מסלול בן שבוע-שבועיים בליגוריה ”מסלול מעגלי של 8 ימים בליגוריה “

שלושת המלונות הוזמנו מראש ונשכרה מכונית.

ביום הנחיתה במילנו המשכנו דרומה בדרך המהירה המזרחית מבין השתיים, כשמעל גנואה פנינו לכיוון לבנטו שם לנו יומיים.

ביום המחרת טיילנו בצ'ינקוואה-טרה ועל כך ראו טיפ נפרד.

ביום השלישי נסענו ללה-ספציה, לריצ'י ולשפך המרגה – הקטע בין לריצ'י לשפך הנהר מרהיבה ביופיה; בלריצ'י יש שוק, אך אין לדעת האם מתקיים בכל יום. בסוף היום הגענו לרפאלו ל-4 לילות.

ביום הרביעי שטנו לפורטופינו שם, בין השאר, טיילנו בדרך המובילה למגדלור; בחזרה עצרנו גם בסנטה מרגריטה.

ביום החמישי על ה-Ss1 חצינו את חצי האי פורטופינו אל צידו השני וטיינלו בקמוגלי; בחצייה חזרה ירדנו לעבר סנטה מרגריטה ולאור החוף עד פורטופינו; החזרה לרפאלו כולה לאורך החוף.

ביום השישי ביקרנו בגנואה כולל הנמל, הסמטאות, הכיכרות ורח' גריבלדי; צהריים ב-Eataly – מתחם מזון, מסעדות וכלי בית מרשים מאוד.

ביום השביעי עשינו דרכנו חזרה למילנו בדרך המהירה שמקבילה ממערב לזו שבה הדרמנו, וזאת כדי לבקר ב-Casal בבית כנסת עליו קראתי במרשתת; היה סגור אך העיירה נחמדה; פתוח רק פעם בשבוע שעות בודדות ובשאר הימים עפ”י תיאום מראש – מומלץ לבדוק לפני היציאה לדרך;

במילנו ביקרנו בדומו, כולל עליה על הגג ובערב אכלנו באיזור הבררה; למחרת במילנו ראינו את “הסעודה האחרונה”, המבצר הגדול והמוזיאון בו דגמים עפ”י תוכניותיו של ליאונרדו דה וינצ'י; בערב שוב בבררה; אם לא הזמנתם שבועיים מראש כניסה לראות את 'הסעודה האחרונה' תוכלו לבוא ביום בו תרצו לבקר שם בשעה שמונה בבוקר וליהנות מביטולים; אם הגעתם מאוחר יותר כמונו והתמזל מזלכם ימצא אתכם מדריך שנותרו לו כרטיסים וימכור לכם.

לכל המידע על ליגוריה איטליה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות