נהיגה וחניה בדרום קוריאה ”טיפים לנהיגה בדרום קוריאה“

חזרנו מ12 יום של טיול בדרום קוריאה, מתוכם כ8 ימים עם רכב (באזור בוסאן ובג''ג''ו) , בסיכום אין בעיה לשכור רכב ולנהוג בדרום קוריאה אך בפרטים מסויימים הנהיגה שונה מהנהיגה בארץ וכדאי להיערך -

 • כפי שכתבו לפני - השכרת רכב דורשת רשיון נהיגה בינלאומי.
 • אפליקציה מומלצת לניווט - Naver, זוהי אפליקצייה קוריאנית בעלת אפשרות לממשק באנגלית, היא נוחה מאוד לנהיגה, קצת פחות נוחה לניווט רגלי ומקושרת גם לתחבורה ציבורית, הייתרון הגדול שלה הוא בהתראה טובה על מצלמות מהירות (ראו בהמשך) , החיפוש מעט חלש אך ניתן לחפש גם על פי מספר טלפון של היעד (ללא הקידומת) וכך למצוא אותו בקלות.
 • כבישי קוריאה מלאים במצלמות מכל הסוגים! מצלמות מהירות בצד הדרך ועל עמודים, מצלמות מהירות ממוצעת (מצלמות בתחילת ובסוף קטע כביש) , מצלמות רמזור, מצלמות נתיב תחבורה ציבורית וסתם מצלמות פיקוח, בד”כ כל 2 - 5 דקות תפגשו מצלמה.
   נסיון לנסוע במהירות המותרת (100 בכבישים מהירים) לא בהכרח יפתור את הבעיה כי לפעמים המהירות בקטע כביש מסויים יורדת בלי סיבה נראית לעין ל50 ואפילו ל30 קמ”ש ובד”כ תהיה באזור מצלמה, קל לפספס את השינויים.
   הפתרון כאמור הוא לנסוע תמיד עם אפליקציית ניווט מעודכנת המתריעה על מצלמות.
 • זכות קדימה - מושג מעורפל בקוריאה הדרומית. אין בכלל תמרורי עצור או “תן זכות קדימה” בצמתים ולא תמיד ברור למי יש זכות קדימה, לרוב הראשון שמגיע לצומת לוקח לעצמו את הזכות.
   הנהגים הקוריאנים אינם נותנים זכות קדימה במעגלי תנועה, ואם יצליחו יידחפו לפניכם ויאלצו אתכם להאט, סעו בזהירות!
 • טיפ להולכי רגל - מעבר חציה הוא המלצה בלבד שבד”כ הנהגים אינם מכבדים.
 • כבישי אגרה - בד”כ יש שני שערים - אחד בתחילת הכביש ואחד בסופו, המסלולים השמאליים בשערים הם למנויים בלבד ומסומנים בפס בצבע תכלת על הכביש, יש להיכנס לאחד המסלולים הימניים ללא פס תכלת. בשער הכניסה לוקחים כרטיס ומשלמים בשער היציאה בהתאם למרחק, לפעמים אין כרטיס בשער הכניסה, לא לדאוג - ביציאה ידעו למצוא איפה נכנסתם ויחייבו בהתאם גם בלי כרטיס. בחלק מכבישי האגרה (בעיקר גשרים) התשלום הוא קבוע ומתבצע בכניסה. אם תשתמשו בNaver (ראו בטיפ הקודם) בתור אפליקציית הניווט תקבלו הערכה של עלות האגרות כבר בזמן תכנון המסלול.
 • רמזורים - שונים מעט מהמקובל בארץ. פנייה ימינה באור אדום מותרת (יש לתת זכות קדימה אם נדרש ולהזהר מהולכי רגל) .פניה שמאלה מתבצעת ע”פ אור ירוק בצורת חץ שמאלה בניגוד לאור הירוק העגול שנותן רשות להמשיך ישר בלבד (יש סה”כ 4 אורות המסודרים במאוזן: אדום, צהוב ושני ירוקים) . רמזור מהבהב בצבע כלשהו מאפשר להיכנס לצומת (בזהירות.)
 •  

סעו בזהירות, טיול מהנה.

לכל המידע על דרום קוריאה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות