חדשות תיירות ותעופה

גוגל מוזילה לכם את הטיסה הבאה

באירוע מיוחד שהתקיים ב-5/9 לקהילת התיירות הדיגיטלית, חשפו במטה Google ישראל נתונים מפתיעים על היעדים המבוקשים על ידי הישראלים, על הביקוש ההולך וגדל לחופשות בחו"ל ונתנו כמה טיפים מנצחים להוזלת הטיסה הבאה, באמצעות שימוש במנוע החיפוש Google Flights
מערכת אתר למטייל
|
תמונה ראשית עבור: גוגל מוזילה לכם את הטיסה הבאה

בוודאי לא תופתעו לשמוע כי היעדים האהובים על הישראלים לחגי תשרי: ניו יורק, לונדון ואתונה ולחופשת חנוכה: לונדון, בנגקוק ודובאי. היעדים הטרנדיים ביותר: סרי לנקה, מונטנגרו, איביזה, אוסקה ופאפוס. כך חשף אלירן לוי, ממחלקת הדוברות של Google בישראל.

באירוע מיוחד לקהילת התיירות בדיגיטל, פירסמה Google ב-5.9.2023, מגמות חיפוש עדכניות שחשפו את השינויים בהרגלי התיירות של הישראלים לאור המצב הכלכלי בארץ ובעולם. החברה גם פירסמה ניתוח מחירי טיסות מישראל בחמש השנים האחרונות, שניפץ לא מעט מיתוסים על רכישת כרטיסי טיסה זולים.

מה הישראלים מחפשים?

מנתוני Google עולה שבמחצית הראשונה של השנה חלה עלייה בחיפושי הטיסות (12%+), קרוזים (40%+) ומלונות (11%+) בישראל. השנה נרשם שיא של כל הזמנים בחיפוש חופשות מוזלות, עם גידול של אלפי אחוזים בחיפוש ׳יעדים זולים באירופה׳, זינוק של 400% ב׳טיסות זולות בפסח׳ ו-300% ב׳טיסות זולות ביולי׳.

השנה נרשם גם זינוק של אלפי אחוזים בחיפוש ׳חברות תעופה לואו קוסט׳ לצד עלייה בחיפוש טיסות ללא יעד ספציפי. עם עלייה גלובלית של כ-400% בחיפוש של ׳טיסות ב-Google Flights לכל מקום׳ ('Google Flights to anywhere') במחצית הראשונה של 2023 לעומת 2022, לצד גידול של 200% ב׳טיסות ביזנס לכל מקום׳ ושל 150% ב׳טיסות זולות עכשיו לכל מקום׳.

במחצית הראשונה של 2023 חלו שינויים גם במועד תכנון החופשה המעידים על שני סוגי תיירים ישראלים - "המתכננים" ו"הדחיינים". השנה, חיפשו הישראלים טיסות 56 ימים לפני ההמראה, בממוצע, לעומת 46 ימים מראש ב-2022. לצד זאת, נרשם זינוק של פי 2 בחיפוש "טיסות ברגע האחרון" ביחס לתקופה המקבילה בשנה שעברה.

"השינויים בהרגלי החיפוש של התייר הישראלי חושפים את הגמישות, היצירתיות ושבירת דפוסי ההתנהגות שעוזרים לו לטייל בעולם בפחות כסף, ככל הנראה לאור המצב הכלכלי בארץ ובעולם״, אמר אלירן לוי ממחלקת הדוברות של Google בישראל. ״השנה אנחנו רואים שהחיפוש אחר החופשה הזולה ביותר מביא את התייר הישראלי לחפש יותר חברות לואו קוסט, עם גמישות מקסימלית בבחירת היעד המתבטאת בשינוי של תיזמון רכישת הכרטיסים להרבה יותר מוקדם או מאוחר מבעבר״.

Google מנפצת מיתוסים

לוי גם מנפץ לא מעט מיתוסים בדרך לרכישת כרטיס הטיסה המשתלם ביותר: ״ניתוח של מחירי הטיסות מישראל בחמש השנים האחרונות מעלה תובנות ששוות לא מעט כסף לתייר הישראלי.

  • טיסה ישירה לא תמיד תהיה יקרה יותר מטיסה עם קונקשן.
  • רכישת כרטיס טיסה בדקה התשעים לרוב לא תשתלם.
  • אין יום שזול יותר לטוס בו או לרכוש בו כרטיס טיסה באופן גורף״.

המיתוס: "טיסה עם קונקשן תמיד תעלה פחות"

ניתוח מ-Google Flights של מחירי הטיסות מישראל בחמש השנים האחרונות מראה שלעיתים טיסות ישירות לא בהכרח יקרות יותר מטיסות עם קונקשן לאותו היעד. בקווים בהם קיימות שתי האופציות, רק ב-33% מהמקרים בממוצע הטיסה הישירה תעלה לכם יותר מאשר טיסות עם קונקשן על אותו הקו. ועדיין, במקרים רבים, בחירה בטיסה לא ישירה היא אולי פחות נוחה אך יכולה לחסוך סכומי כסף נכבדים. טיסות ישירות מנתב"ג יקרות יותר ב-18% בממוצע מטיסות לא ישירות.

המיתוס: "הכי זול לקנות כרטיס טיסה בדקה ה-90"

באופן כללי, בחמש השנים האחרונות, הטיסות מישראל הוצעו במחיר הנמוך ביותר 82 יום לפני ההמראה. אבל כשמסתכלים על חופשות בתקופות מיוחדות, הנתונים מפתיעים: כדי ליהנות מהמחיר הזול ביותר לטיסות במהלך חודשי יולי-אוגוסט, היה כדאי לרכוש את הכרטיסים כשישה חודשים מראש (179 ימים) לפני ההמראה בעוד שטיסות לחגי תשרי כדאי היה לרכוש 7.5 חודשים (225 ימים) לפני הטיסה וטיסות לחנוכה או לביקור בשווקי חג המולד היה מומלץ לרכוש כשלושה חודשים (94 ימים) מראש.

המיתוס: "הכי זול לטוס באמצע שבוע ולכרטס בימי שלישי"

בניגוד למיתוס הרווח, מהניתוח של Google Flights עולה שאין יום בשבוע שבו זול יותר לטוס מישראל, כך גם בנוגע לסברה שבימי שלישי חברות התעופה מציעות כרטיסים זולים יותר, שכן המחיר כמעט לא משתנה בין ימות השבוע. זאת בניגוד לארה״ב, שם נתוני Google Flights מראים שזול יותר ב-12% לטוס באמצע השבוע (ימים שני, שלישי ורביעי).

*נתוני Google Flights בישראל (נתוני חיפוש בפועל מ-2021-2022, נתוני מתי הכי זול מראש מחמש השנים האחרונות)


 לאן טסו הישראלים מתחילת השנה ולאן יטוסו בהמשך?

לפי נתוני Travel Insights with Google, היעדים הכי מחופשים מתחילת השנה היו לונדון ומיד אחריה איסטנבול ולרנקה. במקום הרביעי אתונה ואחריה פריז. בראש רשימת היעדים שהחיפושים שלהם הכי צמחו מתחילת השנה ניצבת קולומבו בירת סרי לנקה ואחריה טיווט (מונטנגרו), איביזה, אוסקה ופאפוס. היעדים החמים ביותר לחופשת הקיץ ב-2023 היו ניו-יורק, לונדון, אתונה, לרנקה, פאפוס, בודפשט, אמסטרדם, רומא, פריז ומילאנו. ב-2022, הישראלים חיפשו כרטיסי טיסה לחופשת הקיץ שלהם 56 יום מראש בממוצע עם משך חופשה ממוצע של 11 ימים.

רשימת היעדים החמים לחגי תשרי דומה לזו של חופשות הקיץ, עם ניו-יורק, לונדון ואתונה בראש הרשימה, בנגקוק שמחליפה את לרנקה במקום הרביעי, פריז במקום החמישי, טוקיו במקום השישי, לאחר מכן רומא, מילאנו, אמסטרדם ופאפוס. את הטיסות לחופשת חגי תשרי חיפשו הישראלים ב-2022 59 יום לפני בממוצע עבור שהות ממוצעת של כ-10 ימים.

בראש רשימת היעדים החמים לחופש חנוכה ושווקי חג המולד (7-25.12.23) ניתן למצוא את לונדון, בנגקוק ודובאי. אחריהן ניו-יורק, פריז, פראג, בודפשט, וינה, פוקט וברלין. את הטיסות לחופשת חנוכה הישראלים חיפשו 67 יום מראש בממוצע עבור שהות ממוצעת של 8 ימים.


ארבעה טיפים מנצחים לחיסכון עם Google Flights

  1. בכל חיפוש טיסה ב-Google Flights, ניתן להיכנס לגרף המחירים בשביל למצוא את הטיסה הזולה ביותר בסמוך לטווח התאריכים שהוגדרו. במידה והמערכת תבחין בשינוי תאריכים משמעותי, תקבלו מיד התראה על איך שינוי תאריכי הטיסה יוכל לחסוך לכם בין מאות לאלפי שקלים. בדוגמא שבתמונה ניתן לראות המלצה להקדים את הטיסה ביום ולהביא לחיסכון משמעותי של 1,300 ש״ח לכרטיס.


 בתמונה: חיסכון של מאות עד אלפי שקלים עם התראה על שינוי קל בתאריך ב-Google Flights


 בתמונה: גרף מחירי הטיסה המשכלל את כל הפילטרים הנבחרים שעוזרת לחסוך מאות עד אלפי שקלים ב-Google Flights

  1. לאחרונה הוסיפה גוגל ל-Google Flights תובנות משודרגות שיעזרו לכם להחליט מתי הכי משתלם לרכוש כרטיס טיסה. בחיפוש טיסות שיש עליהן מספיק מידע מהימן, יופיע לכם התאריך בו היה הכי משתלם לרכוש כרטיס לתאריכים והיעד שבחרתם. לדוגמא, לפעמים יופיע הסבר שהזמן הטוב ביותר בשנה לרכוש את כרטיס הטיסה לפריז הוא חודשיים לפני הטיסה או להבדיל שהמחירים בעבר היו זולים ביותר ימים ספורים לפני הטיסה.
  1. התובנות המשודרגות מתווספות לציר המחיר האופייני. לאחר שבחרתם את הטיסה שאתה מעוניינים בה, תוכלו להתרשם מציר מחירים עם שלושה צבעים: אדום, צהוב וירוק שיספר לכם האם המחיר גבוה, נמוך או ממוצע ביחס לשנה האחרונה. הציר משקף מחירים מ-12 החודשים האחרונים לטיסה באותה העונה, אותו המסלול, מספר העצירות, מחלקה וחברת התעופה.

בתמונה: ציר המחיר האופייני לבדיקת כדאיות הרכישה ב-Google Flights

  1. הפעילו את מעקב המחירים ב-Google Flights על היעד ותאריכי הנסיעה שלכם, ו-Google Flights תשלח לכם מייל במידה והמחירים ישתנו באופן מהותי. אם אתם גמישים יותר לגבי מועד הנסיעה, תוכלו להפעיל מעקב עבור 'כל התאריכים' כדי לקבל הודעה על ירידת מחירים לטיסות שיצאו ב-3 עד 6 החודשים הבאים ליעד הספציפי.


 בתמונה: קביעת התראה על ירידת מחיר ליעד ספציפי בתאריך ספציפי או בטווח של עד חצי שנה ב-Google Flights.

יעדי הכתבה

עדכוני חדשות האחרונים

אטרקציות בלונדון

מלונות ומקומות לינה בלונדון

מדריכים ונותני שירות בלונדון

נהגים בלונדון

הזמנת חופשה ללונדון

כתבות ומדריכים לחופשת סקי

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

פסח 2024 -לאן לטוס לחופשה הבאה?

ספארי צלילה: המדריך לצולל המתחיל

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע