פפואה ניו גיניאה - רצועת החוף

צלילות ושנרקולים, דגים ואלמוגים, חופים בתוליים ואוירה ידידותית של אוכלוסיה רוגעת מצפה למי שיבקר ברצועת החוף של האי המרכזי ולמי שישוט או יטוס אל האיים החיצוניים. הכל על פלאותיהם של מדנג, Milne Bay, טופי Manus, Lou ,New Ireland ועוד...
יובל איטן וענבל טובי
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: פפואה ניו גיניאה - רצועת החוף

מידע כללי

באופן מאוד מפתיע- המקומות השלווים ומכניסי האורחים ביותר בפפואה הם גם הפחות מתויירים (פרט למדנג). באזורים אלו קיים עושר תרבותי מרשים ורבים (כמו בשאר פפואה) נחקרו ונחקרים ע"י אנתרופולוגים. כמעט בכל אי קטן כגדול יש רצועות חוף מדהימות ובתוליות שלא נופלות בדבר מחופי תאילנד (טוב, פרט לאוכל ולמסג`ים...).יש בחופים אלה תחושה בתולית אמיתית ובמים יימצאו אלמוגים ועולם ימי מרהיבי עין. ההגעה לאיים היא בטיסת פנים (25% הנחה לסטודנטים) או שיט אם יש זמן לכך. בפרק זה כללנו מידע גם על רצועת החוף המזרחית של האי המרכזי של פפואה שלה מאפיינים תרבותיים כמו של האיים.

לתחילת הכתבה

העיר מדנג 

העיר שוכנת לחופה הצפוני מזרחי של האי המרכזי של פפואה. היא אחת הערים היפות והבטוחות בפפואה. הצלילות באזור נהדרות וישנם בעיר שלושה בתי ספר המשכירים ציוד וגם מוציאים טיולי צלילה. כמו כן, ישנו שוק מעניין במשך כל ימות השבוע כאשר בשבת הוא בשיאו. מקום לינה מומלץ בעיר עצמה הוא הCWA guesthouse שנמצא במיקום המצוין במרכז, על שפת הים. יש בו גם מטבח וניקיון ללא דופי. מחיר: 25K. ניתן לישון גם באכסנית ה- Luthran המעולה. אם לא "בא" לכם על העיר, אל דאגה. האיים Siar ו Kranket שבקרבת מקום הם אופציה מצוינת ללינה. ניתן להגיע אל האיים בסירה.

השייט בסירות אל האיים זול מאוד. האווירה על האיים משפחתית ונעימה, גם בגלל שבאמת התושבים באי הם משפחה. אי אחר שניתן להגיע אליו כדי לשנרקל ולצלול הוא Pig Island שהוא אי קטן ונטוש. המחירים נעים סביב כ-70 קינה לצלילה באזור מדנג. אטרקציות נוספות במדנג והסביבה- טיולים ביערות וההרים באזור.
אל וממדנג: יש אפשרות להגיע אל מדנג בטרק קשה מ-Mt. Wilhelm וניתן לערוך נסיעה מאוד יפה ממדנג ל-Highlands.
 מדנג היא נקודת מוצא טובה להפלגות וטיסות לאיים החיצוניים של פפואה.

לתחילת הכתבה

מפרץ מילן

זהו מחוז הכולל רצועת יבשה קטנה בדרום מזרח פפואה וקבוצת איים גדולה ומבודדת. האווירה במחוז שלווה ופסטורלית, וכמות המבקרים נמוכה ביותר.
אלוטאו Alotau היא בירת המחוז, כלואה בין הרים גבוהים לחוף. יש בה נמל יפה ונקודת תצפית מרשימה ממעלה ההר. למי שמגיע לאלוטאו מומלץ בחום להגיע לנמל היפה ופשוט לעלות על הסירה הראשונה (או השנייה) שמפליגה לכל אחד מהאיים באזור- אי אפשר ליפול, וכל האופציות מצויינות. רוב הזמן מספר התיירים, בממוצע הוא, אפס... העיר היא נקודת מוצא לאיים ולטרק לאורך החוף צפונה שמסופו ניתן לקחת סירה לטופי (על אזור טופי פירוט למטה).

איי Milne Bay: 
טרובריאנדס Trobriands -לאי זה ניתן להגיע בשייט של יומיים מאלוטאו או בטיסה קצרה משם או מפורט מורסבי. זהו אי עם תרבות ייחודית שמושכת עד היום אנתרופולוגים רבים. האטרקציה הראשית היא ה- Yam Festival שמתרחש כל שנה בין החודשים מאי עד אוגוסט ובמהלכו יש חגיגות פרועות והמון שמחה סביב איחסון ה-Yam שנאסף במבנים מסורתיים מיוחדים.

Samarai - מגיעים אל האי בשייט מאלוטאו. השייט אורך כשעה וחצי בסירה מהירה במים צלולים שבתוכם אלמוגים. זהו אי קטנטן ומטופח, מוקף איים קטנים ויפים עם אוכלוסיה שלווה ומכניסת אורחים.

לתחילת הכתבה

אזור טופי 

מפופונדטה ואלוטאו ניתן להגיע לטופי, שהוא מחוז גדול בחלק הדרומי של אורו. לכאן ניתן להגיע בסירה מהירה (שייט של כמה שעות) מפופונדטה או בטיסה מפורט מורסבי, טרובריאנדס או מאזור Milne bay. "בירת" המחוז היא כפר בינוני בגודלו שנקרא כמו המחוז כולו, טופי.

 אזור טופי נידח ביותר ולא פועלים בו כל כלי תחבורה יבשתיים. אפשר ללון בבתי הארחה מקומיים בסיסיים ביותר, ולצלול באתרים מהיפים בעולם. כל קו החוף רצוף ב"פיורדים" ומרשים ביותר. למי שלא רוצה לישון בתנאים מאוד בסיסיים ורוצה לצלול- מאוד מומלץ לישון במלון של האוסטרלי בעל סוכנות הצלילה. אצלו ניתן לקבל ציוד צלילה ומידע נוסף על הצלילה באזור. צלילה כאן היא חוויה ייחודית וססגונית של אלמוגים וצדפות ענק בצבעוניות מדהימה ויש גם יופי רב בצלילות העומק. אל רוב אתרי הצלילה מגיעים בשיט של כשעה מטופי. המחירים נעים סביב כ-70 קינה לצלילה. מטופי ניתן להגיע בסירה מהירה גם לכפרים שמתמחים בקדרות ובהכנת בדים מיוחדים.

לתחילת הכתבה

אזור מאנוס

זהו אזור ששוכן צפונית לאי המרכזי של פפואה. האי המרכזי של מאנוס נקרא כך, כמו האזור, מאנוס ( Manus Island). מקום זה ידוע באוכלוסייה המשכילה שחיה בו (נחשבת למשכילה ביותר במדינה למרות הבידוד הגדול של האי) ובאווירה המעולה והידידותית ששורה כאן. לאי מאנוס ניתן להגיע בטיסה ממדנג, ויואק וניו אירלנד. אטרקציות במאנוס- מערת נטיפים גדולה, חשוכה ומסוכנת (קחו לטיול שם מדריך), חופים יפים עם שוניות אלמוגים, ג`ונגלים בפנים האי, שוק מעניין.

לתחילת הכתבה

האי לו 

אי קטן ויפהפה, כשעה של שייט בסירה מהירה ממאנוס. שווה לשנרקל כאן (ולהיחשף למראות יפהפיים), וכן, להנות ממעיינות תרמיים חמים בג`ונגל שעל חוף הים. גם פנים האי מכוסה בג`ונגלים. ניתן לישון על האי באכסנייה.

לתחילת הכתבה

ניו אירלנד

לכאן מגיעים בשייט של כיום ממדנג, יש גם אפשרות לטוס לכאן מרוב המרכזים בפפואה. מטילים ממליצים בחום לבקר כאן . יש באי זה תרבות של "קוראים לכרישים" שעושים זאת באמצעות אגוזי קוקוס ומעבר לתרבות המרתקת זהו אי גדול ומגוון שבו אוכלוסייה נחמדה וצלילות מהיפות בעולם. יש המלצות לשכירת אופניים באי ועריכת טיול באי .

לתחילת הכתבה

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על פפואה ניו גינאה