תחבורה במוסקבה - מדריך להתניידות בעיר

מוסקבה משמשת גם כבירת רוסיה וכן הינה העיר הגדולה ביותר במדינה. אי לכך, התחבורה בעיר נוחה ויעילה ולמרות המרחקים, ניתן להגיע כמעט לכל מקום. הרכבת התחתית היא אמצעי התחבורה היעיל והמהיר ביותר ונחשבת לאטרקציה מעניינת בפני עצמה.
ליאור כהן - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: תחבורה במוסקבה - מדריך להתניידות בעיר
Thinkstock Imagebank ©

תחבורה משדה התעופה דומודדובו

שדה התעופה הבינלאומי דומודדובו (Domodedovo) במוסקבה הוא נמל התעופה הגדול ביותר ברוסיה ונמצא במרחק של כ-42 ק"מ ממרכז העיר. בכדי להגיע למוסקבה, ניתן לקחת מונית משדה התעופה, אך מדובר בנסיעה יקרה, הכרוכה בנסיעה ארוכה. כמו כן, ניתן לקחת רכבת אקספרס הנקראת Aeroexpress Train. בנסיעה בת 40-50 דקות תגיעו למרכז מוסקבה. הרכבת, אשר יוצאת מנמל תעופה דומודדובו, מגיעה לתחנת Paveletzkaya במוסקבה. מכאן, ניתן לקחת רכבת למטרו ולשאר חלקי העיר. נוסעי אל על, שימו לב, הנסיעה ברכבת למוסקבה, בהלוך, היא בחינם, בהצגת כרטיס העלייה למטוס בקופת הכרטיסים.

תחבורה במוסקבה (אילוסטרציה). צילום: עמית פלדתחבורה במוסקבה (אילוסטרציה). צילום: עמית פלד

תחבורה משדה התעופה שרמטייבו

נמל התעופה הבינלאומי שרמטייבו (Sheremetyevo) נמצא 26 ק"מ ממרכז מוסקבה. משדה התעופה ניתן להגיע לעיר באמצעות רכבת האקספרס (Aeroexpress), אשר יוצאת כל חצי שעה עגולה. רכבת זו מגיעה לתחנת המטרו Belorusskaya, בנסיעה האורכת כ-35 דקות. בנוסף, ניתן לקחת את אחד האוטובוסים הממתינים מחוץ לטרמינלים המרכזיים, בשדה התעופה, האופציה הזולה יותר.

המטרו במוסקבה

המטרו במוסקבה היא מערכת מסועפת ואדירה, אשר מגיעה לכל מקום במוסקבה. מומלץ להתנהל ברחבי מוסקבה דווקא באמצעות המטרו, מאחר שמדובר בעיר ענקית והמרחקים מנקודה לנקודה לא כה קצרים. מה גם, שהפקקים ועומסי התנועה בתוך עיר, יאריכו את הנסיעה, במידה ותבחרו להתנייד במונית או באוטובוס. הרכבות במטרו מגיעות כל מספר דקות, אך המעברים והדרגנועים עמוסים וארוכים לעיתים. התחנות במטרו של מוסקבה ידועות כמרשימות ומעוצבות, יש שיגידו שהן נראות כמוזיאון אמנות. לאורך הקירות תוכלו לראות ציורים של העיר ופסלים מעניינים.

  • שעות פתיחה: כל יום, בין השעות 6:00-01:00
  • אתר אינטרנט: engl.mosmetro.ru

מוניות ואוטובוסים במוסקבה

בעיר מוסקבה מחכות לכם מוניות, מכל פינה בעיר ובעיקר באזורים המתויירים. בשעות העומס, הכבישים, בדרך כלל, מאוד פקוקים ונסיעה קצרה עלולה להפוך לארוכה עד מאוד. לכן, מונית היא לאו דווקא האופציה הטובה ביותר. כמו כן, תוכלו לנסוע בחשמלית (טראמוואי), קרון שנוסע באיטיות, אבל קל לעלות ולרדת ממנו וניתן לקנות כרטיס אצל הנהג/הכרטיסן. מלבד החשמלית, קיימים גם אוטובוסים רגילים, הנוסעים ברחבי העיר. מומלץ לקנות כרטיסים לאוטובוס או לחשמלית מראש, בקיוסקים בסמוך לתחנות, בקופות המטרו וכדומה. לרוב, התחבורה הציבורית מסיימת את פעילותה בשעה אחת בלילה.לתחילת הכתבה

רוצים לקרוא עוד על טיול במוסקבה? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על מוסקבה