מסלול בן שבוע-שבועיים בליגוריה

2 המלצות על מסלול בן שבוע-שבועיים בליגוריה

תמונת הפרופיל של yaronrom
yaronrom

”ליגוריה טיול בן שבועיים“

קרא עוד

טיול בליגוריה איטליה 5-18/6/2018

יום ג 5/6: מילנו, נוחתים בשעה 10:55, לוקחים מונית למלון Ascot שהזמנו, מגיעים למלון במונית כשעה נסיעה 13:00-14:00.

יום ד 6/6: מילנו,

יום ה 7/6: מילנו,

יום ו 8/6: משכירים רכב ויוצאים איתו בשעה 10:00 בערך לכיוון הריווירה - 193 ק"מ הגענו בשעות הצהריים לכפר הדייגים Camogli, בהמשך מלון 4 כוכבים Cenobio Dei Dogi בערך בשעה 13:00 ומטיילים מהמגרש צפונה לאורך חוף הרחצה. מיטב הבילוי והמסעדות שוקק החיים, (כדאי לאכול כאן ארוחת הצהריים) ,  הלאה דרך הנמל העתיק, לבקר באקווריום הממוקם ב Castello Dragonara אשר משקיף על הנמל מדרומו.

יום שבת 9/6: ביציאה מ Camogli דרומה 6.7 ק"מ לכיוון תצפית על האזור מכנסיית San Rocco. להמשיך מ .san Rocco 4.5 ק"מ עד ההר של Portofino Vetta.    מגיעים למלון ב Rapallo שנקרא Hotel Giulio Cesare - מומלץ לא לקחת חדר שפונה לנוף, חדר כזה הנוף שלו הוא לא משהוא אבל הוא מושיב אותך על הכביש הראשי של הכפר ועם האופנועים שמסתובבים לך כל הלילה זה ממש איום, הם היו ממש נחמדים והעבירו אותנו לחדר אחורי ואז יכולנו לנשום לרווחה.

יום א 10/6: Rapallo לקחת ספינה ולשוט ל Portofino, להסתובב בעיר מעט, הליכה למגדלור בערך שעה, נסיעה בספינה ל La Fruttuso שעתיים וחצי, ונסיעה בספינה חזרה ל Rapallo - אנחנו ויתרנו על נסיעה זאת ונשארנו ב Portofino עד סוף היום, כשסיימנו חזרנו ל Rapallo לסיום היום.

יום ב 11/6: Rapallo, תצפית מכנסיית Madonna Di Montallegro, ירידה לעיר וסיבוב התרשמות, לנסיעה ל Santa Margherita, ביקור במבצר Castello Di Santa Margherita, וביקור ותצפית מכנסיית Madonna Di Montallegro.

יום ג 12/6: Rapallo, נסיעה ל La Sepzia הדרך לוקחת כשעה וחצי, בדרך נבקר בעיירה Sestri Levante ואח"כ עוד כשעה עד שעה וחצי עד Portovenre.

אני לקחתי מלון 3 כוכבים Hotel Della Baia בדרך ל Portovenere כ 23 דקות נסיעה עד לתחנת הרכבת בLa Sepzia.

יום ד 13/6: ביקור בחמשת הכפרים הקסומים צ"ינקווה טרה אשר נותן לכפרים "חמש האדמות"

יום ה 14/6: ביקור בחמשת הכפרים הקסומים צ"ינקווה טרה אשר נותן לכפרים "חמש האדמות".

חמשת הכפרים הם: Riomaggiore * Manarola Corniglia Vernazza ** Monterosso. הכפרים המצוינים עם * או ** הם כנראה היפים ביותר לביקור. האחרון שבהם Monterosso הוא הגדול ביותר אבל יש בו פחות מה לראות, פחות שווה, אפשר לוותר.

לבקר בכפרים נסענו ביום הראשון ברכבת, וביום השני מצאנו ב Portovenere סירה שנוסעת מכפר לכפר ומורידה ומעלה נוסעים. זה ממש פנטסטי לראות את הכפר מתוך הים! לא לוותר. אכן הכפרים לבילוי הם Riomaggiore ואח"כ Vernazza. כפר Corniglia הוא לא משהו וגם מחייב עליה רצינית אליו. אפשר להשתמש באוטובוס אם אתה נוסע ברכבת - העליה עליו היא חינם.

יום ו 15/6: ביקור ב-Portovenere בעיר העתיקה ונשקיף מלמעלה על האזור, נבקר בכנסיה, מעל אזור הכנסיה ישנו המבצר עליה לא קשה והראות מלמעלה ממש פנטסתי, לא לוותר! ואח"כ נסע לכפר Camogli, נגיע בשעות הצהריים ונתמקם במלון Cenobio Dei Dogi. המלון יפהפה, הוא גם יקר בהרבה משאר המלונות אבל השהות בו היא ממש טובה. צריך לקחת חדר בקומה העליונה עם תצפית לכיוון החוף. התצפית מהחדר היתה ממש מרשימה.

יום שבת 16/6: נסיעה לעיר בירת האזור: Genova, נגיע למלון שלנו Nh Collection Genova Marina. ליד המלון האקווריום של Genova, הגדול ביותר הקיים באירופה, שעות הפתיחה שלו 9:30-20:00, (כניסה אחרונה ב 18:00) יש שם לכלוך בכל מקום והאקווריומים מלוכלכים קצת ודחוק, (בקרנו ביום א, כנראה שזה לא יום בשבילו) . המסעדה הטובה ביותר בה אכלנו, גם לא יקר, היא Trattoria Vegia Zena מסעדה לדברי ים אבל גם לבשר היא טובה מאוד והמאכלים בה הם ממש ממש פנטסטי. אוכל כמו שאכלנו שם אין בשום מקום. היא נמצאת מול האקווריום מהצד השני של הכביש. הכתובת שלה באינטרנט:

יום א 17/6: מסיימים בנסיעה למילנו לשדה התעופה למלון עד הערב Holiday Inn Milan-Malpensa Airport.

יום ב 18/6: יוצאים את המלון בשעה 10:00, ויוצאים לישראל.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של raby
raby

”מסלול מעגלי של 8 ימים בליגוריה “

קרא עוד

שלושת המלונות הוזמנו מראש ונשכרה מכונית.

ביום הנחיתה במילנו המשכנו דרומה בדרך המהירה המזרחית מבין השתיים, כשמעל גנואה פנינו לכיוון לבנטו שם לנו יומיים.

ביום המחרת טיילנו בצ'ינקוואה-טרה ועל כך ראו טיפ נפרד.

ביום השלישי נסענו ללה-ספציה, לריצ'י ולשפך המרגה – הקטע בין לריצ'י לשפך הנהר מרהיבה ביופיה; בלריצ'י יש שוק, אך אין לדעת האם מתקיים בכל יום. בסוף היום הגענו לרפאלו ל-4 לילות.

ביום הרביעי שטנו לפורטופינו שם, בין השאר, טיילנו בדרך המובילה למגדלור; בחזרה עצרנו גם בסנטה מרגריטה.

ביום החמישי על ה-Ss1 חצינו את חצי האי פורטופינו אל צידו השני וטיינלו בקמוגלי; בחצייה חזרה ירדנו לעבר סנטה מרגריטה ולאור החוף עד פורטופינו; החזרה לרפאלו כולה לאורך החוף.

ביום השישי ביקרנו בגנואה כולל הנמל, הסמטאות, הכיכרות ורח' גריבלדי; צהריים ב-Eataly – מתחם מזון, מסעדות וכלי בית מרשים מאוד.

ביום השביעי עשינו דרכנו חזרה למילנו בדרך המהירה שמקבילה ממערב לזו שבה הדרמנו, וזאת כדי לבקר ב-Casal בבית כנסת עליו קראתי במרשתת; היה סגור אך העיירה נחמדה; פתוח רק פעם בשבוע שעות בודדות ובשאר הימים עפ”י תיאום מראש – מומלץ לבדוק לפני היציאה לדרך;

במילנו ביקרנו בדומו, כולל עליה על הגג ובערב אכלנו באיזור הבררה; למחרת במילנו ראינו את “הסעודה האחרונה”, המבצר הגדול והמוזיאון בו דגמים עפ”י תוכניותיו של ליאונרדו דה וינצ'י; בערב שוב בבררה; אם לא הזמנתם שבועיים מראש כניסה לראות את 'הסעודה האחרונה' תוכלו לבוא ביום בו תרצו לבקר שם בשעה שמונה בבוקר וליהנות מביטולים; אם הגעתם מאוחר יותר כמונו והתמזל מזלכם ימצא אתכם מדריך שנותרו לו כרטיסים וימכור לכם.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול בן שבוע-שבועיים בליגוריה

אין עדיין פוסטים על מסלול בן שבוע-שבועיים בליגוריה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות