מסלול חד יומי ביאנגשו ”יום טיול על אופניים ביאנגשו“

לאחר התלבטות החלטנו ששיט על נהר הלי, ארבע שעות מגווילין ליאנגשו בקבוצה של 60 אנשים, ממש לא מתאים לנו. נסענו באוטובוס ליאנגשו, 18 יואן לנוסע כשעה נסיעה, הגענו בשעה 10:30. התיישבנו במסעדה לארוחת בוקר ולפתע נידבק אלינו מדריך מקומי. לחץ עלינו לקבל הדרכה, פתח מחברות עם המלצות של מטיילים אחרים ביניהם ישראלים. אכן קראנו את ההמלצות והחלטנו לקחת אותו לכל היום מה שהתברר כהצלחה גדולה. 

הבחור אירגן לנו טיול אופניים נפלא בנופים מדהימים, ניכנס לתוך הכפרים וממש הראה לנו את בתי הכפריים, את פנים הבתים, חוויה חזקה מאד, שנותנת מבט נוסף על הצד האפל של החיים הקשים בסין. 

לאחר רכיבה של שעתיים אנחנו בהמלצתו עלינו על שיט בבמבו, שיט פרטי על נהר דרגון. המדריך לא עלה איתנו הוא דאג להעברת האופניים לנקודת סיום השיט. השיט היה מרהיב, צוקים מטורפים, יופי עוצר נשימה. 

לאחר סיום השיט רכבנו לגבעת הירח, נחמד מאד. משם רכבנו עוד כשעה עד יאנגשו. סך הכל, 22 קילומטרים. לאחר מכן, אכלנו איתו ארוחת ערב במסעדה טובה מאד של חבר שלו, במדרחוב בפינה שקטה. סגרנו איתו על הליכה למופע המרכזי על האגם ביאנגשו. המדריך חשש שנאחר את המופע ולכן אסף אותנו יחד עם אופנוען נוסף, כנראה חבר שלו, לאתר המופע. הנסיעה על האופנוע היתה כיפית מאד. המופע הוא באגם על רקע הצוקים, המקום מדהים ביופיו ומשחקי האור מרשימים. יחד עם זאת המופע עצמו הוא פולקלוריסטי עם המון רקדנים. הריקודים ממש לא מרשימים, הרקדנים בעיקר הולכים הלוך וחזור, בכל פעם בתלבושת אחרת. השירים והמוזיקה לא ממש מדברים אלינו, בקיצור בדיעבד לדעתי אפשר לוותר על המופע, שעולה 200 יואן לאדם. 

סך הכל שילמנו למדריך עבור כל היום כולל: מופע, אופניים וסירה 720 יואן ועוד 60 יואן תשר. כמובן שהזמנו אותו לאורך היום לשתייה ולארוחת ערב. פרטי המדריך: Xu Xiao Di. הוא סיפר שהוא מתאים את הטיול על פי המטיילים ודרישותיהם ומסוגל לשלב כמובן טיול ברכב. למלון בגווילין חזרנו באוטובוס, 20 יואן לכרטיס.

לכל המידע על יאנגשו סין
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות