פרו טיול עצמאי, מבוגרים 2017

פרו – 21 יום נטו ספטמבר – אוקטובר 2017 נסענו 2 חברות.

הקדמה – פרואנים אנשים נחמדים, אדיבים, אין חשש להסתובב במקומות מרכזיים

כסף – פרטנו מינימום בשדה התעופה ואחר כך על יד המלון. פעם נוספת פרטנו באריקיפה ובקוסקו. עבור המלון והטיולים אפשר לשלם במטבע מקומי או בדולרים ( פחות אהבו כרטיס אשראי) . כאשר אתם קונים-חשוב לבדוק טוב כמה אתם משלמים ואת העודף שאתם מקבלים.

מוניות לפני הנסיעה שאלו עלות אפשר ורצוי להוריד מחירים של מוניות ברוח טובה עם חיוך.

מקומות לינה הזמנו דרך בוקינג הוסטלים B&B. יש מטבחון שאפשר להכין לעצמנו משהו לאכול / לשתות. לא לכולם יש אינטרנט בחדר. הקפדנו שהמקום יהיו במרכז העיר קרוב לפלאצה דה ארמס (מרכז העניינים). למעט לימה לינה במירפלורס קרוב לפארק קנדי( מקום בטוח). בכל המקומות יש ארוחת בוקר הכוללת לחמניות, ריבה, חמאה, ביצה ושתייה.

סיור חינם צריך לקבוע מראש דרך האינטרנט היינו ב- שלושה ( כנסו בגוגל לסיור חינם בלימה, אריקיפה או קוסקו) צריך לתת טיפ כ 10 סול, מומלץ.

הזמנת טיולים באריקיפה ובקוסקו הזמנו טיולים לכמה ימים לא הייתה כלל בעיה מה שהבטיחו קיימו. שימו לב לבחור משרד שמדברים אנגלית ברורה! כמובן שצריך לקחת קבלה מפורטת ומכתב שמסכם הכל בפרטים כולל חותמת של המשרד ( נתקלנו בבעיה שביקשו תשלום נוסף עקב אי הבנה בין המשרד לחברת הטיולים אבל המסמכים שהיו עמנו הוכיחו ששילמנו).

סופר מרקט בפרו הם קוראים לו מטרו. יש שם הכל כמו בארץ והמחירים די דומים. ניתן להשיג בקבוקים קטנים לנסיעות של קרם גוף, סבון נוזלי, סבון שיער, ומרכך לשיער אין טעם לקחת מהארץ.

כביסה לניקוי. במלון יגבו כ 4.5- 6 סול לקילו במכבסה יגבו כ 3.5 סול לקילו. יש לשים לב הם מכבסים את כל הצבעים יחד בהרתחה, אין סלקציה.

שקע לחשמל - של 2 (עגולים) כמו אצלנו אין צורך במתאם

יום1 לימה – הגענו לשדה תעופה בשעה 5 בבוקר בערך ולקחתו מונית בצורה מסודרת מהשדה למירהפלוריס 60 סול. הייתה אפשרות בזול יותר אבל לא הכרנו את המקום ולא רצינו להסתכן. עיר מודרנית, לנו במירהפולורס על יד פארק קנדי במלון lion backpackers . מלון נחמד יחס אדיב. (אין אינטרנט בחדר למרות שרשום בבוקינג שיש) לאחר התאקלמות נפגשנו בבוקר בשעה 10 עם המדריך של הסיור החינמי היו בקבוצה עוד 5 חברים נסענו יחד באוטובוס לעיר העתיקה. סיור מומלץ אבל הנסיעה באוטובוס צפופה, פחות מומלצת בפעם הבא שנסענו לעיר העתיקה לקחנו מונית

בערב, ערב חג ראש השנה חגגנו בבית חבד venida Salaverry 3075 San Isidro, Lima PERU שנמצא ברחוב מרכזי באזור טוב מרחק של כ 15 ד' נסיעה במונית. עלות כ- 17-10 סול. בחזרה בלילה אפשר לבקש ממישהו שיזמין לך מונית העלות 10 סול (לבקש שהנסיעה תהיה בתוך העיר ולא דרך הים ) וגם בטוח יותר כי למי שמזמין יש את פרטי הנהג וכך אפשר ליצור איתך קשר ולוודא שהגעת.

יום 2. למחרת הלכנו דרך הטיילת שנמצאת על הצוק לאורך הים עד לשכונת ביאנקו, מקום יפה מומלץ מאוד. בחזור נכנסנו לקניון לארקומר יפה מאוד נמצא על הטיילת. אחר הצהריים טיסה לאריקיפה. ( העיר הלבנה ) שהזמנו בארץ כ 90$. הגענו בלילה לאריקיפה לקחנו מונית להוסטל נחמד במרכז שהוזמן כבר בארץ.

ימים 3-4 באריקיפה לנו 3 לילות עיר נחמדה מאוד, מטיילים בעיקר במרכז. יצאנו לסיור חינמי וחיפשנו משרד נסיעות... הגענו למשרד אמריקן טרוול שנמצא ברחוב השמאלי בכניסה לפיאצה דה לארמה כאשר באים מלמטה ומולנו הכיכר.

פרטי המשרד באריקיפה calle consuelo 209 – 209 -a telp 54-384524 ( אלו הפרטים שיש על הקבלה. אני תקוה שהם נכונים )

דרך משרד הזמנו טיול ליום המחרת לחצי יום. טיול מקסים - מומלץ כ- 20 סול (לאחר הנחה) טיולים נוספים שהזמנו כללו נסיעה, ארוחות, מדריך : צוויג – פונו – האיים הצפים - פונו- נסיעה לקוסקו ב 170 דולר אמריקאי ( לאחר הנחה ) בכל מקום לוקחים אותנו מההוסטל ומחזירים אותנו להוסטל. ( יש לבקש מהמשרד שירשמו שאתם מבקשים מקומות ראשונים באוטובוס שנוסע מפונו לקוסקו המקומות מוזמנים מראש. את הכרטיסים לאוטובוס אתם מקבלים במקום שלנתם בפונו )

יום 5 נסיעה מאריקיפה לצוויג כ 4 שעות עדיף לקחת אוטובוס ברמה הכי טובה וזה כזכור צריך לבקש בזמן קניית הטיול ( למי שרגיש בנסיעה באוטובוס)המחיר כולל ארוחת צהריים בצוויג . הגענו להוסטל ויצאנו אחר הצהריים למעיינות חמים כלול במחיר למעט עלות כניסה 15 סול – מומלץ! ( קחו איתכם מגבת ובגדים להחלפה). בערב יצאנו למסעדה כולל הופעה אותנטית יפה מאוד, העלות זה מה שהזמנו ( האוכל לא משהו)

יום 6 בבוקר נסענו לקניון קולקה והשיא צפיה על הקונדורים – מקסים !!! בצהריים חזרנו שוב לעיירה צוויג לארוחת צהריים שאכלנו מהר והספקנו ללכת לשוק שזאת חוויה.

בשעה 13 לקחו אותנו לתחנה ששם המתין לנו אוטובוס לפונו זמן נסיעה כ 6 שעות עם הפסקות. אוטובוס ברמה בינונית לא הרגשנו טוב! עדיף לקחת אוטובוס ברמה הכי טובה ! משלמים מעט יותר.

הגענו לפונו לפלאסה דה ארמה בערב, כפי שהובטח המתין לנו מישהו לקחת אותנו להוסטל (שהוזמן מראש ע"י משרד הנסיעות באריקיפה) הסתבר שהוא בעל ההוסטל.

יום 7 יציאה בבוקר לטיול של יומיים. המזוודות נשארו בהוסטל. לקחת תיק קטן עם מעט בגדים כי יש ללכת הרבה ברגל מרגע שירדנו מהשייט עד לבית בכפר האחרון שבו לנו.

אספו אותנו מההוסטל בוואן לאגם טטיקקה ושם אירגנו אותנו לשייט באגם.

אגם טיטיקקה נמצא 60% מחלקו בפרו ו 40% בחלקו בבולביה. אורכו 198 ק"מ ורוחבו 80 ק"מ. זה האגם הגבוה ביותר ששטים בו.

שייט רגוע של כ 3 שעות לאיים הצפים היינו באי הורוס איילנד Uros floating island ( לא משנה איזה אי תזמינו, יקחו אותכם כנראה לאי הזה ) הסיור באי היה נחמד מאוד. ומישם עשינו שייט כ 20 ד' בסירה מיוחדת לאי נוסף בעלות של 10 סול.

בצהריים שטנו לאי אמנטי איילנד Amantani island שהוא כפר בין 700 שנה לפני הספירה ושם גם לנו. לזכור לקחת מינימום דברים כי יש ללכת הרבה ברגל וגם עלייה ומה שלקחנו היינו צריכים לקחת על הגב וזה מאוד קשה! שם עברנו חוויה מיוחדת נשאיר לכם את ה....

יום 8 בבוקר עזבנו את האי ועשינו דרכנו בשייט מהיר והגלים גם הוסיפו נדנודים של הספינה... הגענו לאחר כשעה לאי נוסף בשם טקילהTaquile island והוא גם הגדול ביותר שם טיילנו ואכלנו צהריים.

חזרנו למלון בפונו אחרי שייט רגוע של 3 שעות ואחר הצהריים הלכנו לטייל בעיר וחזרנו ללינה. יכול להיות שיש מה לעשות יום נוסף בפונו – תבדקו !

יום 9 בבוקר בעל האכסניה הזמין לנו מונית לתחנת האוטובוס שילמנו למונית 5 סול

אוטובוס לקוסקו ברמה בנונית עם נוף יפה וכ 4 עצירות עד לקוסקו נסיעה של כ 8 שעות וקצת קשה למי שרגיש באוטובוס. חשוב לבדוק שאתם רואים את החפצים שלכם בתא המטען לפני שעולים לאוטובוס. מי שרגיש באוטובוס עדיף לקחת את חברת האוטובוסים ברמה הכי טובה! ( לזכור שהמקומות נקבעים מראש ולכן חשוב בזמן ההזמנה של הטיול לבקש שהמשרד ירשום)

הגענו לקוסקו בערב ישירות להוסטל net hous שהיה במרכז על יד שוק פדרו כ 250 מ' מפלאצה דה ארמס. במרחק של כ 150-200 מ' נמצא בית חב"ד בכתובת Calle vitoque 631 ומשרד נסיעות שנמצא צמוד לחב"ד וצמוד לאכסניה

משרד נסיעות בקוסקו צמוד לבית חב"ד ( כ 7 דקות הליכה משוק פדרו ) המשרד פתוח משעה 12.00 עד 20.00 שרות טוב ואמין ניתן לקנות דרכם טיולים וטיסות

whatysapp +51941244323

מי שאחראי על המשרד הן בחורות ארגנטינאיות שעובדות באכסניה הוסטל לימה hostelima שנמצאת דלת על יד חב”ד ( אם יש בעיה – יעזרו לכם בחב”ד ) . רובם ככולם באכסניה הם ישראלים צעירים.

סוכנות נוספת של נסיעות היא חביתוש Havitush שנמצאת בסימטת המציקים, סימטה מפלאצה דה לארמס בכתובת main square 350 procuradores street . לסימטה מגיעים מכיכר פלאצה דה לארמס ששם יש גם אינפורמציה לתיירים.

יום 10 סיור חינמי בקוסקו ואחר כך הסתובבות בעיר ברגל ( כל מה שיש לראות בקוסקו אפשר לעשות ברגל ) והלכנו למשרדי נסיעות לברר בקשר לטיולים.

את רוב הנסיעות אירגנו דרך סוכנות חביטוש

יום 11 אספו אותנו מהמלון ב 4 בבוקר, נסענו כ 3.5 שעות נסיעה קשה, כביש משובש וגם חלק מהדרך כורכר. אם עדיין מרגישים טוב אז מחכה לכם ארוחת בוקר שכללה לחמניות, חמאה וריבה. עוד נסיעה קצרה והתחלנו את הטרק בעליה להר הצבעים מי שרוצה יש גם סוסים בתשלום הטיול כולל ארוחת בוקר וצהריים ( בערך כ 5 שעות הליכה. לאחר ארוחת צהריים חזרנו לעיר בשעות הערב.

יום 12 – מנוחה, הסתובבות במקום

ימים 13-14 טיול של יומיים למצו פיצו הזמנו דרך סוכנות חביתוש לינה באקווה קליינטה במקום נחמד במרכז העיירה על יד הרכבת.

כאן החברה שלי ואני התפצלנו וניפגשנו בשעה 14.30 ברכבת שנוסעת למצו פיצו. היא לקחה טיול לעמק הקדוש ועוד מקומות --- ואני נסעתי עם וואן במשך כשעתיים לתחנת רכבת שם ניפגשנו ומישם עוד שעה וארבעים ד' ברכבת עד לאקווה קלינטס. שם בא בעל ההוסטל ואסף אותנו. עלות 220 דולר אמריקאי. בדיעווד הסתבר שהטיול שלקחה לא היה מוצלח, לא הספיקו את כל המקומות

חשוב – לא לקחת טיול שכולל ביום הראשון את ההר הקדוש ( למרות שזה על הדרך) ועוד מקומות... כי לא מספיקים לעשות הכל אל תחסכו כסף !מצ'ו פיצ'ו – חובה לקחת חומר נגד עקיצות . איפה שיהיה חשוף בידיים ורגליים יהיו עקיצות נוראיות שיגרדו במשך שבועיים+

יום 15 – מנוחה, הסתובבות במקום

יום 16 – הזמנה דרך הסוכנות שנמצאת על יד בית חב”ד רפטינג ואומגה נסיעה של שעתיים מקוסקו בוואן בדרך נוחה כולל ארוחת צהריים 100 סול . ברפטינג עצמו יש צלם ( פפרצי שעושה דיסק) וזה בעצם מה שיש לכם מזכרת. העיניין הוא שהדיסק יהיה מוכן למחרת במשרד של הרפטינג וצריך לקחת משם תמורת 30 סול. ( לי למחרת הייתה טיסה כך שאין לי מזכרת )

כאן מתפצלות דרכנו חברתי ממשיכה בקוסקו טיול מאורגן של יום לאיזור האגם ויום נוסף לשוק ---- שלא הספיקה לעשות בטיול מאורגן שנכלל לעמק הקדוש

יום 17 – אני טסה מקוסקו ללימה 79 דולר אמריקאי בשעה 11 בבוקר עלות מונית לשדה התעופה 10-15 סול כ 20 ד'. משדה תעופה לימה למירהפלורס יש מונית ביציאה משדה תעופה עלתה 40 סול לאחר מיקוח ( זאת מכונית שחורה ללא שלט של מונית אבל של נהג מורשה ויש לו תעודה )

ימים 18-20 לימה ברגוע אני לבד. הליכה ברגל דרך הטיילת לשכונת ביאנקו, חזרה לקניון לארקומר לארוחת צהריים המחירים די סבירים. ממירהפלורס לפלאצה דה לארמס לקחתי מונית כ 13 סול ( כ 20 ד' נסיעה ) כנ”ל לקניון מותגים היקר JOCKEY MALL שלדעתי הוא קרוב לפלאצה דה לארמס.

יום 21 – חזרה לארץ

אהבת? הנה ההזדמנות שלך לפרגן

רוצה לעקוב אחר הבלוג של k. orit?

לכל הפוסטים של k. orit »

תגובות

רוצה להגיב לזה? יש להתחבר לאתר:

 

תגובות פייסבוק

הודעות מהפורומים על לימה

תמונת המשתמש
היי! רוצה להתייעץ לגבי לימה? פשוט שואלים פה והחברים מהפורום ישמחו לענות לך :)
תמונת המשתמש

טיסה מברזיל (סאו פאולו) לפרו (לימה)

sjudite
6
תמונת המשתמש

האם השיט לאיים בלימה כדאי? קראתי שהוא לוקח 4 שעות, האם זה נכון? קרא

פנינה 60
2
תמונת המשתמש

שותפים לפרו ב27.09

Alon_3795664
0
תמונת המשתמש

ויזה לבוליביה

yotamxt
0
תמונת המשתמש

עזרה בתכנון טיול בפרו

דוד סאלם
1
סגור
×