הדרכה בדרום קיושו ירון פטשניק ”טיול יום עם ירון-דרום קיושו,שמורת הטבע קירישימה(פברואר 2020)“

הטיול שלנו עם ירון קרה באמת בנס גדול.

לאחר שינוי תוכניות במהלך טיול שנערך חודש ביפן החלטתי להגיע לאי קיושו לבדי כתרמילאית, במזל גדול פניתי ראשית לירון שהציל אותי מבדידות באי הפחות מתוייר ביפן וישר חיבר אותי לזוג מטיילים נוספים שקבעו איתו טיול יום חודשים מראש. הוא דאג ווידא שהכל מסודר מבחינתי, דרכי ההגעה ידועות והלינה מוסדרת (אין הרבה מקומות לינה בקגושימה, ממליצה לחפש בAirbnb יש הוסטל נפלא למטיילים בשם Guesthouse Banvina) .

ועכשיו, ליום הטיול עם ירון. ירון שכר ג''יפ עבור כולנו ויחד יצאנו לשמורת הטבע קירישימה כשעה מהעיר קגושימה. הנסיעה הייתה נפלאה ובדרך עברנו על יד עיירות אונסן מקסימות והגענו לשמורה הלא מתויירת בכלל (רק על ידי דודים ודודות יפנים מקסימים) העלייה עצמה לא פשוטה אך ירון הנעים לנו את הדרך בסיפורים ואנחנו מצידנו שאלנו שאלות רבות על חייו כישראלי ביפן.

הנוף בפסגת ההר היה עוצר נשימה והראות הייתה נהדרת! עדיין היו סימני קרח ושלג בשבילים והשילוב עם הנוף הגעשי היה מדהים. נהנו מאוד עם ירון שאירגן לנו לאחר הטיול המעייף והייחודי אונסן מקומי ואמיתי עם נביעה ממעיין חם וזה בא בדיוק במקום ובזמן הנכון וכל זה כמובן אחרי קפה שחור ומפנק ישר מהפינג''אן שלו.

חזרנו לעיר קגושימה וירון דאג שנאכל ארוחת ערב יפנית הגונה ושיהיה לנו סיום נפלא ליום.

ממליצה מאוד על ירון כמדריך, האי קיושו מדהים ודרכי ההגעה אליו מאוד פשוטות (כשעתיים וחצי בשינקנסן מהירושימה אל החלק הדרומי ביותר) .

בעזרת ירון, הכל פתאום נהיה מובן מתוך מידע מועט ומעט הסברים לגביי האי קיושו.

הנאה וחוויה מובטחת- אל תוותרו על שמורת הטבע קירישימה בטיול שלכם בקיושו!

דרך התקשרות לירון - Yaron Ptashnik בפייסבוק.

תהנו תהנו תהנו!

לכל המידע על קיושו יפן
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות