בטיחות ואזהרות בקמבודיה ”רמאות במעבר הגבול לקמבודיה “

תמונת הפרופיל של boaz899
boaz899

בטח כולכם שמעתם שעוברים את הגבול מבנגקוק תאילנד לכיוון סיאם ריפ, קמבודיה כדאי מאד להגיע עם ויזה לקמבודיה מראש בגלל רמאויות במעבר גבולות למי שמגיע ללא ויזה. אנשים ללא מדים יידרשו מכם ”לשלם” להם מס ויזה ומעבר ויאמרו לכם שאתם לא יכולים לעבור מבלי לשלם להם. כמובן שהדרך למנוע זאת, היא לקנות את הכרטיס אוטובוס מבנגקוק לקמבודיה-סיאם ריפ היא דרך סוכנות נסיעות ישראלית בבנגקוק בקוואסן. אני חושב שרק הסוכנות שמול “המרכז למטייל” מוכרת כרטיס אוטובוס כזה+הויזה. אכן שילמנו על אוטובוס+ויזה לקמבודיה ונמנע מאיתנו להתעסק עם רמאויות בגבול. שלא היינו צריכים להנפיק ויזה במקום,אלא דרך סוכנות הנסיעות שסידרו לנו זאת מראש.

אבל-וכאן מגיע הקטע הרמאי-חברת הנסיעות תגיד לכם שהכספומטים בקמבודיה לא עובדים, ויקחו אתכם לכספומט בתאילנד לפני מעבר הגבול ו”יציעו”לכם להוציא כמות כסף מזומן שתספיק לכם לכל התקופה בקמבודיה. מיד לאחר מכן,עברתם את הגבול לקמבודיה והאוטובוס יסיע אתכם ישירות ל”חנות המרת מטבע” מבודדת מאד ונהג האוטובוס ידרוש ממכם לרדת ולהמיר את הכסף לכסף קמבודי מהסיבה ”שהכספומטים לא עובדים בקמבודיה”. חברים הכספומטים עובדים הכל בסדר. אתם תמצאו הרבה בנקים בסיאם ריפ.

תרדו מהאוטובוס, תעשו סיבוב, תכנסו לשרותים ותגידו לנהג שהחלפתם את כל הכסף. אני אישית אמרתי לו שאין לי כסף מזומן עליי שלא הספקתי למשוך בתאילנד. ממליץ בחום. מי שמאד רוצה-שימיר אצלם סכום קטן, שיהיה לו למונית בסיאם ריפ, וזה מספיק.

בסיאם ריפ, ובכלל בכל מקום תיירותי שתגיעו בקמבודיה ישנם כספומטים,בנקים,וחנויות המרת מטבע. כל אחד כמובן עם השער שלו, אבל החברת אוטובוסים רמאים שמחליפים לכם כסף אצל בן משפחה שלהם או משהו בשער המרה לא מציאותי. גנבה לכל דבר.

לכל המידע על קמבודיה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי