טיסות בסידני ”תיק יד בטיסה - מה אסור ומה מומלץ לקחת“

אסור- מספריים מכל סוג, אולר, לדרמן, סכו``ם, וכל כלי חד אחר. אסור גם בלוני גז (לגזיה) כמובן... כל הדברים החדים וה``מסוכנים`` - צריכים להיות בתרמיל הגדול שנכנס לתא המטען של המטוס, ולא בתיק הקטן שעולה איתכם. לדרמן סכו``ם וכו` - הכל נכנס לתיק הגדול.

לגבי אוכל- זה לא משנה באיזה תיק - רק צריך להצהיר. ההצהרה מתבצעת באמצעות טופס שממלאים לפני הנחיתה - ואם יש מה להצהיר עוברים את המכס במסלול האדום (!!!) ומגישים את הטופס, והם מחליטים מה לבדוק. כדאי מאוד שכל הדברים שמצהירים עליהם יהיו מרוכזים יחד, במקום שנוח להגיע אליו בחיפוש.

רצוי- ספר טוב, מוזיקה טובה, ודברים נוספים שעשויים לעזור להעביר את הזמן - לפי העדפה אישית: יומן - אם כותבים, ספר תשבצים - אם אתם פותרים, עיתונים מהארץ (הזמנות אחרונה לקרוא עיתון על ישראל בזמן הקרוב...).

אני ממליצה לקחת גם סוכריות ומסטיקים - להקלה על האוזניים בנחיתות והמראות.

כדאי גם שיהיה תיק רחצה קטן (או לפחות מברשת שיניים ומשחה, דאודורנט ומסרק) - להתרעננות בין הטיסות ולמקרה שהתרמיל שלך יגיע אחריך...אנחנו טסנו דרך סינגפור והתרמילים בטעות המשיכו לסידני והגיעו אלינו חזרה רק כעבור יממה וחצי. זה היה מאוד נוח שהיה לנו בתיק הקטן תיק רחצה ודברים שצריך כדי להסתדר, וכך יכולנו להשתמש בכסף שנתנו לנו (100$HK) לדברים אחרים ולא לקניית מברשת שיניים... (לא ידענו כמה זמן יקח עד שיגיעו הדברים חזרה אמרו שזה יכול לקחת עד 4 ימים).

לכל המידע על סידני אוסטרליה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות