הר טיאנמן ”הר טיאנמן, בעיר Zhangjiajie “

הר טיאמנן נמצא בעיר Zhangjiajie שבמחוז חונאן במרכז סין. הר טיאנמן בכלל לא מוזכר בלונלי פלאנט משום מה. פשוט מקום מדהים ביופיו ושווה להגיע לכאן למרות העלות. כניסה 258 יואן, דרך ההוסטל עלה לי 240, לסטודנטים מתחת לגיל 24 המחיר הוא 168 יואן. המחיר כולל את הרכבל הלוך חזור ומיניבוסים בתוך הפארק.

לא להתבלבל עם הפארק השני שיש בעיר, שכן מוזכר בלונלי פלאנט, פארק אווטאר. מדובר בשני פארקים שונים. הכניסה לפארק היא מתחנת הרכבל שנמצאת בעיר, לא רחוק מהרכבת ומהאוטובוסים, קו 4 מגיע לשם. מדובר ברכבל הארוך בעולם. עולים ברכבל במשך כ-35-40 דקות עד התחנה האחרונה, שנקראת תחנת הרכבל העליונה.

משם ניתן לטייל בשלושה אזורים: מערבי, אמצעי ומזרחי, כשהמערבי יותר עמוס בתיירים. אני התחלתי במערבי. מדובר בסדרה של מרפסות מעל למצוק תלול, ובנוסף יש קטע של מרפסת שקופה, שאליה צריך להוסיף עוד 10 יואן. לא להתקמצן - שווה ביותר! ניתן לעקוף מלמעלה, למי שפוחד.

בדרך עוברים גשר גדול ומגיעים לתחנת רכבל הפנימית, שאם רוצים לחזור ברכבל לכניסה, צריך לשלם כאן תוספת. התחנה כאן צמודה למקדש הגדול. מכאן ממשיכים לקטע המזרחי, שממנו ניתן להשקיף על המערה המדהימה מלמעלה. בסופו של קטע זה, חוזרים לתחנת רכבל העליונה - הכניסה. מי שרוצה, יכול להמשיך לקטע האמצעי, שהוא בסך הכל עלייה לתצפית. לא עשיתי, כי רציתי לשמור כוח להמשך.

אחר כך לוקחים את הרכבל שאיתו עליתם בבוקר ויורדים איתו עד לתחנת ביניים. משם לוקחים את המיניבוס ומגיעים לרחבה גדולה, שממנה נשקפת המערה של ההר. משם נכונה לכם עליה של 999 מדרגות.

לאחר מכן חוזרים עם המיניבוס חזרה לרכבל ואיתו יורדים חזרה לעיר או ממשיכים עם מיניבוס לשער הצפוני. הנוף מדהים, שווה להגיע לכאן ולקוות שלא יהיה גשם וערפל.

לכל המידע על חונאן סין
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

הזמנת חופשה לחונאן

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם