מסלול ארוך בלימה ”המסלול שלנו בפרו ובוליביה - 30 יום“

לטיול שלנו בפרו ובוליביה יצאנו באמצע ספטמבר, עונה מתאימה עקב החגים שמאפשרים פחות פגיעה בעבודה. אנחנו יוצאים לטיולים עם מידע רלוונטי, אך ללא תכנית סופית. ידענו שמאצ'ו פיצ'ו הוא אתר חובה, חפצנו לבקר באמאזונס, לצפות בקונדורים בקניון קולקה ובסלאר שבבוליביה. יצאנו בטיסת lan דרך מדריד ומספר שעות לאחר הגעתנו טסנו לקוסקו, נקודת ההתחלה לטיול, ניתן לראות את הטיפ הספציפי העוסק במסלול הטיול במלון המומלץ ועוד. בקוסקו בילינו 6 ימים ולילות (לילה אחד מתוכם באגוואס קליינטס, משם יוצאים למאצ'ופיצ'ו) ומשם החלטנו לטוס לאריקיפה. באריקיפה, העיר הלבנה, שמרכז העניין בה הוא היותה נקודת היציאה לקניון קולקה, בילינו 2 ימים ולילות, במלון Nueva espana ומשם יצאנו לטיול באמצעות Maravillas לטיול בן יומיים בקניון קולקה ששיאו כמובן בתצפית הקונדורים בקניון קולקה. מציבאי עיירת המחוז אליה חוזרים לאחר הביקור בקניון יוצא אוטובוס מצויין של חברת 4M ישירות לפונו, בנסיעה של כשש שעות. הדרך חולפת ברמות הגבעות עוצרים לאוכל ושתיה (כלול במחיר האוטובוס) ומספר תצפיות. 

בפונו כבר חיכה לנו נציג המלון San Antonio suits, והביא אותנו למלון הממוקם קרוב מאוד לפלאסה דה ארמאס (מרכז העניינים), יש טיפ על המלון. 2 ימים מספיקים לחלוטין לחוות את העיר, להפליג לאיי האורוס וטקילה ואף לבקר באתר הקבורה. משם יצאנו באוטובוס לקופאקבנה אשר בבוליביה, על שפת הטיטיקאקה. מתוך מטרה כפולה, לחגוג שם את יום הכיפורים ומשם לנסות לצאת באוטובוס ליויוני (הסלאר). 3 ימים בילינו במלון המקסים Aldea del inka, העיירה פחות מקסימה ולא ראוייה לביקור כה ארוך, בכל אופן יש מסלולי טיול באזור ומספר מסעדות לא רעות. 

טיסה לאויוני חוסכת את העייפות של נסיעת לילה באוטובוס, כמובן, איש איש ותקציבו. נחתנו וכבר בצהריים היינו בטיול של שלושה ימים בסלאר. לדעתי כדאי לצאת לטיול בן יומיים בלבד, כי תנאי הלינה בשמורה לא מומלצים, תשלום 150 בוליביאנו לכניסה לשמורה, מיותר וההפסד היחיד הוא בויתור על רחצה במרחצאות. שיא הטיול הוא בסלאר הלבן והמדהים, אי הקקטוסים, התצלומים המיוחדים, לינה במלון המלח ועוד. עקב שביתה (שהינה דבר לא נדיר בבוליביה), יצאנו בסופו של דבר באוטובוס ללה פאז. ישנו לילה אחד במלון Berlina, מלון חביב (ארוחת בוקר גרועה). המלון נמצא במיקום מצויין ברחוב אילאמפו, אך הוא יקר, ומלון אינקא שנמצא מולו, זול בהרבה והוא מצויין ומהווה תחנה לתרמילאים רבים מישראל, אך גם לבעלי דרישות גבוהות יותר. נפרדים מאויוני ויוצאים בטיסה לרורהבנקה (דרך לה פאז) באמצעות חברת אמאזונס. חלקה השני של הטיסה במטוס בוכנה קטן הנוחת בשדה ירוק ברורהבנקה, חוויה בפני עצמה. לנים לילה אחד ברורהבנקה ומזמינים טיול לפמפאס בחברת פלאצ'ה המקובלת מאוד על התרמילאים הישראלים. את הזמן ברורה הקטנה שעל שפת הנהר בני מנצלים לשיטוט בשווקים, ארוחת ערב אצל ג'וליאן, שם מדריך אותנו גילי העובד הישראלי בנפלאות האוכל וארוחת בוקר במאפיה הצרפתית המקסימה.

הטיול בן שני הלילות באגן האמאזונס מהווה חוויה שראויה לטיפ נפרד, תנינים להמוניהם, דולפינים, דיג פיראנות וציד נחשים (שלא הצליח). המדריך האינדיאני אלכס, שאף שם רגלו בפי התנין, והטבחית רינה עושים הכל להצלחת הטיול. חוזרים ללילה ברורה, ושוב המסלול של ג'וליאן והמאפיה הצרפתית וטיסה מטלטלת עצמות ונפש לאחר עיכוב של מספר שעות עקב מזג אויר.

לילה נוסף בלה פאז ויום עתיר קניות, המעילים של North face הם אטרקציה, ובכלל, המחיר הזולים והשוק הבלתי נגמר הופכים את לה פאז ליעד מדהים לאוהבי השופינג. טסים ללימה בטיסה בין לאומית יקרה, ומשם במונית למיראפלורס למלון kilari החביב אך המרוחק קמעה. מיראפלורס היא שכונה יפהפיה, קניון Larco mar, הפארקים המסעדות והסביצ'ה. השווקים האינדיאנים המפורסמים של מיראפלורס עמוסי סחורה אך יקרים מאוד בהשוואה לשווקי לה פאז. ושלושה ימים חולפים בנעימים עד לטיסה הביתה עם שהות של מספר שעות וסיור במדריד.

לסיכום, מחירי הטיסות לזוג בש"ח: חברה יעד taca מלימה לקוסקו 1433 taca מקוסקו לארקיפה 1322 אמזונס מלה פז ליויוני 1141 אמזונס מיויוני לרורבנקה 1420 אמאזונס מרורבנקה ללהפז 760 lan מלה פז ללימה 3613 בינלאומית 

לכל המידע על לימה פרו
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות