מסלול ארוך בלימה ”חודש בפרו - טיפים על קוסקו ולימה“

היות והטיול לפרק זמן קצר יחסית, התמקדנו בפרו באיזור קוסקו והסביבה הקרובה ובאקוודור - בגאלאפגוס, בניוס וקיטו. הטיול נערך בחודשים ספטמבר אוקטובר 2007, כשהעלות הכוללת הסתכמה בקצת מעל 11000 $ לזוג (כולל מרכיב טיסות וטיסות פנים).הטיול אינו מיועד למוצילרים אם כי ריכזתי המלצות שכל טייל יוכל להנות מהן.

מסלול הטיול - נחיתה בלימה 7/9, טיסת בוקר לקוסקו ושהייה בקוסקו והסביבה 11 יום (יומיים ראשונים שהיה רגועה בקוסקו תוך סיור בסמטאות הציוריים של שכונת סאן בלאס, ביקור במוזיאון האינקה ובקתדרלה, 3 ימי ראפטינג עם חברת ``אריק אדוונצ`ר``, יום מנוחה נוסף בקוסקו, 3 ימי טיול אופנועים ב``עמק הקדוש`` כולל ביקור במאקצו פיקצו, יום נוסף למנוחה בקוסקו), טיסת בוקר 18/7 לגוויאקיל באקוואדור, למחרת טיסה לאיי הגאלאפגוס לשיט של 8 ימים (19-26/9), בניוס 4 ימים וקיטו ליומיים. אם אתם קצרים בזמן לעניות דעתנו פרק זמן זה ממצה את הטיול ללא לחץ מיותר.

הזמנת טיסות פנים - את טיסות הפנים לקוסקו וחזרה ללימה, הזמנו דרך חב` Fertur Peru Eirl עוד מהארץ. טל: 51-1-427-2626 (לבקש את קארין). עלות הטיסות 60$ לכיוון.

לימה - מלון: אנו הזמנו מלון עוד מהארץ (El doral). מלון נחמד, לא יותר מזה, בעלות של 60$ ללילה. בלימה הכרנו נהג מונית מאד חביב וישר, ששירת אותנו בשהותינו הקצרה בלימה. היתרון שיקח ויחזיר אתכם משדה התעופה (10$ לאדם לכיוון), יארגן לכם מלון (בהתאם לעלות שתרצו לשלם) וישרת אתכם במהלך שהותכם בלימה.פרטי הנהג - פאקו/פרנצ`סקו, טל :51-1-91047926 , מייל: criiss6@hotmail.com . מומלץ ביותר.
מסעדה: מסעדה יוקרתית ומעוצבת הממוקמת בחוף הים ( ``המסעדה`` בלימה). יש צורך בהזמנת מקומות מראש. שם המסעדה - La Rosanautica. למסעדה אתר :la rosanautica.com  
אוכל גורמה, אוירה רומנטית. 

קוסקו 

  • מלון - Hotel Pension Alemana, מלון יפהפה ולא יקר (45$ ללילה לחדר), הממוקם בשכונת סאן בלאס. החדרים מרווחים עם נוף מרהיב.בחצר המלון גינה מטופחת. לדבר עם בעלת המלון (כריסטינה) ולהזמין חדרים מס` 1 או 11 ( גם מחדרים 9 ו-10 נשקף נוף העיר).
  • מסעדות - Fallen Angel.``המסעדה`` בקוסקו. ממוקמת בצמוד למוזיאון פרה קולומביה. עיצוב חלל הפנים מדהים! האוכל גורמה. יש צורך בהזמנה מראש. מסעדה נוספת מומלצת- Pacha Papa, בכיכר סאן בלאס. המנה המומלצת-לוגו. דווקא ממסעדה שהומלצה ע``י רבים (אינקה גריל, בכיכר המרכזית), מאד התאכזבנו. 
  • בתי קפה/בארים - Jack`s Cafe בסמוך לכיכר סאן בלאס. Mitologic - באר/מועדון לחובבי הסלסה שביניכם. Ukuku`s pub- באר/מועדון הכולל הופעות חיות של להקות מקומיות.
  • מוזיאונים - מוזיאון אינקה הינו ``חובה``. ביקור במוזיאון זה ממצה (הביקור בפרה קולמביה היה מאכזב). אנו לקחנו מדריך (אריק) שנתן ערך מוסף לביקור. כמו כן רכשנו ממנו ערכה הכוללת שני CD המאגדים את כל האינפורמציה הנדרשת על קוסקו, העמק הקדוש, מאקצו-פיקצו, כמו גם כוללים כמות גדולה של תמונות. הבחור השקיע ואף בנה אתר, כך שניתן לרכוש את הערכה, טרם הגעתכם. אתר המדריך: www.treasuresofcussco.com 
  • טיול ראפטינג - 3 ימים באפורימק. את הראפטינג ביצענו עם חברת Eric Adventure בעלות 140$ לאדם (לדבר עם קוקו או אדורנו). היות ושמענו רבות על תאונות שקרו בנהר, בחרנו בחברה זו הידועה כברמת הבטיחות הגבוהה בה וע``ס המלצות חברים.  ואכן, כאחד שערך מספר טיולי ראפטינג , טרם ניתקלתי ברמה מקצועית ובטיחותית שכזו בעבר. מומלץ ביותר, גם בשל אווירת המשפחה שמשרים המדריכים. באם בחרתם בחברה זו דש לגיסוס ( ``המדריך``), זאן קלוד, ויתר המדריכים.
  • סיור בעמק הקדוש- את הטיול החלטנו לבצע באופנועים. המסלול - קוסקו-פיסאק-אוייטטמבו (יום ראשון, לינה באוייטטמבו), לתכנן תביקור בפיסאק ביום א`בו נערך השוק הגדול, ביום שני- רכבת למאקצו פיקצו (מדריך מומלץ Wagner טל 51-84-9730006) ולינה באוייטטמבו, יום שלישי -אוייטטמבו- מוראי (טרסות חקלאיות)- סלינס (טרסות מלח)- chinchero- קוסקו.
לכל המידע על לימה פרו
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות