תחבורה ציבורית ומוניות בבוהול ”גבעות השוקולד, חוות הטרסיירים ובוהול הפנימית ללא אופנוע“

הרבה ישראלים שמגיעים לבוהול ורוצים להגיע ל”אטרקציות” המוכרות של בוהול הפנימית, כמו גבעות השוקולד או חוות הטרסיירים, שוכרים אופנוע או מכונית. אלא שלעיתים מדובר בהוצאה יקרה יחסית, בטח אם מתחילים בפנגלאו אבל גם אם מתחילים באזור לובוק (אופנועים מלובוק מתחילים מ-500 פסו לא כולל דלק), וכמו כן, יש כאלה שקצת מלחיץ אותם לנסוע בפיליפינים באופנוע.

אז למי שהתעניין ניתן ובהחלט פשוט לטייל באזור באוטובוסים, זאת משום שאתרים רבים מאוד שרוב התיירים מגיעים אליהם נמצאים במרחק הליכה של דקה עד עשר דקות מהכביש שבין לובוק לכרמן. אז מה עושים?

אוטובוסים מטגבילארן לכרמן ובכיוון ההפוך עוברים בתדירות גבוהה מאוד, בדרך כלל כל עשר דקות. אפשר לעצור אותם בכל נקודה על הדרך ולעלות ולרדת. נסיעה בודדת מתחילה מכמה פסואים בודדים לנסיעות הקצרות יותר, ולא תעלה יותר מכמה עשרות בודדות של פסו לנסיעה ארוכה מכרמן ללובוק או לטגבילראן. כך שההוצאה על התניידות היא קטנה יותר, ומצד שני אין כאב ראש גדול בכלל.

על הכביש מלובוק לכרמן ניתן למצוא (לפי הסדר): את העיירה לובוק (שהיא מקסימה ואפשר לישון בה, וכן נמצאת בה כנסיית הענק היפיפיה שנהרסה ברעידת האדמה האחרונה), את נאטס האטס (מקום מגניב וחמוד לישון בו בלב היער, שאהוב על מטיילים), את פארק האטרקציות לובוק (שבו יש אומגה מהיפות בדרום מזרח אסיה, מעל נהר לובוק הגועש והמהמם), את חוות הטרסיירים, את חוות הפרפרים וכן את גבעות השוקולד. ייתכן שיש על הכביש עוד אטרקציות נוספות.

לכל המידע על בוהול פיליפינים
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות