הסיור מתנהל בקבוצה של 5-12 אנשים, במהלך הפעילות עוברים בין חדרים שונים, בכל אחד מהם שחקן מקצועי מלווה את הקבוצה, ובעזרת משקפי VR עוברים על גשר, שטים בסירה, נלחמים במפלצות וכו'. באמצע הפעילות יש הפסקה של 15 דקות בבאר נחמד, אל תשכחו לקחת אתכם ארנק (לאחר שהשארתם את התיקים בלוקר בתחילת הפעילות).

חוויית מציאות מדומה מצויינת ומומלצת שארכה כמעט שעתיים.

יום שני 22.7.19 - מוזיאון הטבע, חנות קסמים, קובנט גארדן, פסטיבל אנדרבלי וגדת התמזה הדרומית

בשעה 10:00 המתנו בתור הארוךךךך לכניסה למוזיאון הטבע, נכנסנו לתוך המוזיאון העצום, עברנו דרך התערוכות השונות, התרשמנו מהדינוזאורים, מהירח, מהיונקים ומהזוחלים. עלינו בדרגנוע לעבר התערוכה המעניינת של הרי הגעש ורעידות האדמה, היה מעניין מאוד.

המשכנו לעבר חנות הקוסמות והקלפים Davenports Magic Shop, הנמצאת באחת מתחנות הרכבת התחתית Charing Cross, רכשנו טריקים לעידו והמשכנו לשוק קמדן.

זללנו בשוק האוכל, שוטטנו בין החנויות המעניינות של השוק, נכנסנו לחנות Cyberdog בה יש בגדי מועדונים הזויים זוהרים ווייב ממש מגניב, אכלנו גלידה בצ'ין צ'יןChin Chin Labs , שם הכינו במקום גלידה טעימה בעזרת תערובת נוזלית, מיקסר וחנקן נוזלי, רכשנו פריטים שונים והמשכנו בדרכינו.

בשלב הזה של הטיול הצטרף אלינו עמית (אבא) והמשכנו את הטיול שלושתנו יחד.

נסענו אל הגדה הדרומית של התמזה, אל מתחם פסטיבל אנדרבלי underbelly festival southbank

עברנו בין דוכני האוכל והשתיה, הסתובבנו בין העצים המקושטים, נכנסנו אל חנות הספרים Foyls (סניף קטן לעומת הסניף הידוע בסוהו) ונהנינו.

יום שלישי 23.7.19 - גשר מצודת לונדון, אנדרטת השריפה הגדולה, מוזיאון טייט מודרן, שוק בורו, הארי פוטר

נסענו בבוקר אל תחנת גשר לונדון, משם צעדנו והצטלמנו לאורך התמזה עד גשר מצודת לונדון. עלינו במעלית, צעדנו על טיילת הזכוכית, עברנו אל חדר המכונות, שם היו הסברים מוחשיים ומעניינים הנוגעים לתפעול של הגשר בעבר.

משם המשכנו אל מוזיאון טייט מודרן. כמו שאר המוזיאונים בלונדון, הכניסה ללא תשלום, אך המוזיאון מארח תערוכות מתחלפות מעניינות שאליהם יש לרכוש כרטיסים, המחיר לא זול למבוגרים אך לילדים ונוער מדובר במחיר סמלי בלבד.
 המוזיאון ממוקם בתוך מבנה תעשייתי עצום, שהיה פעם תחנת כוח, החללים הגדולים שבתוכו גורמים לכל מוצג לקבל מקום של כבוד, גם אם הוא ממש הזוי ולא מובן להדיוטות שכמונו.

במוזיאון צד אחד ובו אומנות קלאסית, בו לא ביקרנו וצד אחד ובו אומנות אלטרנטיבית ודיגיטלית ובו ביקרנו. שוטטנו בין אולמות ענקיים, צחקנו על חלק מהמיצגים והתרשמנו מהאחרים. מהתערוכה של אולפר אליסון Olafur Eliasson מאוד נהנינו. חנות הספרים והמזכרות בקומת הקרקע מעניינת מאוד ומכילה אוסף ספרים ופריטים שונה ומגוון, אל תוותרו! יש גם תצפית בחינם מהקומה העשירית, היה ביקור מאוד מהנה.

מפאת קוצר זמן ויתרנו על ביקור באנדרטה לזכר השריפה הגדולה Monument to the Great Fire of London והמשכנו לבורו מרקט, כדי לאכול ארוחת צהריים.

נסענו נרגשים לגולדן טורס, משם יוצא האוטובוס שהזמנו לאולפנים של הארי פוטר.
 היה יום חם מאוד, והאוטובוס היקר!!! לא היה ממוזג, אך ההתרגשות עלתה על החום והטמפ' הגבוהה לא הפריעה לנו ליהנות מהדרך לאולפנים.

הביקור היה ללא ספק שיאו של הטיול בלונדון, עידו ואני מכורים לסדרת הספרים וכמובן לסדרת הסרטים. שבוע לפני הטיול עשינו מרתון צפייה בסרטים בבית והגענו מוכנים.

הביקור היה שונה מאוד מהביקור ביוניברסל שבארה”ב, שכן זהו לא פארק שעשועים, אין מתקנים או רכבות, אלא אוסף ראיונות, הסברים ומוצגים המתארים כיצד ספר ילדים קטן שכתבה סופרת אנונימית הפך לסדרת רבי מכר קלאסיים ולסדרת סרטים מהמצליחות ביותר בכל הזמנים.
 שוטטנו במקום כמעט 4 שעות, הצטלמנו, צחקנו, התרשמנו, למדנו והתרגשנו, לצערינו הרב הגענו עם האוטובוס של גולדן טורס ולכן נאלצנו גם לחזור איתו, אחרת אין ספק שהיינו נשארים עוד שעה לפחות כדי לשמוע עוד ראיונות ולהתרשם ממיצגים נוספים.

יום רביעי 24.7.19 - פארק תורפ וטיסה חזרה

נסענו ברכבת התחתית בבוקר אל תחנת ווטרלו, משם רכשנו כרטיסים לרכבת לתחנת Stains, שם חיכו אוטובוסים לקחת את הנוסעים לפארק תורפ.

פארק תורפ מכיל רכבות אקסטרים בעיקר, ומכיל גם מעט מתקנים משפחתיים ומגלשת מים אחת עלובה במיוחד.

עמית ועידו רכשו חבילת כרטיסי fast, וכך שוטטנו בין המתקנים השונים: רכבת הרוחות, המתים המהלכים, רכבות הרים אימתניות, מתקני מים מהנים במיוחד…

נהנינו עד השעה 16:30 ונאלצנו לעזוב שכן ציפתה לנו דרך ארוכה, נסיעה ללונדון, איסוף המזוודות, נסיעה לשדה התעופה וטיסה הביתה.

היה כיף בלונדון!!!

היה יקר בלונדון!!!

בטוח שעוד נחזור לכאן!!!

להתראות בבלוג הבא...