עונות ומזג אויר בתאילנד ”המלצות על מזג האוויר בתאילנד“

נהוג לחלק את השנה בתאילנד לשלוש עונות:

העונה ה"קרירה", שהיא למעשה החורף שלנו (נובמבר עד מרץ) היא העונה הטובה ביותר לטיול. יחסית קריר יותר (קריר זה 25 מעלות) עם לחות נמוכה מ-80% וללא גשם.

העונה החמה נמשכת מחודש אפריל ועד יוני (35 מעלות בממוצע עם למעלה מ-90% לחות) והנה העונה הפחות טובה לטיול עם שמש חזקה ומפלים יבשים. 

העונה הגשומה היא עונת המונסונים, שנמשכת מתחילת יולי ועד סוף אוקטובר עם טמפרטורה ממוצעת של 30 מעלות ומעל 90% לחות. זוהי גם העונה הנופלת בדיוק על החופש הגדול בישראל ובניגוד לדעה הרווחת, דווקא מתאימה מאוד לטיול. צפו למונסון מידי יום אחר הצהריים באזור השעות 15:00-16:00. המונסון מגיע משום מקום, נמשך כשעה ונעלם כלעומת שבא. חמש דקות אחריו הכל כבר יבש.

חשוב לשים לב, שבאיים המזג אוויר עלול להיות הפוך בין שני הצדדים. קיץ בפוקט ומונסון עז בקוסמוי ולהפך. לפוקט מומלץ להגיע בעונה ה"קרירה" ואילו לקוסמוי מומלץ להגיע בעונה הגשומה.

לא מומלץ לקחת מטריה, אפילו אם זה העונה הגשומה. הגשם נוחת במפתיע אחר הצהריים לשעה ונעלם בלי להשאיר עקבות. שבו בזמן הזה ושתו שייק פירות, או נצלו את הזמן למסג' נהדר, ככה הגשם נראה יפה יותר.

בשנייה שיורדת הטיפה הראשונה, צצות המוני באסטות, המוכרות מטריות ומעילי גשם מניילון, היעילים נגד גשם וגם נוחים לאחסון וכמובן עולים כמה שקלים. לא להביא מהארץ.

לכל המידע על תאילנד
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות