פעולות קטנות לביטחון גדול - איך להמנע בטיול ממצבים לא נעימים
רוצים להמנע ממצבים לא נעימים בטיול? חוששים משוד וגניבה, או אולי אפילו חטיפה?

יש הרבה פעולות שאפשר לעשות כדי לנסות להמנע מכך.

עם זאת, כדי לדעת ששום דבר לא יעלים לחלוטין את האופציה שזה יקרה. כדאי לקחת בחשבון מראש, שלפחות פעם אחת במהלך הטיול הולכים לגנוב מכם או לשדוד אתכם.

אופציה אחת, היא השלמה. פשוט להעדיף לא להיות מודאגים מכך, ולקחת בחשבון שתוותרו בדרך על סכום כספי מסויים או חפץ יקר. אפשר לראות בזה סוג של ביטוח: קחו בחשבון שתשלמו, למשל, 100$ לכמה חודשים כדי לא להיות מודאגים. כלומר, בכמה חודשים יילקח מכם פעם אחת משהו ששווה כ-100$. זה סכום שיכול להיות שווה את חוסר הדאגות.
 אם אתם כן מעדיפים לקחת חלק אקטיבי יותר במניעת בעיות ומצבים לא נעימים, הינה כמה דברים שאפשר לעשות:


 * אל תביאו שום דבר שאסור לכם לאבד. קחו בחשבון שכל אחד מפריטי הציוד שלכם עשוי להיגנב או להיאבד. אל תביאו חפצים סנטימנטליים. ציוד זול עדיף מהבחינה הזאת על ציוד שקונים ביוקר - פחות רוצים לגנוב אותו.
 * אל תשמרו על התיקים שלכם נקיים. ככל שהתיקים שלכם (ואתם עצמיכם) ייראו יותר מוזנחים ומלוכלכים - פחות סיכוי שירצו לגנוב אותם.
 * כשאפשר, עדיף להסתובב בלי תיק. במקום להסתובב עם תיק, עדיף, אם אפשר, להסתובב עם דברים בכיסים, בנוסף לבקבוק מים ביד. תיק זה משהו שאפשר לחטוף יותר בקלות מאשר דברים בכיסים.
 * תיק שלובשים עם רצועות כתפיים יותר קשה לחטוף מאשר תיק צד.
 * תמיד כרחו את אחת הכתפיות של התיק סביב היד או הרגל כשאתם יושבים במקומות ציבוריים, כולל תחבור"צ.

* לא לשים את כל הכסף במקום אחד. אם יש לכם סכום כסף גדול או יותר מכרטיס אשראי אחד, כדאי לחלק את הסיכון: אפשר לשים חלק בארנק שבכיס וחלק בכיס פנימי של התיק או חגורת כסף.
 * כשאפשר, השאירו ארנק בהוסטל. אם אתם רוצים לצאת להסתובב, ואתם סומכים לחלוטין על המקום שבו אתם משאירים את התיק (למשל, אם יש בהוסטל כספת/לוקר), קחו סכום כסף מינימלי, אפשר להשאיר את הארנק בבית.
 * עדיף לא להסתובב ברחובות אחרי רדת החשיכה, בעיקר בערים גדולות.
 * יותר בטוח להסתובב בקבוצות גדולות.

* הליכה מהירה, חדורת מטרה וזקופה מקטינים את הסיכויים לאירוע לא נעים.
 * עשו לעצמיכם הרגל לנעול בלוקר במלון את הדברים היקרים לכם מייד כשאתם מגיעים. למשל, הגעתם להוסטל, קודם כל לשים בלוקר ארנק, מזומנים, דרכון, נגן מוסיקה ופנס.
 * בחרו מנעול מספיק גדול שלא יהיה קל לשבור (אבל לא גדול מידי כדי שיתאים ללוקרים).
 * לכל מקור מים שאתם הולכים לטבול בו, הביאו מנעול בתיק. לעתים קרובות יש לוקרים לשימוש, רק צריך להביא מנעול (או לשכור אחד במקום).
 * העדיפו להשתמש במנעול שלכם ולא במנעול של ההוסטל. כאשר אתם מקבלים מנעול כדי לנעול חדר בהוסטל או לוקר, העדיפו להשתמש כשאפשר במנעול שלכם, כך תהיו בטוחים שלאף אחד אין מפתח נוסף לזה שלכם ואף אחד לא ייכנס.