זאנזה ”החוויה שלנו עם מדריך טיולים לאוסטרליה וניו זילנד“

במרץ האחרון יצאנו שני זוגות (גמלאים) לטיול מקיף בניו זילנד ובאוסטרליה. מסלול הטיול נקבע עם אביתר תמיר - No Worries Tours - ונקבע שהמדריך מטעמו יהיה מנשה סולומון. מנשה הוא בחור ישראלי המתגורר בסידני כ-12 שנים ומדריך ובעל סוכנות לתיירות בשם Dingo Travel. באחריות של אביתר היה לסכם עמנו את מסלול הטיול, הזמנת בתי מלון (בתיאום עמנו) וכן כרטיסים לאטרקציות השונות לאורך הטיול כולו. מנשה היה אמור לשמש מדריך וכן נהג הרכב הצמוד בו נעזרנו לתנועה ממקום למקום.

על אף אמירתו של אביתר שמנשה הוא מומחה לאזורים המתוארים, בפועל התרומה שלו בניו זילנד הייתה צנועה ביותר (בלשון המעטה) וניכר היה שאינו שולט בחומר. אפשר לומר שבמדינה זו היה נהג מלווה בלבד. באוסטרליה תרומתו הייתה שונה, אך התרשמותנו היא ששליטתו היא רק באזורים מסוימים כגון ההרים הכחולים וקיירנס וסביבתו.

כמו כן מפת המסלול היתה בהרבה מקרים המלצה בלבד ולא תמיד נצמדנו לכתוב (להוציא דברים שלא היו בשליטתו של מנשה) .

מבחינה ארגונית הציון הוא רע - דברים לא בדוקים, נסיעות סרק וחוסר התחשבות בצרכים אלמנטריים כמו לקחת בחשבון שיש לתת זמן לארוחות וכו'.

לסיכום: לא מומלץ להיעזר בו לטיולים ארוכים, רק בהרים הכחולים ואזור קיירנס באוסטרליה. לגבי ניו זילנד מומלץ בחום לחפש פתרונות אחרים.

לכל המידע על סידני אוסטרליה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות