Chhatrapati Shivaji, מומביי - מדריך נמל התעופה

נקודת המפגש הראשונה של הנוסעים להודו היא בדרך כלל שדה התעופה של מומביי. השדה, ששופץ והורחב, משרת נוסעים רבים בדרכם למדינה הכל כך מתויירת והוא הנמל הפעיל ביותר בהודו ובדרום אסיה. הוא נמצא במרחק לא רב מהעיר, נוח ומציע מגוון של אמצעי תחבורה אל העיר. בכתבה הבאה, מדריך נמל התעופה של מומביי.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: Chhatrapati Shivaji, מומביי - מדריך נמל התעופה

מידע כללי על הנמל

  • שם מלא: The Chhatrapati Shivaji International Airport
  • קוד הנמל: BOM
  • אתר אינטרנט: www.csia.in
  • מספר הטרמינלים: 2
  • מיקום ביחס לעיר הקרובה: שדה התעופה נמצא במרחק של 26-30 ק"מ צפונית למומביי.
  • מפה 

מעבר בין הטרמינלים

בשדה תעופה זה קיימים שני טרמינלים ניפרדים, הנמצאים במרחק של ארבעה קילומטרים זה מזה, וממוקמים צפונית למומביי. טרמינל 2 ממוקם בסהר (Sahar) ואחראי על הטיסות הבינלאומיות. טרמינל 1 אחראי על טיסות פנים בלבד וממוקם בסנטה קרוז (Santa Cruz). הסעה (שאטל) בחינם מעבירה את הנוסעים בין הטרמינלים השונים. היא יוצאת מדי 20 דקות במהלך היום.


שדה תעופה הודי. צילום: איתי שביטשדה תעופה הודי. צילום: איתי שביט

איך מעבירים את הזמן 

תוכלו להעביר את הזמן בשדה באחת המסעדות, דוכני המזון המהיר, הברים ובעמדות למכירת קפה, בגלידריות או אף בחנויות שוקולד, הנמצאים בשדה התעופה. בנוסף, קיים אינטרנט אלחוטי ללא תשלום. אם לקחתם איתכם את המחשב הנייד שלכם, תוכלו להתחבר לאינטרנט מכל מקום בשדה (בכל הטרמינלים).

דיוטי פרי 

הדיוטי פרי נמצא בטרמינל מספר 2. המגוון לא רב אמנם, אך תוכלו למצוא במקום כמה וכמה חנויות פטורות ממכס. אל תפתחו ציפיות לגבי דיוטי פרי זה. הוא לא מזהיר ומגוון, מבחינת ההיצע שלו וביחס לחנויות הדיוטי פרי בשדות תעופה אחרים בעולם.

נשארים לישון בשדה? 

במרחק של 1.5 קילומטרים בלבד מטרמינל מספר 2 ובמרחק של כשבעה קילומטרים מטרמינל מספר 1, נמצא מלון Leela Kempinski. קיימת הסעה ישירה בחינם משדה התעופה, שתקח אתכם למלון זה. אתר אינטרנט: www.theleela.com.

 מלונות נוספים עם הסעות ישירות מהשדה בחינם הם: מלון Orchid Ecotel (אתר אינטרנט: www.orchidhotel.com) ומלון Midland Hotel Mumbai (אתר אינטרנט: www.hotelmidland.com). הזמנת מקום לינה למלונות אלה או למלונות אחרים וכן הזמנת הסעה שתקח אתכם ישירות למלון, יכולה להיעשות בשדה התעופה עצמו, בדלפק המיועד לכך.

החלפת כספים והחזרי מס

בשדה התעופה פזורות כמה וכמה עמדות למשיכת כסף (ATM) ולהחלפת כספים. אתר אינטרנט: www.csia.in/know.

מידע לאנשי עסקים 

בשדה התעופה אפשר למצוא מרכז תקשורת, המספק שירותי טלפון, פקס, אינטרנט, מכונות צילום ועוד. מרכז תקשורת זה קיים בכל הטרמינלים. בנוסף, קיימים שירותי דואר, בהם יוכל כל אחד להשתמש במידת הצורך.

 במיוחד לאנשי עסקים, ישנו מרכז עיסקי, הנמצא באגף הטיסות היוצאות בטרמינלים. המרכז מציע לאונג' לנוסעים במחלקת העסקים. במידה ואתם זקוקים חדרי ישיבות, תוכלו להיעזר באלה הנמצאים במלון Leela Kempinski, שבסמוך לשדה התעופה. טלפון: 6691 1234 022.

נגישות

בשדה התעופה ניתן למצוא מעליות, שירותים המיועדים לנכים וכן חנייה לנכים. כיסאות גלגלים גם כן ניתן להשיג בשדה, לצורך כך יש לפנות לחברות התעופה מראש. נוסעים המבקשים עזרה מיוחדת/עזרים מיוחדים, יצטרכו לפנות אל חברת התעופה שמטיסה אותם עוד לפני מועד הטיסה. בנוסף, ניתן להיעזר בשדה בצוות מיוחד המעניק עזרה לכל הזקוקים לה בחינם.

תחבורה לעיר הקרובה 

קיימים מספר אמצעי תחבורה משדה התעופה אל העיר:

אוטובוס - בשדה התעופה תוכלו להיעזר בשירותיו של אוטובוס ציבורי, שיקח אתכם ישירות למומביי משדה התעופה. בנוסף, הסעות בתשלום (תשלום מראש) לכל חלקיה הדרומיים של המדינה. הסעות שתקחנה אתכם אל העיר תוכלו להזמין בעמדה שנמצאת בטרמינל מספר 2 באגף הטיסות הנכנסות.

מוניות - מוניות בתשלום מראש, מוניות על פי מונה וריקשות יהיו גם כן זמינים לכם בשדה התעופה. משך הנסיעה באמצעותם היישר למרכז העיר הוא בין שעה וחצי לשלוש שעות.

רכבת - את העמדה להזמנת כרטיסי נסיעה ברכבת תוכלו למצוא בטרמינל 2. ניתן להגיע עם הרכבת ל-Mumbai CST ו-Churchgate Station.

חשוב לדעתההגעה לשדה התעופה מהעיר או היציאה משדה התעופה אל העיר, עלולה לקחת זמן רב. הכבישים המובילים לשדה ומהשדה, צפופים מאוד ואם אתם רוצים להגיע בזמן מהעיר אל הטיסה שלכם, כדאי שתקחו "מקדמי ביטחון" וצאו מספיק זמן מראש. אמנם אמצעי התחבורה מגוונים וטובים, אך הדרכים עלולות להיות פקוקות וצפופות.

אטרקציות בקרבת מקום 

קיימות מספר אטרקציות במרחק נסיעה לא רב משדה התעופה (עד 30 ק"מ מהשדה):

The Gateway of India - נמצא במרחק של 30 ק"מ משדה התעופה. ניתן להגיע לשם במונית או באוטובוס, היוצא ישירות מהשדה. זהו מבנה מרשים, מעין שער הכניסה אל מומביי, אל הודו, הממוקם בחלקה הדרומי של מומביי. הוא נבנה לזכרם של המלך ג'ורג' החמישי והמלכה מרי, שביקרו בעיר לראשונה בתחילת המאה ה-20. הוא נישא לגובה של 26 מטרים ומרשים בגודלו ויופיו. בעבר היה הנקודה הראשונה, המבנה הראשון, שראו המגיעים אל העיר, כשהגיעו אליה בספינות דרך הנמל.

Prince of wales Museum - במרחק לא רב משער העיר, ובמרחק של כ-30 ק"מ משדה התעופה, נמצא המוזיאון הזה, הבנוי בסגנון גוטי. הוא מציג אוסף של חפצים עתיקים, ארכיאולוגיה ואמנות. גם מבנה זה נבנה לזכרו של המלך ג'ורג' החמישי. גם זה מבנה מיוחד ואם אתם נמצאים בסביבה, כדי להגיע אליו.

The Hanging Gardens - אלה הם גנים קטנים, הבנויים בשיפוע, נמצאים במעלה גבעת Malabar, בחלקה המערבי.

חוף הים Juhu - במרחק של ארבעה קילומטרים בלבד משדה התעופה נמצא חוף הים Juhu. לחוף הים הזה נוהגים להגיע כל העשירים והמפורסמים של מומביי (בעיקר שחקנים בוליוודים מפורסמים).

לתחילת הכתבה

רוצים לקרוא עוד על טיול במומביי? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על מומבאי (בומביי)