טיפים נוספים על תחבורה בפפואה ניו גינאה ”האי ניו איירלנד- איך להגיע ולהתנייד“

תמונת הפרופיל של מגד
מגד
1

האי ניו איירלנד בפפואה נמצא מצפון לאי ניו בריטן וקטן ממנו, והוא פרובינציה עצמאית. האי צר וארוך ובמרכזו רכס הרים. רוב הכפרים פרוסים לאורך החופים, העיירה המרכזית ביותר וגם היחידה היא קיביינג שבקצהו הצפון מערבי ובה שדה התעופה היחיד, לאורך החוף ישנו כביש טוב שעליו אפשר לנסוע בין הכפרים השונים.

ההגעה לאי אפשרית בשתי אופציות: טיסה לקיביינג שיוצאת מרבאול או מפורט מורסבי, או הגעה עם סירה מהאי הסמוך ניו בריטן כמו שאנו עשינו. הסירות מפליגות על הקו שבין קוקופו שבאי "ניו בריטן" לנמתניי שבמרכז האי "ניו איירלנד". ההפלגה לוקחת שעתיים-שלוש שעות בסירת מנוע פתוחה יחד עם כשמונה נוסעים ועולה 70 קינה, 10 קינה לתרמיל גדול. כשהים מעט גבוה נרטבים במהלך ההפלגה, לכן כדאי לשים ארנק טלפון ודרכון בשקית אטומה בתרמיל.

בניו איירלנד לוקחים אוטובוס של 20 דקות מהחוף הדרומי שבו נוחתים, לכפר נמתניי שבחוף הצפוני. מנמתניי יש קווי Pmv לעיירה קיבינג שלוקחים כחמש-שש שעות או קווים אחרים לכפרים שלאורך החוף (אותו הכביש פשוט קווי מאסף). מכיוון שההגעה לנמתניי היא בדרך כלל בשעות אחר הצהריים, מומלץ להישאר בה או באחד הכפרים באזור ללילה. בנמתניי יש גסטהאוס וחנות קטנה למצרכים, וכן אפשר לקחת ממנה סירה לאי ליהיר שנמצא מצפון לה מרחק כשעתיים-שלוש שעות הפלגה (לא עשיתי זאת אבל זו אופציה מעניינת למי שיש זמן).

את הנסיעה מנמתניי לקיביינג מומלץ לפרוס על כמה ימים. כדאי לעצור בדרך ליום-יומיים באחד הכפרים על החוף. אנחנו עצרנו בכפר "מלום" שבו ישנה קהילה יהודית משיחית קטנה, אבל ניתן לעצור בכמעט כל כפר ולמצוא מישהו להתארח אצלו, או לשאול מראש מקומי איפה יש אכסניה.

לכל המידע על פפואה ניו גינאה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי