הר אלברוס ”טרסקול ואזור הר אלברוס - מסלולי יום“

במרכז הכפר טרסקול יש כניסה לפארק לאומי (הכניסה עולה 50 רובל לאדם וניתן להשתמש בכרטיס גם ביום למחרת) . השבילים בפארק ברורים מאוד אבל הסימון בשטח לא ברור, אם בכלל. המסלול המרכזי בפארק עולה לאורך נהר טרסקול, כשעה וחצי הליכה על דרך עפר במגמת עלייה מתונה עד לכרי דשא גדולים עם פינות ישיבה ומבנה עץ מיוחד (היה בשלבי בנייה אחרונים כשאנחנו טיילנו, אמור לשמש כבית קפה וגסטהאוס) . ניתן להמשיך עוד כשעה ורבע בשביל הולכי רגל עד לקרחון ולתחתית המפל. נוף יפה מאוד, הליכה לא קשה. חזרה לכפר באותה הדרך.

בכניסה לפארק מיד אחרי הרפתות, ניתן לקחת גם את השביל שמטפס לכיוון מפל דובינצ''י קוסי, כשעתיים וחצי עלייה על דרך עפר עד למפל, נוף יפה של הרים מושלגים, חזרה באותה דרך.

טיול יום נוסף מתחיל מהכפר אלברוס. משם עליה לאורך נהר Iris שנשפך לכפר. השביל מתחיל בעלייה תלולה יחסית של כ-400 מ'' גובה ואחר כך מתמתן וממשיך במעלה הנחל. כ-3 שעות הליכה עד לעמק יפה ורחב יחסית. חזרה באותה הדרך.

בטרסקול אפשר לקנות במחירים זולים מאוד מפות טופוגרפיות 1:50000 (כולל שמות באנגלית) ו-1:100000 (רוסית בלבד) . יחד עם זאת, בגלל שהשבילים כמעט ולא מסומנים בשטח ממליץ מאוד להיעזר גם באפליקציית Maps Me.

לכל המידע על אלברוס רוסיה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

הזמנת חופשה לאלברוס

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם