תחבורה והתמצאות בסידני

סידני היא עיר גדולה. איך מגיעים ממקום למקום במהירות, בזול ובקלות? אוטובוס אולי? רכבת? מה דעתכם על מעבורת? לפניכם הדרכים הטובות ביותר לנוע בעיר מנקודה לנקודה.
יעל - צוות למטייל ברשת
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: תחבורה והתמצאות בסידני
© מאורי הירש

תחבורה משדה התעופה אל העיר

המפגש הראשון שלכם עם אוסטרליה יהיה בשדה התעופה של סידני Sydney Airport, שדה תעופה מרכזי, בין הגדולים והעמוסים משדות התעופה בעולם. שדה תעופה זה משמש לטיסות בינלאומיות וטיסות פנים (ליעדים אחרים ברחבי היבשת). כדי להגיע משדה התעופה לעיר תוכלו להיעזר ברכבת היוצאת בתדירות גבוהה (כל חמש דקות), במהלך שיבעה ימים בשבוע עד השעה 12 בלילה. בנוסף לרכבת, תוכלו להיעזר במוניות המחכות ממש מחוץ לשדה התעופה, אוטובוסים ציבוריים או הסעות פרטיות.

לתחילת הכתבה

תחבורה בתוך העיר

רכבות
מערכת הרכבות בסידני מאפשרת הגעה מנקודה לנקודה בעיר במהירות, ביעילות ובעלות סבירה. הרכבת משרתת את רבים מתושבי העיר וכמובן את התיירים המגיעים אליה, שיכולים ליהנות מכרטיסי נסיעה מיוחדים (אמצעי מצויין לחסוך בעלויות, במהלך הטיול).

הרכבת החשמלית הקלה
הרכבת החשמלית הקלה של סידני Metro Light Rail, מערכת התחבורה החדישה ביותר בעיר, נוסעת במהלך היממה כולה, שבעה ימים בשבוע, באזורים המרכזיים של העיר, מהתחנה המרכזית ועד צ`יינה טאון, עוברת דרך הדארלינג הארבור, שוק הדייגים ופארק Wentworth.

המונורייל
המונורייל Monorail רכבת עילית משוכללת וחדשנית, הנוסעת סביב מרכז העיר (ה- CBD) ועוצרת, במהלך נסיעתה בכ- 8 תחנות שונות. הנסיעה מאפשרת "מבט על" על האזור המרכזי, שוקק החיים של סידני, מבט מיוחד ושונה. המונורייל יוצאת מתחנתה הראשונה בתדירות גבוהה (כל 2-5 דקות), ונוסעת במשך כ-15 דקות לערך, עד להשלמת המסלול כולו.

אוטובוסים
אחת הדרכים הטובות והיעילות להתנייד בעיר, היא באמצעות האוטובוסים. התחנות המרכזיות, מהן תוכלו לעלות עליהם, נימצאות ב- Circular Quay` Wynyard, Town Hall והתחנה המרכזית - Central Station. שעות הפעילות של האוטובוסים הן מדי יום החל מהשעה 05:00 לפנות בוקר ועד 23:00 בלילה.

אוטובוס לתיירים
קיימות שתי אפשרויות לצאת לסיור בעיר, על אחד מהאוטובוסים המקומיים, כזה העוצר באטרקציות המרכזיות, ומאפשר לרדת ולעלות בכל אחד מהיעדים האלה. האוטובוס האדום, אוטובוס מס` 27, הנוסע בסביבות העיר, והשני, האוטובוס הכחול, אוטובוס מס` 19, הנוסע באיזור בונדיי. מינימום הנסיעה - 20 דקות.

מעבורות
אחת הדרכים לגוון את הטיול בעיר ובמקביל גם להגיע ליעדים אחרים, היא באמצעות אחת המעבורות היוצאות ומגיעות לנמל סידני. ישנן מעבורות רבות היוצאות ליעדים שונים, בתדירות שונה ובטווח מחירים מגוון. זוהי דרך מצויינת לראות את העיר ואיזוריה השונים מזווית קצת אחרת.

מוניות
ברחבי העיר תוכלו למצוא אינספור של מוניות שתשמחנה לקחת אתכם ליעדכם. רק זיכרו - לא מדובר באמצעי תחבורה זול במיוחד.

סידני פאס
כרטיס נסיעה מיוחד, ה- Sydney Pass, התקף לשלושה, חמישה או שבעה ימים, מאפשר נסיעה חופשית בכל אמצעי התחבורה שמציעה העיר: האוטובוסים, הרכבות וכן אוטובוסי התיירים המאפשרים להכיר את היעדים הפופולארים. בנוסף, מציע הכרטיס הנחות שונות באטרקציות שמציעה העיר.

לתחילת הכתבה

תחבורה מהעיר ליעדים אחרים

רכבת
 מסידני תוכלו לעלות על רכבות הלוקחות את נוסעיהן מחוץ לעיר, ליעדים רחוקים יותר. רכבות אלו הן חלק ממערכת התחבורה העיקרית של אוסטרליה, ה- CountryLink.

אוטובוסים
קיימות באוסטרליה כמה חברות אוטובוסים שונות הלוקחות את נוסעיהן ליעדים הפזורים בכל היבשת (גם ליעדים רחוקים). ניתן לרכוש כרטיס נסיעה חד פעמי, כרטיס לפי מרחק (ק"מ) או מספר מקומות העצירה, כרטיס לפי מסלול ועוד (דרכים מצויינות לחסוך בכסף). חברת האוטובוסים הגדולה ביותר והמוכרת היא ה- Greyhound. תיירים ואף מקומיים יכולים לקנות פס (Buss Pass) ובהתאם לתנאיו, להשתמש בסוג תחבורה זה.

לתחילת הכתבה

סידני לתרמילאים - כל מה שחייבים לדעת באתר "עפתי" >>

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על סידני