המדריך ליאו ”סיור עם ליאו מבורג'ומי לורדזיה“

בבורג'ומי היינו 4 חבר'ה צעירים, וישנו בגסטהאוס של ליאו - המומלץ בפני עצמו. אחת האטרקציות המרכזיות בבורג'ומי היא נסיעה לורדזיה - עיר מערות הבנויה בתוך צלע של הר, מהמאה ה-12 לספירה. יש הרבה סוכנויות שמציעות סיור של יום שלם לשם, כנראה שהמחיר הסטנדרטי הוא 30 לארי לאדם (לא כולל 3 לארי כניסה לורדזיה ו-3 לארי כניסה לבריכה חמה, שהיא לא חובה - בהמשך) - זה גם מה שאנחנו שילמנו.

ליאו לקח אותנו ועוד 3 בחורות אירופאיות - לכ-10 שעות של סיור, כולל הרבה עצירות בדרך במקומות מעניינים. בכל עצירה הוא הסביר לנו על המקום, וענה בשמחה ובהתלהבות על השאלות שלנו. מרשימת המקומות שבהם עצרנו: Green Monastry - מנזר מחוץ לבורג'ומי, Akhaltsikhe - עיר שבה היתה פעם קהילה יהודית גדולה וחזקה והיום יש בה מעין עיר עתיקה משופצת מאוד (אבל יפה מאוד!) שיש בה ייצוג של שלוש הדתות, מנזר ששכחתי את שמו אבל היה כיף לטפס אליו ולראות ממנו תצפית, ועוד מספר נקודות בדרך. בסביבות 3 בצהריים הגענו לעיר המערות - Vardezia - האטרקציה המרכזית.

העיר מגניבה בטירוף ואפשר לשוטט בתוך המערות החצובות בהר - עד גבול מסוים, כמובן. אכלנו אוכל נחמד אם כי טיפה יקר במסעדה שמתחת לעיר, והמשכנו לבריכה החמה. הבריכה התגלתה כאכזבה - קטנה ומעופשת בתוך בניין מט לנפול - אנחנו ויתרנו על התענוג. סיימנו את הסיור בתצפית יפהפייה על השקיעה מכפר קטן ועתיק שבו כנסיה מהמאה ה 8. חזרנו עייפים אך מרוצים.

נקודה אחת לרעת כל הסיפור - ליאו נהג עם ביטחון עצמי מופרז, והנסיעה איתו קצת מפחידה. קחו בחשבון.

לכל המידע על בורג'ומי גאורגיה (גרוזיה)
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות