מסלול בן שבוע-שבועיים בדרום מערב אירלנד ”ה-Dingle Way, תיאור הטרק“

תכנית הטרק יום אחרי יום:

 • היום הראשון - מ-Tralee ל-Camp, כ-24 ק"מ וכ-340 מ' מצטבר של עליה בגובה-
   נקודת ההתחלה של הטרק לא מאוד ברורה. לפי התיאור באתר הטרק, זה אמור להיות ב-
  Kerry Country Museum, אבל לא מצאנו שום אזכור לכך. גם הפקידה במשרד המודיעין של המוזיאון לא ידעה להצביע על נקודת ההתחלה. בסופו של דבר מצאנו שלטי התחלה: בסוף רחוב Princess פונים ימינה וממש בתחילת הטיילת ברחוב The Marina. הולכים משם לאורך הכביש, חוצים גשר לעבר תחנת הקמח (לא נכנסים אליה) וממשיכים לאורך הסימון. אחרי כ-5 ק"מ מנקודת ההתחלה יורדים מהכביש לשביל, מלא בשלוליות, בוץ וזרימות. לפעמים השביל נעלם בתוך צמחיה וצריך להיות מאוד ערניים לגבי הסימונים, לצפות קדימה ולחפש את עמודי העץ שעליהם הסימון. אתם תיתקלו בהרבה סולמות שנועדו לעבור מעל גדרות של מכלאות. במהלך הטיול תראו אין סוף כבשים שחיים באחו ומוקפים גדרות. חפשו גם את הסולמות.
   ב-
  Camp, ישנו ב-Camp Junction House. אולי המקום הכי מושקע שישנו בו בטרק, עם המארח ג'ון דויל, שקיבל אותנו בתה עם עוגיות, נתן לנו נייר עיתון כדי לייבש את הנעליים מבפנים, ייבש לנו את הגרביים. החדרים של מהממים ומבהיקים, וארוחת הבוקר מצוינת. על הדרך שמובילה אליו. מדובר על כ-600 מטר סטייה מהשביל. אם תבחרו לישון שם, תעקבו אחרי השילוט.
 • היום השני - מ-Camp ל-Annascaul, כ-20 ק"מ וכ-390 מ' מצטבר של עליה בגובה. דרך נוחה יחסית שברובה על כביש, שחוצה את חצי האי מחלקו הצפוני לחלקו הדרומי. במהלך הדרך, עוברים דרך Inch Beach, חוף מקסים מוצף בגולשי גלים. אחרי הפסקת בירה, עוד מאמץ קטן ואנחנו ב-Annascaul. ישנו ב-Ardinane House, שנמצא קרוב מאוד למסלול הטרק. המקום בהחלט עמד בציפיות.
 • היום השלישי - מ-Annascaul ל-Dingle, כ-22 ק"מ וכ-400 מ' מצטבר של עליה בגובה. דרך שעוברת ליד Minard Castle, מצודה מרשימה שנושקת לים, ומתרחקת מהים. אחרי כ- 10 ק"מ, יש סוג של בית קפה/מסעדה בתחנת דלק, למי שמחפש נקודת עצירה. לפני שמגיעים לכביש שמוביל ל-Dingle, עוד הולכים בדרך חקלאית ובוצית כ-5 ק"מ. כשחוברים לכביש, אתם יודעים שנשארו לכם 4 ק"מ להגיע לישוב. אנחנו ישנו ב-Ballyegan House. אם לא חייבים לישון שם, אז לא. מקום קצת עבש ומיושן ורחוק 400 מ' ממרכז העיירה ומהמשך המסלול.
 • היום הרביעי- מ-Dingle ל-Dunquin, כ-26 ק"מ וכ-470 מ' מצטבר של עליה בגובה. אחד הקטעים היפים והלא פשוטים. מי שהולך עם האפליקציה, יש טעות שמקלה על הצועדים. בק"מ החמישי בערך, הדרך אמורה לפנות לכוון צפון, אבל לפי האפליקציה ממשיכים ישירות ל-Ventry. זה מוריד כ-3 ק"מ מהמסלול המקורי. בק"מ ה-16, נכנסים להליכה של כ-4 ק"מ במגמת עליה, לאורך גדרות אבן וצמחיה סבוכה. כשמסיימים את העלייה, יש את אחת התצפיות היפות אל קו החוף המערבי Slea Head, ושל האי Blasket. אחרי שחברנו לכביש, יש אפשרות לעצירות התרעננות בבתי קפה/מסעדות שממוקמות ליד נקודת התצפית ל- Slea Head. ישנו ואכלנו ארוחת ערב ב-An Portán Guest House and Restaurant. מקום מקסים ומרווח עם אירוח מעולה ואוכל לא רע בכלל.
 • היום החמישי - מ-Dunquin ל-Feohanagh, כ-25 ק"מ וכ-200 מ' מצטבר של עליה בגובה. הליכה יחסית נינוחה, מתוכן 6 ק"מ של הליכה על חוף מהמם, עם חלוקי נחל בצבעים שלא ראיתם, צדפים שונים ומשונים וגלים שבאים מהאוקיאנוס האטלנטי. אחרי ההליכה על החוף, עוברים דרך ישוב קטן, Murreagh שיש בו סוג של מזח ומסעדה נחמדה Emlagh House B&b, ששווה לעשות שם הפסקה למרק ובירה. ישנו ב- An Bothar Pub שנמצאת ממש על ה-Dingle Way אבל במרחק כ-4.5 מ-Feohanagh, זאת אומרת שזה מקצץ קצת את כמות הקילומטרים שהולכים ביום השישי והקשה. המקום נחמד, עם פאב מסעדה סבבה לגמרי.
 • היום השישי - מ-An Bothar Pub ל-Cloghane, כ-22 ק"מ וכ-820 מ' מצטבר של עליה בגובה. המסלול מתחיל בעליה מתונה לכוון הר Brandon והעליה מתחדדת בהמשך. בכל המדריכים הכתובים, מבקשים להיזהר כששורר מזג אויר גשום וסוער, הסיפור יכול להיות מורכב והם ממליצים לשקול אם בכלל לעשות את הקטע. כשאנחנו עשינו את הדרך, היו רוחות חזקות, ולקראת שיא הגובה (654 מ') , כבר היינו בתוך ענן והראות הייתה לקויה. הסימונים של השביל בקטע זה תוגברו על ידי הוספה של עמודים לבנים וחיצים צהובים ולבנים צבועים על הסלעים הכהים, שניתן לראות גם בתנאי ראות גרועים. אחרי שמגיעים לשיא הגובה, מתחילה ירידה די תלולה. ביום בו הלכנו, הדרך למטה הייתה בוצית והשביל נחצה על ידי ערוצים זורמים של מים. צריך ללכת במשנה זהירות, כי יש סכנה להחלקה ולשקיעה בבוץ. בסיום הירידה, אחרי כ-4 ק"מ, מגיעים לדרך רחבה ונוחה. הדרך עוברת דרך הישוב Brandon, וניתן לבצע עצירת מנוחה לפני שמגיעים ל-Cloghane. המשך הדרך, עוברת בכבישים סלולים די נוחים. לקראת סיום הקטע, יש לשים לב למפות/אפליקציה, כי יש סטייה מהדרך לתוך שביל בשדות, שמקצר מאוד את הדרך ל- Cloghane והסימון לא גלוי. גם בהמשך הדרך הסימון לא משהו. שימו לב במיוחד כשמגיעים ל"שער" שעשוי ממשטח עץ, שפתיחתו מובילה לתוך נחל זורם, בלי מעבר ברור. ביום בו צעדנו, המים עלו על גדותיהם ולא נראה לנו הגיוני לעבור בתוכם ולכן המשכנו ללכת בתוך הסוואנה. כשראינו שאבדנו את השביל, החלטנו לחזור (לא היה פשוט כי הצמחייה הייתה גבוהה וסבוכה) לשער המאולתר. רק אחרי שחצינו את המים הזורמים ראינו בצד שמאל עמוד ועליו הסימון. מהנקודה הזאת ועד ל-Cloghane, הדרך מהירה מאוד. ישנו ב-O'connor's Guesthouse, מקום נחמד נקי חם ומשמח עם פאב צמוד ותוסס.
 • היום השביעי מ-Cloghane ל-Castlegregory, כ-27 ק"מ וכ-50 מ' מצטבר של עליה בגובה. מסלול מיוחד שאת רובו הולכים לאורך החוף של לשון ים. החוף המערבי אורכו 11 ק"מ, נחשב חוף הים הארוך באירלנד. הדרך חשופה מאוד לרוחות וביום שאנחנו שם, הייתה רוח די חזקה של כ-40 קמ"ש. הרוח הזאת, העיפה את החול לעבר הגלים, דבר שגרם למפגש מעניין ועוצמתי בין החול והגלים. אחרי שעוזבים את החוף, יש בר למי שמחפש מקום למנוחה. לא התעכבנו כי היה צפוי לרדת גשם ורצינו להקדים אתו לפני ההגעה ליעד. חצינו את לשון הים ועברנו לצדו המזרחי. את 4.5 הק"מ האחרונים, כבר הלכנו נגד הרוח ובגשם שוטף. Castlegregory התגלתה כישוב מנומנם. כל המסעדות היו סגורות באותו היום, למעט בר אחד שלא מגיש אוכל ועוד מסעדה Optp שמגישה Fast Food. להשתמש. אחרי יום כזה ארוך וגשום, הסתפקתי בעוף מטוגן עם צ'יפס. ישנו ב-Castle House B&b. מקום יפה עם חדרים מרווחים. בעל הבית הדליק לנו את קמין העצים בסלון כדי ליבש את הנעליים, נתן לנו סלסלה בשביל הבגדים הרטובים והעביר אותם במייבש.
 • היום השמיני והאחרון מ-Castlegregory ל-Camp, כ-10.5 ק"מ וכ-80 מטר מצטבר של עליה בגובה. המסלול מוביל ישירות אל חוף הים. החוף עצמו מקסים עם סלעים בצבעים מטורפים של אדום וירוק על גווניהם. היציאה מהחוף היא לכיוון Camp. החלטנו לסיים שם את הטרק עם השלמת המעגל. חזרנו באוטובוס. יש שניים בבוקר שהאחרון מבניהם יוצא בסביבות 10 בבוקר והבא בשתיים אחר הצהריים. התכוונו לזה של שתיים. 20 דקות ו-6 יורו וחזרנו למלון בו שהינו בלילה הראשון ב-Tralee. מול תחנת האוטובוס, יש תחנת דלק עם סופר קטן ומסעדה, שם אפשר להתרווח עד שמגיע האוטובוס.
 •  
לכל המידע על דרום מערב אירלנד אירלנד
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות