פראדו - מדריך למבקרי מוזיאון הפראדו

מוזיאון פראדו הוא המוזיאון החשוב ביותר במדריד ואחד החשובים בעולם. מוצגות בו יצירות אמנות של טובי האמנים, מהעת העתיקה ועד המאה ה-19 ואלה הופכות אותו לאחד מאתרי החובה במהלך טיול במדריד. על מוזיאון פראדו במדריד, בכתבה שלפניכם
עמית פלד - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: פראדו - מדריך למבקרי מוזיאון הפראדו
© עמית פלד

מידע כללי על מוזיאון הפראדו

בבירת ספרד, מדריד, פועלים לא מעט מוזיאונים, שכמה מהם מציגים את מיטב יצירות האמנות המודרנית והעתיקה. יחד עם זאת, אין ספק, כי מוזיאון פראדו (Museo Nacional del Prado) הוא המוזיאון המפורסם והחשוב ביותר, מבין כל המוזיאונים במדריד. מוזיאון פראדו מציג אוספי אמנות אירופאית, בהם גם אוסף האמנות הספרדית הגדול בעולם, מהתקופה הרומנסקית ועד המאה ה-19. האמנים הספרדיים הידועים פרנסיסקו גויה (Francisco de Goya) ודייגו רודריגז וולסקז (Velázquez) זוכים במוזיאון לייצוג נרחב ומיטב יצירותיהם מוצגות בו.

אמנים אירופאים ידועים נוספים, שיצירותיהם מוצגות במוזיאון, הם ברוייגל (Jan Brughel), וורמיר (Vermeer), ואן דייק (Van Dyck), בוש (Hieronymous Bosch), ריברה (Ribera) ואל גרקו (El Greco).

מוזיאון פראדו נפתח לקהל הרחב בשנת 1819 והתבסס, בתחילת דרכו, על אוסף משפחת המלוכה הספרדית. כיום, מוצגים בו אלפי חפצי אמנות, הכוללים מלבד ציורים, גם פסלים ורישומים מהתקופות הקלאסיות, הרנסאנס והבארוק.

יצירות המופת של מוזיאון הפראדו

מוזיאון פראדו נמנה על טובי המוזיאונים בעולם, וככזה מוצגות בו כמה מהיצירות המפורסמות והחשובות של עולם האמנות. אחת היצירות הידועות ביותר של מוזיאון פראדו היא הציור "לאס מאנינס" (Las Meninas). זוהי יצירתו המפורסמת ביותר של וולסקז ובה מוצג פורטרט של בתו של המלך פליפה השישי, כאשר היא מוקפת במשרתותיה. 

"המאחה העירומה" (La Maja Desnuda) ומאחה הלבושה" (La maja vestida) הן שתי יצירות של גוייה, אשר מוצגות זו לצד זו. השמועות מספרות, כי מושא הציור היתה בת למשפחת המלוכה הספרדית, עימה היה לצייר רומן. יצירה מפורסמת נוספת, השייכת לאוספיו של מוזיאון פראדו היא "שלוש הגרציות" (The three Graces) של הצייר הבלגי רובנס (Rubens). דמויותיהן של שלוש הנשים, מבוססות על דמויות בנותיו של האל זאוס, שחיו חיי נהנתנות. ציורו המפורסם של האמן האיטלקי רפאל (Rafael) "הקרדינל" (El Cardinal), מוצגת אף היא במוזיאון פראדו.

מלבד אלה, מוצגות באולמות מוזיאון פראדו עשרות יצירות נוספות, שהן בבחינת חובה במהלך ביקור במוזיאון. שפע היצירות המוצגות במסדרונותיו של מוזיאון פראדו והעניין הרב שהוא מעורר, מצריכים ביקור של מספר שעות ואפילו ביקורים חוזרים בו. מבקרים הקצרים בזמן, יכולים להצטייד במדריך ליצירות הבולטות במוזיאון, שאותו מחלקים בכניסה ואשר כולל כמה עשרות מהיצירות המפורסמות, שאותן אסור לפספס במהלך הביקור במוזיאון פראדו. מלבד התערוכות הקבועות, מציג מוזיאון פראדו תערוכות מתחלפות, שבהן מוצגות יצירות אמנות ממוזיאונים נבחרים נוספים ברחבי העולם.

אם תחסכו את התור – תרוויחו זמן במוזיאון, וגם מדריך שיעשה לכם סדר!  » 

למידע נוסף על מוזיאון פראדו צפו:

מידע חיוני על מוזיאון פראדו

  • כתובת: Calle Ruiz de Alarcón 23
  • שעות פעילות: שני-שבת: 10:00-20:00, ימי ראשון וחגים: 10:00-19:00 (כניסה אחרונה חצי שעה לפני הסגירה).
  • מחיר: מבוגר: 15 אירו, מוזל: 7.5 אירו. מדי יום אפשר להכנס למוזיאון בשעתיים שלפני הסגירה ולצפות בתערוכות המתחלפות ללא תשלום.
  • אתר אינטרנט: www.museodelprado.es

למה לעמוד בתור לכניסה למוזיאון, כשאפשר להזמין כרטיסים מראש? » 

יעדי הכתבה

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

כתבות מומלצות עבורך על מדריד